Moteriai kreiptis pagalbos į specialistus nėra silpnumo bruožas

www.lsveikata.lt
2021-10-12
Ar pogimdyminės depresijos akivaizdoje žmogus gali save vadinti silpnu? Psichologė-psichoterapeutė Anna Vinkovskienė įsitikinusi – po vaikelio gimimo galimai jaučiamomis slegiančiomis mintimis verčiau  nesitapatinti. Tai skaudi, tačiau išgydoma arba savaime praeinanti patirtis, o ne žmogaus apibūdinimas.
Moteriai kreiptis pagalbos į specialistus nėra silpnumo bruožas

Iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ rubrikos „Patarimai“ ciklą, skirtą pogimdyminei depresijai, vainikavo specialistės bei ligą išgyvenusios moters tandemas. Ketvirtosios laidos metu psichologės-psichoterapeutės Annos Vinkovskienės patarimus, savais pasakojimais bei išmoktomis pamokomis papildė žinoma aktorė Valda Bičkutė. Viešnias kalbino iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius.


 
Pokalbio metu psichologė-psichoterapeutė Anna Vinkovskienė nevengė akcentuoti pasiruošimą naujagimiui – informacinių kursų galimybę. Specialistė pasidalijo anot jos tobulai atrodančiu kursų receptu bei priminė, jog mokymai vyksta ne tik šeimos pagausėjimui, bet ir planuojantiems santuoką.
Specialistės teigimu, svarbus ir ligos pripažinimas. Anot viešnios, susidūrus su depresijos požymiais, savo negalavimus pripažįstantis ir pagalbos besikreipiantis žmogus parodo savo sąmojį ir brandą. Specialistei pritarė ir savo depresijos patirtimi pasidalijusi Valda Bičkutė. Mama tapusi aktorė teigė; nebuvusi pasiruošusi, nes kliovėsi medijose matytais pozityviais šeimos pagausėjimo paveikslais.
 
Paklausta apie savą patirtį ir tai, kaip gali pasikeisti naujų tėvų pasaulis, Bičkutė tvirtino: „Aš net nenutuokiau!“. Moteris taip pat paantrino apie svarbą turėti palaikymo komandą: artimuosius, draugus ar kitas su panašiomis patirtimis susiduriančias šeimas.
Nors savo gimdymą dėl sklandumo ji vadina „vadovėliniu“, gimus dukrelei, moteris pradėjo turėti padidintą, niekad neapleidžiantį nerimą. Tuo metu jai nepadėjo nei savistaba, nei objektyvus pokalbis su savimi. Dabar, besijaučianti geriau, ji supranta – visos gyvenimo dalys vienodai svarbios. Ji primena, jog tampant mama, moteris nenustoja būti žmona, savo profesijos atstovė ar kitų socialinių grupių dalimi.
 
Laidoje paliesta ir atsirandanti priešprieša tarp mamos ir vaikelio. Aptarti ir fiziniai pokyčiai, tokie kaip, po gimdymo pasikeitusi hormonų veikla, galinti drastiškai pakoreguoti mamos ar tėčio savijautą. Pokalbio metu psichologė-psichoterapeutė priminė ir dūlos paslaugas, tai vadindama potencialiu puikiu šeimos pagausėjimo palydovu, galinčiu itin palengvinti tėvystės patirtį.
Iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti „Facebook“ paskyroje. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurių dizainą įkvėpė pogimdyvinės depresijos temos herojė Indrė Stonkuvienė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Sveikatos apsaugos viceministrė: nuotolinės vaistinės – nuo pavasario

  Nuotolinės vaistinės, kuriose būtų galima įsigyti receptinių, kompensuojamų vaistų, galėtų pradėti veikti kitų metų pavasarį, sako...
  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Greitieji COVID-19 antigenų testai: kaip juos atlikti ir ką daryti gavus rezultatą?

  Pastaruoju metu Lietuvoje auga sergamumas ir peršalimo ligomis, ir COVID-19. Gyventojai, norėdami greitai įsitikinti, ar ne...

  Sveika šeima


  Vitaminas D lietuviškai žiemai

  Apie vitaminą D kalbama pastaruoju metu išties nemažai ir dauguma tautiečių numano, kad greičiausiai jo trūksta. Juk žmogaus organizmas vitaminą D sukuria veikiamas saulės spindulių, tačiau žiemą, o ir rudens pabaigoje bei pavasario pradžioje, saulutė mus savo spinduliais džiugina ne per dažniausiai.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija skęsta šiukšlėse

  Remiantis prieš dešimtmetį atliktu Indijos taršos reguliuotojo tyrimu, sąvartynų šiukšlių gaisrai į miesto orą išskyrė 11 proc. visų kietųjų dalelių, kurios yra pagrindinė miesto oro taršos priežastis. Delyje įsikūrusio mokslinių tyrimų centro (CSE) pernai metų duomenimis, šalyje yra 3159 sąvartynai, kuriuose – 800 mln. tonų š...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Gatvės bomžai
  Palmira Rudalevičienė Gatvės bomžai
  Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Henrikas Vaitiekūnas Kodėl stintos kvepia agurkais?
  Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite
  Bronis Ropė Dėkoju, kad turėję akistatą su šia liga, netylite

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica