Kauno klinikų chirurgai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko skydliaukės operaciją per pažasties sritį

www.lsveikata.lt
2017-11-20
Kaklas ir pažastis – atrodytų dvi mažai susijusios kūno dalys, tačiau Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų gydytojai įrodė, jog ryšys tarp jų gali būti. Ligoninės gydytojai, pritaikydami Pietų Korėjoje įgytą patirtį, pirma kartą Lietuvoje ir Baltijos šalyse atliko endoskopinę transaksilinę skydliaukės operaciją, atliekant pjūvį pažasties raukšlėje. Netradicinėje operacijoje dalyvavo Kauno klinikų hepatopankretobiliarinės ir endokrininės chirurgijos sektoriaus gydytojas dr. Albertas Daukša bei jo kolega gydytojas rezidentas Justas Birutis, kuris šios operacijos laukė visą savo rezidentūros laiką.
Kauno klinikų chirurgai pirmą kartą Baltijos šalyse atliko skydliaukės operaciją per pažasties sritį

Pasak Kauno klinikų Chirurgijos klinikos vadovo prof. Algimanto Tamelio, invazinės chirurgijos principai pritaikomi daugelyje dabartinės chirurgijos sričių – ne išimtis ir skydliaukės operacijos. „Daugeliui atrodo neįprasta ir sunkiai suprantama, kaip galima operuoti skydliaukę per pažasties sritį – juk pažastis pakankamai toli nuo kaklo srities, tačiau tai susiję ne tik su puikiu kosmetiniu rezultatu, kuris labai svarbus, bet ir su dar greitesniu pacientų sveikimu ir sugrįžimu į įprastinį gyvenimo ritmą. Džiaugiuosi, jog Chirurgijos klinikos gydytojai, taikydami pažangiausias technologijas ir tarptautinę patirtį, dar efektyviau padeda daugeliui pacientų“, – sakė prof. A.Tamelis.
 

„Pripažįstu, skambesys tikrai keistas. Daugeliui kyla klausimas, kodėl daryti atokesnį pjūvį, jei skydliaukę galima operuoti pro pjūvį kaklo srityje? Tokį pasirinkimą lemia kosmetiniai aspektai  – po skydliaukės operacijos pro pažastį randas lieka ne matomoje srityje – kakle, o pažasties odos raukšlėje, kurios apart paciento niekas nemato. Randas matomoje kaklo srityje visada primins apie atliktą operaciją, o juk tai nėra malonu“, – kalbėjo operaciją atlikęs Kauno klinikų Chirurgijos klinikos gydytojas chirurgas dr. A.Daukša.
 
Tačiau toks operacijos būdas pasirenkamas ne tik dėl geresnio kosmetinio rezultato, bet ir dėl saugumo. Anot chirurgo, endoskopinės skydliaukės operacijos nenusileidžia gydymo efektyvumu tradicinėms skydliaukės operacijoms, o neretai turi techninių privalumų. Dėl naudojamos optinės sistemos, matomas vaizdas yra padidinamas ir leidžia geriau pamatyti aplinkines svarbias anatomines struktūras. Taip pat po tradicinių skydliaukės operacijų 75 proc. pacientų jaučia didesnį ar mažesnį diskomfortą kakle pooperaciniu laikotarpiu, ypač ryjant. Tuo tarpu po transaksilinių endoskopiniu operacijų, šie pojūčiai rečiau juntami, nes operacijos metu neperskeliami poliežuviniai raumenys, o instrumentai vedami per natūralias raumenų ribas.  
 
Kaip teigia Kauno klinikų chirurgas, endoskopinių skydliaukės operacijų poreikis atsirado iš pačių pacientų. „Šiuo metu nesunku susirasti informacijos internete apie galimus skydliaukės ligų chirurginio gydymo būdus taikomus pasaulyje, tarp jų ir skydliaukės operacijas be randų kakle. Pamenu, kuomet pacientai vis dažniau teiraudavosi apie tokių operacijų galimybes Kauno klinikose. Deja, juos tekdavo nuvilti, nes mes tokio pobūdžio operacijų neatlikdavome. Tačiau dabar šią galimybę siūlome, Kauno klinikose atlikta jau šešta skydliaukės operacija per pažasties sritį“.
 
Chirurgas dr. A.Daukša yra atlikęs stažuotę Pietų Korėjos Seulo Yonsei universiteto Skydliaukės vėžio centre, kuriame per metus atliekama apie 3000 skydliaukės operacijų dėl onkologinių ligų. „Ensdoskopinių transaksilinių skydliaukės operacijų pradininkais laikomi pietų korėjiečiai – jie ištobulino šią techniką ir naudoja ją daugiau kaip dešimtmetį. Vakarų Europoje ilgą laiką buvo populiarus kitas endoskopinis metodas, kuomet 2-3 cm pjūvis atliekamas kakle ir endoskopo pagalba, panaudojant specialius instrumentus, atliekama skydliaukės operacija. Tokios operacijos buvo atliktos ir Lietuvoje, tačiau mūsų taikomo endoskopinio metodo privalumas aiškus – jokių randų matomose vietose“, – pabrėžė Kauno klinikų chirurgas dr. A.Daukša, kuris su gydytoju rezidentu Justu Biručiu pirmą kartą Lietuvoje atliko netradicinę skydliaukės operaciją. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris