Socialinio burbulo istorijos

Jolanta Babiliūtė
2021-01-25
Sėdžiu vieno namų ūkio aižėjančiame socialiniame burbule. Dėl ko pykomės paskutinį kartą? Ai, kieno eilė kurjeriui duris atidaryti. Ačiū Styvui Džobsui. Sukūrė kompiuterius, sukišo mus į juos ir atia. Pasitraukė, o jūs su tomis dėžutėmis tvarkykitės kaip sugebat. Žmonės klusniai sulindo į socialinius tinklus ir internetus. Karantinas užtrenkė paskutines duris bendravimui, kaip buvome įpratę.
Socialinio burbulo istorijos

Net kaimynai dėl kokių remontų nebekelia problemų. Tyla. Vienas iš dviejų. Arba jie numirė, arba pasidarė šventi. Kaimynų taisyklė Išimties neturi.
Baisiai populiaru face time, nes jis esą beveik niekuo nesiskiria nuo gyvo pokalbio. Man atvirkščiai. Kai apmusijusi nuo slankiojimo iki šaldytuvo ir atgal, keliu ragelį prie ausies, staiga ekrane pamatau į mane žiūrinčią tokią pačią susivėlusią ir dar žiovaujančią draugę. Reda. Kaip atrodo, toks ir klausimas.
-Ką veiki?.. Aš juodai nieko. Kažkaip tave prisiminiau...

 
O aš ne. Užsiimu rimtais dalykais. Pavyzdžiui, mąstau, kuo bitė nuo musės vasaros pievoje skiriasi. Kodėl viena žiedelius siurbia, o kita karvės šūdą rakinėja? Žmogus kas? Išskirtinis dvikojis - tarpinis variantas.
- Ai, prisiminiau, - ekrane sužybsėjo Redos akutės.- Atlėksiu pas tave nakčiai. Pas mus remontuks. Juozas buto sienas po penkiolikos metų pagaliau pamatė! Tapetus perklijuos, porą skylių sienoje išgręš, dar kažką.
 
Tik nereikia pasakoti mano draugutei, kaip supratau, apie sudėtingą kovidinę situaciją mieste, šalyje ir pasaulyje. Saviizoliaciją. Baudas. Nulis. Tada paskutinis argumentas.
- Negaliu, pas mane vyras ir šuo.

Du nuliai.
- Aš juk geresnė už šunį? Please.
 
Daug kartų mane tikrino, kad esu ne robotas. Beveik visada teisingai suspaudau paveiksliukus - kiek matau tiltų, krūmų ir panašiai. Bet kompiuteris galvoje vis dėlto ima veikti.
Susitiksim, burzgiu kaip senas patikimas radijas, ne anksčiau kovo. Kuomet atvejų skaičius per parą bus mažesnis nei 200, kai teigiamas visų testų procentas bus mažesnis nei 5 procentai, kai šimtas žmonių užkrės mažiau nei šimtą kitų.
Nors rodikliai gerėja, bet vis tiek paros atvejų vidurkis 960. Mums sekasi, įkyrėjęs karantinas teikia vilčių baigtis.
Juk taip norisi nors vėlyvą pavasarį pievoje bitute ratuota su tavimi paskraidyti:)
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica