Rinkimai. Reputacija!

Jolanta Babiliūtė
2015-02-26
Vakar, trečiadienį, LRT televizijos laidoje „Labas rytas“ iš anksto balsavusi tiesioginiuose merų rinkimuose šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė: „Tikrai nebalsavau už žmogų, kuris atstovauja Kremliaus interesams Lietuvoje, ir tikrai nebalsavau už tą, kuris atstovauja oligarchų interesams Lietuve bei praskolino Vilnių“. Po to D.Grybauskaitė pasakė, kad su savarankiškumu ateina didesnė atsakomybė ir kad ji tiki, jog tiesioginiai mero rinkimai reiškia didesnius išrinktų asmenų įsipareigojimus rinkėjams. „Rinkėjai galės iš rinktų asmenų reikalauti daugiau“, - teigė Prezidentė.

Rimtoji dalis baigėsi. Nenoriu kalbėti apie globalius dalykus, geriau pažiūrėkime, kas vyksta Lietuvos žemelėje. Iš esmės Prezidentė, norėdama to ar ne, kalba apie jos Didenybę Reputaciją. Politikams jautru. Nesvarbu, ar ją prarasi vogdamas, ar lįsdamas ir seilėdamasis prie interesantų. Kasdienis reiškinys - atsidūręs prie valdžios kompleksuotas žmogeliukas staiga tampa sau gražus ir laukiantis pasiūlymų.

Nedidelio provincijos miestelio Alytaus meras, beje, davęs Hipokrato priesaiką, keiksmažodžiais bando rodyti didybę vargšei kultūrininkei. Socialdemokratai jam reiškia papeikimą Tik tiek?.. Laukia prokurorų išvadų. Kam? Chamui? Jis toks buvo visada. Ligoninė, kuriai vadovavo, klimpo į skandalus. Kodėl partijos kviečiasi klounus? Dėl to, kad taip paprasčiau. Sėdi sau kvailoj provincijoj, tegul sėdi. Galvoju - negi jie žaidžia žaidimą bukas ir dar bukesnis? Dabartinis ligoninės direktorius - toooks vargšas, kad net nesinori jo guosti. Viskas nurašoma į provincijos mentalitetą. Bet ar ne dėl to jauni žmonės bėga iš Lietuvos, kad partijos priima visas prostitutes, kurios joms siūlosi? Ne vien socialdemokratų bėda, kad į gretas priima ir kaip kokį š... ant šakių kelia chamą vien dėl to, kad jis direktoriukas. Sutvarkė Alytų? Nejuokinkit. Jis nuleido jį žemiau grindjuostės, nes jame gyvenančiuosius privertė jaustis priklausomus nuo žmogaus, kuris visą Lietuvą siunčia n... ir dar...


Kas kaltas? Abejinga partija, kuri kelia į kandidatus choleriką, mažą ūgį kompensuojantį keiksmažodžiais ir kieto vyruko parodija. Ženklas - partijų infantilumas, žymė - tegul ir beprotis, užtat savas.
Juokingiausia, kad jis - mediko parodija. Baigė mediciną. O ho! Daugiausia džiaugsmo, kad būtent moteris parodė senoliui jo vietą.
Visiškai nesvarbu, ką nuspręs partija ar prokuratūra. Asilas „bomželio“ reputaciją nešios iki gyvenimo pabaigos. Dėl to, kad Gydytojas, tai ne tik profesija ar pašaukimas, tai - atsakomybė prieš save ir visus. Jeigu niekini, bendrapiliečiai vargu ar atleis.

Nebent trumpam prisitaikys ir kai tik pasitaikys proga, išduos. Tokia mūsų socialinė sankloda. Jaučiantys savyje galios kam nors turėti įtakos tariasi su žmonėmis. Paprasta? Ne visai. Pažiūrėkit tyrimų rezultatus. Kodėl emigruoja rinkėjai? Kodėl nemyli artimo? Užtat, kad savivaldai į juos nusispjaut. Keiksmažodžiais valdo visus ir visas. Man gėda, kad Alytaus meras yra gydytojas. Aš tai galiu sakyti. O rinkėjas?


Vilnius balsuos už tą, kuris sulaukia daug nepasitenkinimo. Kaip ūkininkas, prasiskolinęs, užsižaidęs tėviškės avialinijomis, netgi oligarchų patikėtinis. Bet jis turi vieną kozirį, kuris numuš visus kitus. Jis turi - REPUTACIJĄ. Gražią šeimą. Nepriekaištingą elgesį visuomenėje, atsidavimą pagerbti miestui nusipelnusius žmones. Vilniaus meras niekada nėra pažeminęs nė vieno rinkėjo. Jis klydo rinkodaroje, tačiau iš to nedarė globalios tragedijos ir nesąmones taisė. Užtat Vilnius turi dviračius, pažymėtas zonas, fantastišką senamiestį. Eiliniam rinkėjui nusispjaut, ar sostinė praskolinta ir kiek iš tiesų reikėtų mokėti už kanalizaciją. Mes didžiuojamės vakarietišku įvaizdžiu ir, neduok Dieve, jisai „nuslobtų“ nesuvokiamų pakraščių renovacijų vardan.

Tikiu, kad Šakiuose vyksta tas pats kaip Vilniuje. Kas sieja? Kultūra. Šakiai turi tokį legendinį daktarą Algirdą Klimaitį, kuris vadovauja ligoninei, bet netelpa savo kailyje. Kai jis pradeda pasakoti apie savo kraštą, rodos, nieko svarbesnio pasaulyje nėra. Idealistas, patriotas, naivuolis – tačiau A.Klimaitis unikalus visomis prasmėmis. Jo klausiu, kodėl pareigas priimantis kaip misiją? Kam to, žmogau, reikia? Jis skėsčioja rankomis - reikia. Ar ne taip gyvena dauguma? Ne. Dauguma vadovaujasi principu - jeigu tu turtingas, patinki Dievams. Jeigu vargšas - Dievai tavęs nemyli. Taigi kalk pinigus bet kuria kaina. Ateis laikas ir jie supras, kad tušti pinigai neišsprendžia jokių problemų.
Žmogus pats to nesuvokdamas atsiduria melžiamos karvės vietoje. Tokios naujos karvidės. Galvijų - ir politikoje, ir ūkyje, ir medicinoje tik daugėja.
Kalbėdama su jaunimu, kuriems taip norisi išskleisti sparnus, visada klausiu, ar jūs žinote, kas Lietuvoje turtingiausi? Patikėkite, jie žino. Lietuvai arba gimtajam miestui ką nors nuveikę milijonieriai? Spengianti tyla...
Kol valdžia, socialinės ir gydymo įstaigos, privatus verslas jausis ujami valstybinės politikos, taip ir bus. Apskritai, jeigu vidutinybė, pasivadinusi meru, su kvaila partijos pagalba strykčios rodydama asmeninę didybę - gero nelauk. Lietuva nebus vieninga, ji nusivils ir netikės. O baisiausia mano amžiaus žmonėms – lauks, kol mes išmirsime...

Sekmadienį, kuomet eisime į rinkimus, nebalsuokime už tuos, kuriems ne vis tiek, kokia jų reputacija,balsuokime už žmones, kuriuos suprantame ir su kuriais tiesiog norite pasišnekėti, tikindamiesi draugystės bei supratimo. Galų gale išmeskim iš realaus elito chamus. Pasakykime jiems: „Eik tu š...“ ir nusiraminkime- mužikų era baigėsi. Ateina kita, tikėsimės, europietiškos inteligencijos karta.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica