Dailininko Simono Skrabulio darbų paroda

2016-10-26
Spalio 26 d. 18 val. Salotų bare „Mano guru“ (Vilniaus g. 22/1, Vilnius) vyks dailininko Simo Skrabulio darbų pristatymo vakaras. Maloniai kviečiame kartu praleisti laiką. Jaukioje, kamerinėje aplinkoje bus kalbama apie tapybą, kūrybiškumą, gyvenimą su lėtinės ligos diagnoze, apie ligos siunčiamus išbandymus bei gebėjimą išlikti kūrėju ir žmogumi.
Dailininko Simono Skrabulio darbų paroda
Tėvams nereikėtų vaiko atriboti nuo aplinkos ir tarsi uždaryti į stiklinį narvą. Atžalą būtina išmokyti pasirūpinti elementaria buitimi namuose, elgtis gatvėje, įstaigoje, mokėti bendrauti su draugais.

Po sveikinimo žodžių Ana Staševičienė, Vilniaus išsėtinės sklerozės draugijos pirmininkė, pristatys organizaciją, jos inicijuojamus projektus, jų svarbą sergantiesiems ir jų artimiesiems. Dainora Skrabulienė, dailės edukologė, dailės terapeutė, supažindins su S. Skrabulio kūryba. Pats dailininkas kalbės apie kūrybiškumą, ligą, jos keliamus iššūkius.

 
S. Skrabulis diagnozę išsėtinė sklerozė išgirdo prieš 20 metų. Simono kūrybos būdas – tai potraukis keistis ir ieškoti naujovių. Galų gale visa tai susipina nuolatiniame potraukyje tapyti. Rita Bočiulytė straipsnyje „Neapibrėžta kvapų būtis“ („Klaipėda“) apie Simoną rašė taip: „Simono Skrabulio bendras paveikslų įspūdis – aukšta koloristinė kultūra, optimistinis autoriaus požiūris į meną ir, ko gero, į gyvenimą.”
 
Vilniaus išsėtinės sklerozės draugija „Feniksai“ įkurta siekiant palaikyti sergančiuosius ir jų artimuosius. Manoma, kad Vilniaus mieste gyvena apie 500 žmonių, turinčių išsėtinės sklerozės diagnozę. Vidutinis sergančiųjų amžius apie 29 m. Beveik 80 proc. žmonių serga remituojančia-recidivuojančia ligos eiga.
Jau antrus metus draugija vykdo projektą „IS Gyvenimo mokykla“: vyksta susitikimai, rengiamos paskaitos, praktiniai užsiėmimai, inicijuojami tęstinių renginių ciklai.
Apie savo dalyvavimą praneškite ana@feniksai.lt arba tel. 8 655 277 00.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  NVI atlikta pirmoji minimaliai invazinė stemplės vėžio operacija

  Nacionaliniame vėžio institute (NVI) atlikta pirmoji, o Lietuvoje viena iš pirmųjų minimaliai invazinė stemplės vėžio opera...
  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Lukas Pavlavičius: „Noriu pažinti ne tik ligas, bet ir žmogų“

  Kauno poliklinikos šeimos gydytojas Lukas Pavlavičius teigia, kad jo specialybės atstovai dažnai nuvertinami, esą gali i&sc...

  Budinti vaistinė


  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Vaistininko patarimai, kaip įveikti 5 dažnas pavasario problemas

  Šylant orams tikimės sulaukti ir geresnės savijautos, tačiau neįdėjus pastangų, deja, bet tik susiduriame su naujais sveika...
  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Paslauga vaistinėse paskatino gyventojus pirmą kartą pasiskiepyti nuo erkinio encefalito

  Jau kuris laikas specialius kursus baigę išplėstinės praktikos vaistininkai gali skiepyti šalies gyventojus nuo erki...

  Sveika šeima


  Nenustebkite, jei susirgus COVID-19 ims slinkti plaukai

  Persirgę COVID-19 vis daugiau žmonių skundžiasi, kad jiems ėmė slinkti plaukai. Gydytoja-trichologė Gitana Šabūnienė ramina – toks infekcijos poveikis laikinas.

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kolumbijos tremtinių tikrovė: dešimtmečiai be namų

  Per maždaug penkerius metus Kolumbijos pabėgėlių, prašančių prieglobsčio Ispanijoje, skaičius išaugo beveik 40 kartų. 2016 metais jų buvo užfiksuota mažiau nei 700, o pernai skaičius išaugo iki 28 tūkstančio. Ana (38 m.) ir jos šeima – vieni iš daugelio Kolumbijos gyventojų, kurių gyvenimus sugriovė pilietinis karas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Henrikas Vaitiekūnas Patarimai, grįžtantiems iš Palangos
  Survivalistai
  Henrikas Vaitiekūnas Survivalistai
  Keletas taisyklių pavasariui
  Henrikas Vaitiekūnas Keletas taisyklių pavasariui

  Naujas numeris
  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica