Dailininko Simono Skrabulio darbų paroda

2016-10-26
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare „Mano guru“ (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darbų pristatymo vakaras. Maloniai kviečiame kartu praleisti laiką. Jaukioje, kamerinėje aplinkoje bus kalbama apie tapybą, kūrybiškumą, gyvenimą su lėtinės ligos diagnoze, apie ligos siunčiamus išbandymus bei gebėjimą išlikti kūrėju ir žmogumi.
Dailininko Simono Skrabulio darbų paroda
Tėvams nereikėtų vaiko atriboti nuo aplinkos ir tarsi uždaryti į stiklinį narvą. Atžalą būtina išmokyti pasirūpinti elementaria buitimi namuose, elgtis gatvėje, įstaigoje, mokėti bendrauti su draugais.

Po sveikinimo žodžių Ana Staševičienė, Vilniaus išsėtinės sklerozės draugijos pirmininkė, pristatys organizaciją, jos inicijuojamus projektus, jų svarbą sergantiesiems ir jų artimiesiems. Dainora Skrabulienė, dailės edukologė, dailės terapeutė, supažindins su S. Skrabulio kūryba. Pats dailininkas kalbės apie kūrybiškumą, ligą, jos keliamus iššūkius.

 
S. Skrabulis diagnozę išsėtinė sklerozė išgirdo prieš 20 metų. Simono kūrybos būdas – tai potraukis keistis ir ieškoti naujovių. Galų gale visa tai susipina nuolatiniame potraukyje tapyti. Rita Bočiulytė straipsnyje „Neapibrėžta kvapų būtis“ („Klaipėda“) apie Simoną rašė taip: „Simono Skrabulio bendras paveikslų įspūdis – aukšta koloristinė kultūra, optimistinis autoriaus požiūris į meną ir, ko gero, į gyvenimą.”
 
Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ įkurta siekiant palaikyti sergančiuosius ir jų artimuosius. Manoma, kad Vilniaus mieste gyvena apie 500 žmonių, turinčių išsėtinės sklerozės diagnozę. Vidutinis sergančiųjų amžius apie 29 m. Beveik 80 proc. žmonių serga remituojančia-recidivuojančia ligos eiga.
Jau antrus metus draugija vykdo projektą „IS Gyvenimo mokykla“: vyksta susitikimai, rengiamos paskaitos, praktiniai užsiėmimai, inicijuojami tęstinių renginių ciklai.
Apie savo dalyvavimą praneškite ana@feniksai.lt arba tel. 8 655 277 00.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

























  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica