Vilniuje ir Kaune - renginiai skirti širdies nepakankamumo problemai

Liana Binkauskienė
2018-05-04
Europa mini širdies nepakankamumo savaitę – Vilniuje ir Kaune prasidėjo svarbūs, įdomūs, visuomenei labai naudingi renginiai.
Vilniuje ir Kaune - renginiai skirti širdies nepakankamumo problemai
Kad problema išties didelė, rodo ne tik statistika. Gegužės 4 d., penktadienį, Vilniuje V.Kudirkos aikštėje, įsikūrusią laikinąją Kardiologijos kliniką buvo apgulę žmonės – vyko šviečiamasis ir edukacinis renginys visuomenei. Norintieji turėjo galimybę atlikti nemokamus tyrimus: EKG, širdies susitraukimo dažnį, pasitikrinti kūno sudėties ir kraujagyslių standumą.

Šiemet Lietuva pirmą kartą prisijungė prie Pasaulinė širdies nepakankamumu sergančiųjų organizacijos iHHub (The International Heart Hub) akcijos. Siekiant solidarizuotis su tarptautine bendruomene, Vilniuje renginio išvakarėse raudona spalva buvo apšviestas Karaliaus Mindaugo tiltą, o Kaune – miesto Rotušė. Ši akcija ne tik simbolizuoja visų širdies ligomis sergančiųjų pacientų viltį į ateitį ir visavertį gyvenimą, bet ir atkreipia dėmesį į šią didelę problemą.
 

Kad problema išties didelė, rodo ne tik statistika. Gegužės 4 d., penktadienį, Vilniuje V.Kudirkos aikštėje, įsikūrusią  laikinąją Kardiologijos kliniką buvo apgulę žmonės – vyko šviečiamasis ir edukacinis renginys visuomenei.
Norintieji turėjo galimybę atlikti nemokamus tyrimus: EKG, širdies susitraukimo dažnį, pasitikrinti kūno sudėties ir kraujagyslių standumą. Tiesa, eilėje pasitikrinti, pasikonsultuoti didžioji dauguma žmonių- pagyvenusieji.
 
Širdies ir kraujospūdžio problemos yra aktualiausios šiai amžiaus grupei. Kalbinti žmonės džiaugėsi tokia galimybe Štai ponia Irena, pora dienų jaučiasi negerai, atėjusi čia tikisi gauti informacijos apie savo būklę, nes talonėlis pas šeimos gydytoją – tik mėnesio pabaigoje. „Jeigu nebūtų šios progos, tai nežinau ką daryčiau“, – sako ji. Vieni laukė konsultacijos tik dėl įdomumo, kiti – norėjo rasti atsakymus į jiems kylančius klausimus dėl sveikatos, kiti – turintys problemų su sveikata. 
 
Spaudos konferencijoje ieškota atsakymo į klausimą, ar galima išgelbėti pacientą, sergantį širdies nepakankamumu? Į šį klausimą atsakymo spaudos konferencijoje ieškojo širdies nepakankamumu sergantis legendinis krepšinio treneris Vladas Garastas, Lietuvos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo darbo grupės pirmininkė prof. Jelena Čelutkienė, Lietuvos širdies asociacijos prezidentas prof. Raimondas Kubilius, Širdies nepakankamumu sergančiųjų asociacijos prezidentė Tatjana Pirmaitienė, bei LR Sveikatos apsaugos ministerijos atstovės viceministrė Kristina Garuolienė ir Anžela Slušnienė antrinio ir tretinio lygio koordinavimo skyriaus vyriausioji specialistė.


 
Tarp kitko
Šiemet pirmą kartą Pasaulinė širdies nepakankamumo savaitė minima ir Kaune.
Gegužės 11 d. 9-14 val. vyks Širdies nepakankamumo renginiai Kauno klinikose ir Kauno miesto poliklinikose.
Gegužės 19 d. Kauno miesto Santakos aikštėje rengiama „Širdies nepakankamumo popietė“, kur bus galimybė pasikonsultuoti su gydytojais, gydytojais-rezidentais ir kitais širdies nepakankamumo specialistais apie širdies nepakankamumo prevenciją, gydymo ypatumus.

Susirgti šia liga rizikuoja 1 iš 5 žmonių, peržengusių keturiasdešimtmetį. Pusė susirgusiųjų miršta per penkerius metus nuo diagnozės nustatymo. Su šia neišgydoma ir sekinančia liga Lietuvoje gyvena per 100 tūkst. žmonių. 
 
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica