Socialinio burbulo istorijos

Jolanta Babiliūtė
2021-01-25
Sėdžiu vieno namų ūkio aižėjančiame socialiniame burbule. Dėl ko pykomės paskutinį kartą? Ai, kieno eilė kurjeriui duris atidaryti. Ačiū Styvui Džobsui. Sukūrė kompiuterius, sukišo mus į juos ir atia. Pasitraukė, o jūs su tomis dėžutėmis tvarkykitės kaip sugebat. Žmonės klusniai sulindo į socialinius tinklus ir internetus. Karantinas užtrenkė paskutines duris bendravimui, kaip buvome įpratę.
Socialinio burbulo istorijos

Net kaimynai dėl kokių remontų nebekelia problemų. Tyla. Vienas iš dviejų. Arba jie numirė, arba pasidarė šventi. Kaimynų taisyklė Išimties neturi.
Baisiai populiaru face time, nes jis esą beveik niekuo nesiskiria nuo gyvo pokalbio. Man atvirkščiai. Kai apmusijusi nuo slankiojimo iki šaldytuvo ir atgal, keliu ragelį prie ausies, staiga ekrane pamatau į mane žiūrinčią tokią pačią susivėlusią ir dar žiovaujančią draugę. Reda. Kaip atrodo, toks ir klausimas.
-Ką veiki?.. Aš juodai nieko. Kažkaip tave prisiminiau...

 
O aš ne. Užsiimu rimtais dalykais. Pavyzdžiui, mąstau, kuo bitė nuo musės vasaros pievoje skiriasi. Kodėl viena žiedelius siurbia, o kita karvės šūdą rakinėja? Žmogus kas? Išskirtinis dvikojis - tarpinis variantas.
- Ai, prisiminiau, - ekrane sužybsėjo Redos akutės.- Atlėksiu pas tave nakčiai. Pas mus remontuks. Juozas buto sienas po penkiolikos metų pagaliau pamatė! Tapetus perklijuos, porą skylių sienoje išgręš, dar kažką.
 
Tik nereikia pasakoti mano draugutei, kaip supratau, apie sudėtingą kovidinę situaciją mieste, šalyje ir pasaulyje. Saviizoliaciją. Baudas. Nulis. Tada paskutinis argumentas.
- Negaliu, pas mane vyras ir šuo.

Du nuliai.
- Aš juk geresnė už šunį? Please.
 
Daug kartų mane tikrino, kad esu ne robotas. Beveik visada teisingai suspaudau paveiksliukus - kiek matau tiltų, krūmų ir panašiai. Bet kompiuteris galvoje vis dėlto ima veikti.
Susitiksim, burzgiu kaip senas patikimas radijas, ne anksčiau kovo. Kuomet atvejų skaičius per parą bus mažesnis nei 200, kai teigiamas visų testų procentas bus mažesnis nei 5 procentai, kai šimtas žmonių užkrės mažiau nei šimtą kitų.
Nors rodikliai gerėja, bet vis tiek paros atvejų vidurkis 960. Mums sekasi, įkyrėjęs karantinas teikia vilčių baigtis.
Juk taip norisi nors vėlyvą pavasarį pievoje bitute ratuota su tavimi paskraidyti:)
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

  Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica