Pagalbinis apvaisinimas: padėti negalima pasmerkti. Kur Lietuva dės kablelį?

2016-09-06
Renginio tipas: Spaudos konferencija
Renginio data: 2016-09-06, antradienis
Renginio pradžia: 13:00
Renginio vieta: Viešbučio „Novotel“ konferencijų salėje „Gintaras“, Gedimino pr. 16, Vilnius
Pagalbinis apvaisinimas: padėti negalima pasmerkti. Kur Lietuva dės kablelį?
John Newman apie smegenų auglio atsinaujinimą žinojo jau kurį laiką, bet tai laikė paslaptyje – apie tai jis pasakė tik mamai, broliui ir dar keliems šeimos nariams. John nusprendė apie gydymą kalbėti atviriau po to, kai medikai jam rekomendavo šiek tiek pailsėti nuo darbo ir muzikos.

Europos ir Lietuvos ekspertai atskleis Italijos konservatyvaus įstatymo dešimtmečio pasekmes Italijos nevaisingoms poroms ir jo pamokas Lietuvai.
 
Seimo priimtą konservatyvųjį Pagalbinio apvaisinimo įstatymą vetavusi LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo pagalbinio apvaisinimo procedūrose neriboti embrionų skaičiaus, leisti lytinių ląstelių donorystę ir embriono genetinę diagnostiką prieš perkeliant jį į moters gimdą.
 
2016 rugsėjo 6 d. 13 val. kviečiame Jus į spaudos konferenciją, į kurią specialiai savo patirtimi pasidalinti atvyko medikai iš Suomijos ir Italijos. Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos bei Lietuvos akademinės medikų bendruomenės ekspertai apžvelgs pagalbinio apvaisinimo gydymo galimybes Lietuvoje ir kitose Europos šalyse, pristatys panaikinto Italijos konservatyvaus pagalbinio apvaisinimo įstatymo dešimtmečio galiojimo pasekmes nevaisingoms Italijos poroms, diskutuos, kas Lietuvos nevaisingų porų bei vaikų lauktų, jei įsigaliotų konservatyvusis Pagalbinio apvaisinimo įstatymas arba būtų pritarta Prezidentės veto ir įsigaliotų pažangusis jo variantas.
 
Spaudos konferencijos dalyviai:
 
Prof. Juha Tapanainen, Helsinkio universiteto centrinės ligoninės Akušerijos ir ginekologijos centro vadovas bei Europos žmogaus reprodukcijos ir embriologijos draugijos (ESHRE) vadovas (emeritus),
 
Dr. Luca Gianaroli, Italijos reprodukcinės medicinos tyrimų asociacijos (S.I.S.M.e.R.) bei Pažangios reprodukcijos bei genetikos institutų tarptautinio tinklo (IIARG) mokslinis direktorius, ESHRE vaisingumo klinikų bei vaisingumo gydymo endoskopinės chirurgijos sertifikavimo grupės vadovas,
 
Prof. Algirdas Utkus, VU Medicinos fakulteto dekanas, VUL Santariškių klinikų Medicininės genetikos centro vadovas,
Dr. Eglė Drejerienė, LSMU Kauno klinikų Akušerijos ginekologijos klinikos docentė,
Med.dr. Arūnas Liubšys, VUL Santariškių klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovas,
Prof. Laimonas Griškevičius, VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir transfuziologijos centro vadovas.
Spaudos konferencijoje dalyvaus Vaisingumo asociacijos ir pacientų organizacijų (Vaikų retų ligų asociacijos, Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“, onkohematologinių ligonių bendrijos „Kraujas“) atstovai bei pacientai.
 
Spaudos konferencija vyks 2016 rugsėjo 6 d., antradienį, 13 val. viešbučio „Novotel“ konferencijų salėje „Gintaras“, Gedimino pr. 16, Vilnius. Konferencijoje bus naudojamas sinchroninis vertimas.
 
Maloniai kviečiame dalyvauti!
 
Kontaktai pasiteiravimui: Gitana Letukienė,VUL Santariškių klinikųvyriausioji specialistė ryšiams su visuomene,Tel. (8 5) 236 5097; +370 655 19 339;el.paštas gitana@santa.lt
 
Organizatoriai:VU Medicinos fakultetas,VUL Santariškių klinikos,Lietuvos akušerių ginekologų draugija,Vaisingumo asociacija, Pacientų organizacijos: Lietuvos vaikų vėžio asociacijos „Paguoda“, Lietuvos sergančiųjų genetinėmis nervų-raumenų ligomis asociacija „Sraunija“, onkohematologinių ligonių bendrija „Kraujas“.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica