Geriausias vaistas nuo koronaviruso yra ramybė

Laimutė Matkevičienė
2020-03-19
Mieli žmonės, kreipiuosi į Jus kaip gydytoja ir kaip Seimo narė. Koronavirusas yra didelis išbandymas pasauliui ir mums kiekvienam asmeniškai. Atsakingai sakau, kad šią nelaimę išgyventi galime susikaupę, tyliai, kuo daugiau gaudami gerų emocijų ir išlikdami ramūs. Ramybė yra pats geriausias vaistas nuo visų ligų.

Geriausias vaistas nuo koronaviruso yra ramybė

Gyvename koronaviruso aplinkoje jau nuo vasario 24-osios, kai į Lietuvą iš Italijos (Veronos) grįžo šiaulietė, nors kad šis virusas neaplenks Lietuvos, medikai žinojo dar pernai. Netikėkite tomis žiniomis, kad šalies vadovai nebuvo pasiruošę šiam atvejui. Vadovai ruošėsi šiai situacijai, tik Vyriausybės sudarytasis Valstybės ekstremalių situacijų centras (vadovas prof. Aurelijus Veryga) kovai su koronaviruso plitimu gyventojų dėmesį atkreipė po oficialiai patvirtinto užsikrėtimo liga atvejo. Ministras nuolat per informacines priemones gyventojus ragino laikytis tam tikrų atsargumo, asmens higienos priemonių, vengti masinių renginių, sekti informaciją, tikėti ir pasitikėti teikiama informacija dėl susirgimų ir nekelti... panikos. Virusui įsibėgėjus už Kinijos sienų, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pandemiją. Viruso inkubacinis periodas trunka iki 14 d. (ar net 28 d.). Tarp jo simptomų yra karščiavimas, kosulys, viduriavimas...

 
Nors Valstybės ekstremalių situacijų operacijoms vadovaujantis prof. A.Veryga, premjeras Saulius Skvernelis, užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, Vyriausybė ir Seimas užsienyje esančius lietuvaičius ragino kuo greičiau sugrįžti namo, kai kam neatrodė tai svarbu. Jie vis dar ilsėjosi Prancūzijoje, Ispanijoje, Italijoje, nors tose šalyse jau buvo skelbiama apie viruso COVID-19 grėsmę.
 
Siekiant suvaldyti koronaviruso (COVID-19) plitimą Lietuvoje nuo pirmadienio paskelbtas KARANTINAS. Tai vienintelis kelias išeiti iš pandemijos. Noriu patikinti, kad visi priimti būtini sprendimai yra savalaikiai, griežti ir teisingi. Būtina jų laikytis. Nė viena šalis nebuvo susidūrusi su tokia grėsme, todėl aš, kaip gydytoja ir kaip Seimo narė, noriu jus nuraminti, kad situacija mūsų šalyje kontroliuojama gana gerai. Tam tikslui kovai su koronavirusu iš Valstybės rezervo skirta 30 mln. 560 tūkst. Eur, iš jų 14 mln. Eur – plaučių ventiliacijos įrangai, 16 mln. 560 tūkst. Eur – medikų apsaugos priemonėms, dar 122 tūkst. Eur skyrė Kauno miesto savivaldybė karštajai 1808 linijai. Šalyje atliekami koronaviruso nustatymo testai. Kovo 17 d. Seime  nuo 9 val. dirbom ne veltui! Jau kovo 18 d. Prezidentas Gitanas Nausėda pasirašė mūsų vakar priimtą Ekonomikos rizikos valdymo įstatymų paketą esamai situacijai suvaldyti. Geriausia, manau, dabartinė naujiena, kad medikams skiriami greitieji testai COVID-19 nustatyti.
 
Žinoma, krizės suvaldymas daug priklausys ir nuo to, kaip toliau COVID-19 plis ir kaip bus valdomas visame pasaulyje, kaip greitai bus atrasta vakcina nuo šio viruso ir kaip greitai bus pritaikytas specifinis gydymas.
Noriu visiems palinkėti (šioje karantino situacijoje) solidarumo, elgtis atsakingai. Nekenkime sau: laikykimės deramo atstumo vienas nuo kito, venkime susibūrimų, peršalimų, traumų, sveikai maitinkimės, gerbkime medikus, pardavėjus ir visus, kuriuos sutinkame savo kelyje. Grįžusieji iš užsienio laikykitės bent privalomos saviizoliacijos, na, o visi, pajutę pirmuosius šio viruso  simptomus, atkreipkite dėmesį į save ir šalia esančius, o pajutę pirmuosius viruso simptomus, kreipkitės pagalbos į gydytojus. Būkime vieningi kovoje su COVID-19, bet išlikime ramūs, pasitikintys ir tikintys.
Laimutė Matkevičienė, Seimo narė 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...
  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica