Socialinio burbulo istorijos

Jolanta Babiliūtė
2021-01-25
Sėdžiu vieno namų ūkio aižėjančiame socialiniame burbule. Dėl ko pykomės paskutinį kartą? Ai, kieno eilė kurjeriui duris atidaryti. Ačiū Styvui Džobsui. Sukūrė kompiuterius, sukišo mus į juos ir atia. Pasitraukė, o jūs su tomis dėžutėmis tvarkykitės kaip sugebat. Žmonės klusniai sulindo į socialinius tinklus ir internetus. Karantinas užtrenkė paskutines duris bendravimui, kaip buvome įpratę.
Socialinio burbulo istorijos

Net kaimynai dėl kokių remontų nebekelia problemų. Tyla. Vienas iš dviejų. Arba jie numirė, arba pasidarė šventi. Kaimynų taisyklė Išimties neturi.
Baisiai populiaru face time, nes jis esą beveik niekuo nesiskiria nuo gyvo pokalbio. Man atvirkščiai. Kai apmusijusi nuo slankiojimo iki šaldytuvo ir atgal, keliu ragelį prie ausies, staiga ekrane pamatau į mane žiūrinčią tokią pačią susivėlusią ir dar žiovaujančią draugę. Reda. Kaip atrodo, toks ir klausimas.
-Ką veiki?.. Aš juodai nieko. Kažkaip tave prisiminiau...

 
O aš ne. Užsiimu rimtais dalykais. Pavyzdžiui, mąstau, kuo bitė nuo musės vasaros pievoje skiriasi. Kodėl viena žiedelius siurbia, o kita karvės šūdą rakinėja? Žmogus kas? Išskirtinis dvikojis - tarpinis variantas.
- Ai, prisiminiau, - ekrane sužybsėjo Redos akutės.- Atlėksiu pas tave nakčiai. Pas mus remontuks. Juozas buto sienas po penkiolikos metų pagaliau pamatė! Tapetus perklijuos, porą skylių sienoje išgręš, dar kažką.
 
Tik nereikia pasakoti mano draugutei, kaip supratau, apie sudėtingą kovidinę situaciją mieste, šalyje ir pasaulyje. Saviizoliaciją. Baudas. Nulis. Tada paskutinis argumentas.
- Negaliu, pas mane vyras ir šuo.

Du nuliai.
- Aš juk geresnė už šunį? Please.
 
Daug kartų mane tikrino, kad esu ne robotas. Beveik visada teisingai suspaudau paveiksliukus - kiek matau tiltų, krūmų ir panašiai. Bet kompiuteris galvoje vis dėlto ima veikti.
Susitiksim, burzgiu kaip senas patikimas radijas, ne anksčiau kovo. Kuomet atvejų skaičius per parą bus mažesnis nei 200, kai teigiamas visų testų procentas bus mažesnis nei 5 procentai, kai šimtas žmonių užkrės mažiau nei šimtą kitų.
Nors rodikliai gerėja, bet vis tiek paros atvejų vidurkis 960. Mums sekasi, įkyrėjęs karantinas teikia vilčių baigtis.
Juk taip norisi nors vėlyvą pavasarį pievoje bitute ratuota su tavimi paskraidyti:)
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Atidėta kardiologinė pagalba – it tiksinti bomba

  Rizika sveikatai dėl pavėluoto kreipimosi į gydymo įstaigą dažnai yra nepalyginamai didesnė, nei pavojus užsikrėsti koronavirusine...
  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Staigi gydytojo netektis prislėgė visus

  Turėjusi būti eilinė darbo diena Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centro gydytojui kardiologu...

  Budinti vaistinė


  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Kodėl vaistinėje nėra medžiaginių kaukių?

  Pandemijos pradžioje, kai visame pasaulyje buvo sunku užtikrinti reikiamą apsauginių kaukių kiekį, daug žmonių ėmė jas savaranki&s...
  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  „Camelia“ vaistinėse įrengti pirmieji kabinetai, atitinkantys reikalavimus skiepijimui

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) patvirtino, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos – patalpos, įranga, dokum...

  Sveika šeima


  Vakcinos vaikams: kada vėluoti negalima

  Pandemija turi ir teigiamų dalykų – nepaprastai išaugo susidomėjimas tiek vaikams, tiek suaugusiesiems skirtais skiepais. Deja, nerimą kelia su metais vis labiau menkstantis skiepijimas dviem svarbiomis vakcinomis. 

  Sveikatos horoskopas


  Vasario 1-7 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indai atsparesni COVID-19?

  Indijoje, turinčioje gerokai per milijardą gyventojų, koronavirusas buvo sutiktas su didžiule baime. Ir ne veltui: per pandemijos laiką COVID-19 šalyje užsikrėtė arti 11 milijonų žmonių ir net per pusantro šimto tūkstančių mirė. Tačiau pastaruoju metu šalyje stebimas nuolatinis naujų atvejų mažėjimas, mokslininka...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gerovės valstybės miražai
  Henrikas Vaitiekūnas Gerovės valstybės miražai
  Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Henrikas Vaitiekūnas Svetimų pokalbių pasiklausymai
  Loterijos – pramoginės kultūros dalis?
  Gediminas Navaitis Loterijos – pramoginės kultūros dalis?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica