naujo formato renginyje. Čia žiūrovų lauks dar daugiau informatyvių pranešimų, diskusijų bei įvairių edukacijų. Renginį vainikuos pokalbis su autizmo spektro sutrikimu gyvenančiu Tomu Eicher-Lorka bei „Lietuvos balso“ nugalėtojos Meidės koncertas. Tiesioginę renginio transliaciją nuo 16 val. nemokamai bus galima stebėti Skirtingų Spalvų Facebook‘o puslapyje.
"/>

Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

www.lsveikata.lt
2021-04-16
Penktadienį, balandžio 16 d. iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia visus dalyvauti naujo formato renginyje. Čia žiūrovų lauks dar daugiau informatyvių pranešimų, diskusijų bei įvairių edukacijų. Renginį vainikuos pokalbis su autizmo spektro sutrikimu gyvenančiu Tomu Eicher-Lorka bei „Lietuvos balso“ nugalėtojos Meidės koncertas. Tiesioginę renginio transliaciją nuo 16 val. nemokamai bus galima stebėti Skirtingų Spalvų Facebook‘o puslapyje.
Socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ renginys apie autizmo spektro sutrikimą

Pasaulyje balandžio mėnuo yra skirtas autizmo spektro supratimui. Nors informacijos apie šį sutrikimą daugėja, vis dar pastebimas stigmatizuotas požiūris, o pati diagnozė apipinta įvairiais mitais. Siekdama prisidėti prie teigiamų pokyčių Lietuvos visuomenėje, iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ kviečia geriau pažinti autizmo spektro sutrikimą.

 
Renginio pradžioje antropologė dr. Daiva Bartušienė skaitys pranešimą apie tai, kokios istorinės ir socialinės aplinkybės lėmė stereotipinį visuomenės požiūrį į autizmo spektro sutrikimą turinčius žmones. Šiuos giliai nusistovėjusius stereotipus pokalbio metu sieks paneigti  – Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ valdybos narė Barbora Suisse ir gydytoja vaikų neurologė Indrė Bakanienė.
 
Tiesa, aplinkinių požiūris nėra vienintelis iššūkis, su kuriuo kasdien tenka susidurti autistišką vaiką auginančioms šeimoms. Viena didžiausių problemų – specialių poreikių turinčio vaiko galimybės, mokytis bendrojo ugdymo lavinimo mokyklose. Apie tai, kokia šiuo metu švietimo situacija bei kokie pokyčiai yra būtini užtikrinant sėkmingą vaiko integraciją, diskutuos Lietuvos autizmo asociacijos „Lietaus vaikai“ atstovė Kristina Košel-Patil, autistišką vaiką auginanti Smiltė Juraitė ir švietimo ministrės patarėja Agnė Andriuškevičienė.
 
Prieš pagrindinę renginio dalį – pokalbį su autizmo spektro sutrikimą turinčiu Tomu Eicher-Lorka – žiūrovų laukia edukacinė dalis. Joje gydytoja ergoterapeutė Irina Butkienė papasakos apie sensorines perkrovas ir kaip savo namuose susikurti patogią aplinką, skirtą vaiko nusiraminimui. Taip pat edukacinėje dalyje dalyvaus ir vaikų neurologė Laima Mikulėnaite, kuri ves viktoriną apie nusistovėjusius autizmo mitus, o šioje dalyje žiūrovai galės laimėti renginio draugų „Smalsutis Toys“ įsteigtus prizus.
Daugiau informacijos apie „Skirtingų Spalvų“ iniciatyvą ir balandžio 16 d. vyksiantį renginį – „Facebook“ paskyroje.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris