Galime daugiau nei uždrausti ar „patrolinti“

Petras Auštrevičius
2017-04-28
Žvelgiant iš šalies neapleidžia įspūdis, kad Lietuvos politiniame gyvenime tebesitęsia televizijos debatų formatas ir kažkur aplink diskusijos dalyvius skraido įkyri musė. Seimo rinkimai įvyko prieš gerą pusmetį, bet Vyriausybėje ir Seime toliau kalbama „kas būtų, jeigu būtų“, tebebandoma įtikinti turint gerų ketinimų, mosikuojama rankomis. Pirmajame plane įsitvirtino alkoholio draudimo epopėja. Be viso šito – nauji apsižodžiavimai.
Galime daugiau nei uždrausti ar „patrolinti“

Atleiskite, kur šiame kontekste yra valstybės tikslai ir kryptingas darbas vardan rezultatų? Negi tik tokie užmojai – pasipliekti viešoje erdvėje ir pasiaiškinti visuomenei, kad, žinote, vėl nesigavo?
Alkoholizmas yra Lietuvos problema. Europoje pakanka pavyzdžių, iš kurių galima mokytis – pirmyn. Bet dar yra esmių esmė – tai, ką akcentuoja ir visos ES institucijos, ir ekonomikos ekspertai, t.y. naujos, konkrečią vertę valstybei ir žmonėms kuriančios darbo vietos.

 
Tyrimai nemeluoja – Europa sensta, atėjo laikas greitiems ir netradiciniams sprendimams, o čia Lietuvoje mes vis dar skaitome sovietmečiu trenkiantį Darbo kodeksą ir „valstiečiai“ valdžioje sako, kad naujo nebus, jei darbdaviai už visus nepasirašys įsipareigojimo algas kelti.
 

Iš kur tas tikėjimas, kad įstatymais ir kitais popieriniais dokumentais galima uždrausti ne tik alkoholį, bet ir mažas algas?

 
Praktika rodo – algas kelia naujos kvalifikuotos darbo vietos. Ne tik Vilniuje, dar yra šalies regionai. Dažnai – pamiršti ir apleisti, tik centrinės aikštės sutvarkytos. Deja, kol kas susidaro įspūdis, kad regionuose valdantieji mato tik urėdus ir urėdijas. Kiti kaip nors išgyvens?
 
Pasižiūrėkime į Vyriausybės ir Seimo darbotvarkes. Tiesą sakant, irgi sunku rasti pagrindo džiaugsmui. Nenoriu skambių frazių, bet atmetus iš ES atkeliaujančius teisės aktų projektus liktų toks vidutinio dydžio savivaldybės tarybos posėdį primenantis įstatymų projektų rinkinys.

Ar kas Lietuvoje šiandien prisimena prieš penkerius metus garsiai patvirtintą valstybės pažangos strategiją „Lietuva 2030“? Dabartiniam premjerui, Seimo pirmininkui ir kitiems – verta pavartyti, o piliečiams – nepamiršti valstybės ambicijų.
 
Orientacijos į rezultatą trūksta net kalbant apie metų metus atidėliotą dvigubos pilietybės ir mūsų piliečių išsaugojimo klausimą. Po Pilietybės įstatymo pataisomis pasirašė daugiau kaip 100 parlamentarų, tačiau ar netaps tai dar vienu tuščiu oro virpinimu? Norėčiau žinoti, ką konkrečiai duos naujas kreipimasis dėl išaiškinimo į Konstitucinį Teismą. Ar turimas planas rytojui?
 

Pasitaiko, kad tarp trijų pušų pasiklystama, o čia – visas miškas. Tik primenu, kad „Brexit“ reikalai pajudėjo ir turime (optimistiškiausiu scenarijumi) dar porą metų.
 

Vyriausybė lyg ir patvirtino savo programą, netgi veiksmų planą. Premjeras sako, kad čia rimtas dokumentas. Reikia tuo tikėti, tačiau tuos žodžius reikia įrodyti (nors tikrai ne viską iš programos reikia įgyvendinti). O šiaip, žinoma, linkiu sėkmės. Lietuvoje galima nuveikti nepalyginamai daugiau, nei ką nors naujo uždrausti ar „patrolinti“.

Petras Auštrevičius, Europos parlamento Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcijos pirmininko pavaduotojas


Šaltinis: liberalai.lt

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Atsikračius didžiulio antsvorio dingo ir ligos

  Lygija Baranauskienė (66 m.) iš Šakių r. pademonstravo nepaprastą valią – antrojo tipo diabetu serganti moteri...
  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Jei sakote šias frazes apie klausos aparatus – smarkiai klystate!

  Vasarą susitinkant su draugais, aplankant tėvus ir gimines pokalbis neretai užsisuka apie sveikatą ir ligų įtaką kasdieniam gyveni...

  Budinti vaistinė


  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

  Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

  Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

  Sveika šeima


  Naminiai ledai – laisvė fantazijai

  Kokia vasara be ledų? Jokia, ir dėl to nesiginčys niekas, ypač, kuomet karščiai prie žemės lenkia taip, kad norisi tik ko nors šalto. Tačiau prekybos centruose esantys ledai yra tokios kalorijų bombos, kad vasarai baigiantis galime nebetilpti į veidrodžius. Dietistė Živilė Dumbraitė-Varkalienė sako, jog yra ir sveikesni...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Susipažinkite su apgaule: netikros ligos istorijos internete

  Kartu su naujomis bendravimo galimybėmis internetu, atsivėrė ir papildomos grėsmės. Alabamos universiteto klinikinės psichiatrijos profesorius dr. Marcas Feldmanas teigia, kad kuriasi nauja pacientų grupė – „Miunhauzenai internete“, kurie suvaidina ligą, siekdami dėmesio. Apie vieną tokį atvejį pasakoja detektyvė Taryn Wright ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  203-oji diena
  Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena
  Į savo vartus...
  Henrikas Vaitiekūnas Į savo vartus...
  Tiesa, subalansuota visiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tiesa, subalansuota visiems

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica