Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui

www.lsveikata.lt
2021-02-26
Respublikinės Šiaulių ligoninės medikams atvežta vertinga dovana. Šiaulių Rotary klubas „Harmonija“, vadovaujamas prezidentės Dalios Liolytės, suvienijo Šiaulių rotariečių gretas ir ligoninei nupirko videolaringoskopą, labai reikalingą intubuojamiems ligoniams, kurių, siaučiant koronavirusui, labai daugėja.
Ligoninei dovanotas vertingas prietaisas suteiks saugumo ir gydytojui, ir pacientui
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika (viduryje) dėkojo vertingą dovaną gydymo įstaigai atvežusiems Šiaulių miesto Rotary klubų nariams (iš kairės) Aurelijui Raugalui, UAB „Medilink Lietuva“ vadybininkei Karinai Ivoškevičiūtei, Šiaulių krašto valdytojos asistentei Genovaitei Kačiuškienei, prezidentams Daliai Liolytei, Muradui Bakanui, Emiliui Markuliui. Zitos Katkienė nuotr.

Nacionalinis savanorių pagalbos koordinavimo centras „Stiprūs kartu“ yra paskelbęs sąrašą  gyvybiškai svarbios medicinos įrangos, kurios stinga medikams, gydantiems COVID-19 ligonius. Pasak D. Liolytės, šiame sąraše ir buvo įrašytas videolaringoskopas, reikalingas Respublikinei Šiaulių ligoninei. „Mūsų klubas pakvietė prie šios iniciatyvos prisijungti kitus „Rotary“ klubus ir dovanoti medikams labai reikalingą įrangą“, - sakė klubo Šiaulių Rotary klubo „Harmonija“ prezidentė D. Liolytė ir dėkojo iniciatyvą palaikiusių trijų klubų atstovams.  Šiaulių Rotary klubo „Saulė“ prezidentas Muradas Bakanas, Šiaulių „Vykinto“ Rotary klubo  prezidentas Aurelijus Raugalas ir Šiaulių „Auksinio rato“ Rotaract klubo prezidentas Emilis Markulis medikams linkėjo sėkmės jų nelengvame darbe.
 

UAB „Medilink Lietuva“ direktorius Marius Bredelis per 3500 Eur kainuojantį medicinos prietaisą perdavė Respublikinės Šiaulių ligoninės direktoriui Remigijui Mažeikai, o vėliau ir Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos centro vadovui Andriui Bubliauskui. Direktorius savo iniciatyva dovanojo skyriui ir vienkartinių medicinos pleištų, naudojamų atliekant intubaciją. Įmonė jau ne kartą ligoninei dovanoja vertingus medicinos prietaisus. „Mano dukra gimė šioje ligoninėje, todėl aš jai esu neabejingas, tačiau gerus darbus esu linkęs daryti tyliai“, - sakė direktorius.


 
Ligoninės vadovas Remigijus Mažeika dėkojo rėmėjams, jau ne pirmą kartą tiesiantiems paramos ranką, už supratimą ir teikiamą paramą.
Šįkart dovanotas videolaringoskopas, naudojamas intubuojant ligonius, ir pacientui, ir ligoniui suteiks daugiau saugumo. Intensyviosios terapijos specialistas, jungdamas pacientą prie dirbtinės plaučių ventiliacijos aparato, gali jaustis saugesnis ypač tada, kai dėl fiziologinių paciento savybių intubuoti sunkiau. Daug lengvesnė intubacija ir pačiam pacientui, kai gydytojas, atliekantis šią procedūrą, naudoja modernų videolaringoskopą, prie kurio esančia kamera gali būti ne tik filmuojamas, bet ir fotografuojamas intubacijos procesas.
 
Šiuo metu Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos skyriuose buvo keturi didelės raiškos videolaringoskopai. Kai pacientų daug, ypač COVID-19 ligos protrūkio metu, aparatų nepakanka ir medikams tenka dalintis.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Ekspertų raginimai vartoti vitaminą D atsispindi ir vaistinėje – įsigyjama dvigubai daugiau

  Šalies gydytojai ekspertai ragina valdžios atstovus atkreipti dėmesį į vitaminą D, kaip Covid-19 infekcijos pasekmes &scaro...
  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Vaistininkės rekomendacijos: kaip išsirinkti ir taisyklingai dėvėti respiratorių

  Švelnėjant karantino sąlygoms, gyventojai pamažu grįžta į įprastas darbovietes. Siekiant saugiai dirbti – neužsikrėst...

  Sveika šeima


  Grikiai – ne tik veganų mėsa

  Pasirodo, netgi pabodusios grikių kruopos gali būti patiekiamos gardžiai, įdomiai, o savo skoniu netgi priminti mėsą. Projekto „Inovatyvi mityba“ įkūrėjas Paulius Paulauskas teigia, kad ir mitybos pakeitimas gali atnešti visiškai kitokią gyvenimo kokybę.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Indija: tikėjimas dievu nugalės viruso baimę

  Dar vasarį indų mokslininkai svarstė, jog sparčiai mažėjantį naujų užsikrėtimų COVID-19 skaičių iš dalies gali lemti ypatingas indų imunitetas infekcinėms ligoms. Tačiau dabar vėl mušami naujus susirgimų rekordai: per kelias savaites COVID-19 atvejų skaičiumi Indija pralenkė ir kurį laiką vienu didžiausių pandemijos žid...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Tik suaugusiems
  Henrikas Vaitiekūnas Tik suaugusiems
  Kokia nauda iš burbulo?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokia nauda iš burbulo?

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica