Moteriai kreiptis pagalbos į specialistus nėra silpnumo bruožas

www.lsveikata.lt
2021-10-12
Ar pogimdyminės depresijos akivaizdoje žmogus gali save vadinti silpnu? Psichologė-psichoterapeutė Anna Vinkovskienė įsitikinusi – po vaikelio gimimo galimai jaučiamomis slegiančiomis mintimis verčiau  nesitapatinti. Tai skaudi, tačiau išgydoma arba savaime praeinanti patirtis, o ne žmogaus apibūdinimas.
Moteriai kreiptis pagalbos į specialistus nėra silpnumo bruožas

Iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ rubrikos „Patarimai“ ciklą, skirtą pogimdyminei depresijai, vainikavo specialistės bei ligą išgyvenusios moters tandemas. Ketvirtosios laidos metu psichologės-psichoterapeutės Annos Vinkovskienės patarimus, savais pasakojimais bei išmoktomis pamokomis papildė žinoma aktorė Valda Bičkutė. Viešnias kalbino iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius.


 
Pokalbio metu psichologė-psichoterapeutė Anna Vinkovskienė nevengė akcentuoti pasiruošimą naujagimiui – informacinių kursų galimybę. Specialistė pasidalijo anot jos tobulai atrodančiu kursų receptu bei priminė, jog mokymai vyksta ne tik šeimos pagausėjimui, bet ir planuojantiems santuoką.
Specialistės teigimu, svarbus ir ligos pripažinimas. Anot viešnios, susidūrus su depresijos požymiais, savo negalavimus pripažįstantis ir pagalbos besikreipiantis žmogus parodo savo sąmojį ir brandą. Specialistei pritarė ir savo depresijos patirtimi pasidalijusi Valda Bičkutė. Mama tapusi aktorė teigė; nebuvusi pasiruošusi, nes kliovėsi medijose matytais pozityviais šeimos pagausėjimo paveikslais.
 
Paklausta apie savą patirtį ir tai, kaip gali pasikeisti naujų tėvų pasaulis, Bičkutė tvirtino: „Aš net nenutuokiau!“. Moteris taip pat paantrino apie svarbą turėti palaikymo komandą: artimuosius, draugus ar kitas su panašiomis patirtimis susiduriančias šeimas.
Nors savo gimdymą dėl sklandumo ji vadina „vadovėliniu“, gimus dukrelei, moteris pradėjo turėti padidintą, niekad neapleidžiantį nerimą. Tuo metu jai nepadėjo nei savistaba, nei objektyvus pokalbis su savimi. Dabar, besijaučianti geriau, ji supranta – visos gyvenimo dalys vienodai svarbios. Ji primena, jog tampant mama, moteris nenustoja būti žmona, savo profesijos atstovė ar kitų socialinių grupių dalimi.
 
Laidoje paliesta ir atsirandanti priešprieša tarp mamos ir vaikelio. Aptarti ir fiziniai pokyčiai, tokie kaip, po gimdymo pasikeitusi hormonų veikla, galinti drastiškai pakoreguoti mamos ar tėčio savijautą. Pokalbio metu psichologė-psichoterapeutė priminė ir dūlos paslaugas, tai vadindama potencialiu puikiu šeimos pagausėjimo palydovu, galinčiu itin palengvinti tėvystės patirtį.
Iniciatyva „Skirtingos Spalvos“ primena, kad daugiau informacijos apie renginius, laidas ir labdaringas kampanijas galite sužinoti „Facebook“ paskyroje. Prisidėti prie šios iniciatyvos veiklos taip pat galite įsigydami rankų darbo marškinėlius, kurių dizainą įkvėpė pogimdyvinės depresijos temos herojė Indrė Stonkuvienė.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Budinti vaistinė


    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

    Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

    „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris