Kauno klinikose – unikali operacija

www.lsveikata.lt
2015-01-12
Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos medikai dėl raumenų spazmų ir skausmo negalėjusiam iš lovos išlipti šešiolikmečiui atliko unikalią operaciją. Pirmą kartą Lietuvoje gilioji galvos smegenų stimuliacija pritaikyta distonija sergančiam pacientui.
Kauno klinikose – unikali operacija
Unikalią operaciją atliko Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas Andrius Radžiūnas. Ligoniui buvo implantuoti elektrodai į blyškiuosius smegenų branduolius ir neurostimuliatorius.

Šešiolikmetis pajūrio gyventojas nuo vaikystės kentėjo dėl sunkios, lėtai progresuojančios ligos - distonijos. Nevalingi raumenų susitraukimai, susukantys kūną ir trukdantys judėti, kasmet dažnėjo ir kėlė vis didesnius skausmus. Prieš metus dėl ligos vaikinas nustojo lankyti mokyklą, jo mama turėjo išeiti iš darbo, nes visą laiką skyrė iš lovos neišlipančiam sūnui prižiūrėti.
 

Kaip pasakojo ligonį nuo mažens gydanti Neurologijos klinikos Vaikų neurologijos skyriaus Neurodegeneracinių ligų sektoriaus vadovė prof. Nerija Vaičienė-Magistris, vaikinas negalėjo kalbėti, rašyti, tačiau atkakliai toliau mokėsi namuose, atsigulęs ant pilvo skaitė knygas, o matematikos uždavinius sprendė mintyse. 
 
Vaikų neurologai kartu su neurochirurgais ieškojo sprendimo, kuris galėtų vaikiną išvaduoti iš nuolatinių distonijos epizodų ir skausmų, nuo kurių vaistai jau nebepadėjo. Praėjusių metų spalį vaikinui pirmajam Lietuvoje dėl distonijos pritaikyta gilioji galvos smegenų stimuliacija. Operaciją atliko Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas Andrius Radžiūnas. Ligoniui buvo implantuoti elektrodai į blyškiuosius smegenų branduolius ir neurostimuliatorius. 
 
Šis gydymo būdas Kauno klinikose taikomas nuo 2010 metų Parkinsono liga sergantiems asmenims. Šešiolikmetis Vakarų Lietuvos gyventojas tapo pirmuoju vaiku šalyje, kuriam atlikta tokia operacija. Didžiąją dalį sumos už elektrodus ir stimuliacijos aparatą sumokėjo Ligonių kasa, likusią dalį padengė kompanija „St. Jude Medical Baltic“ .
 
Iškart po operacijos išnyko skausmai, nebeliko varginančių raumenų spazmų. Po reabilitacijos vaikinas vėl gali vaikščioti. Praėjus trims mėnesiams po operacijos, šešiolikmetis sugrįžo į mokyklą.
 
Pasak Neurochirurgijos klinikos vadovo prof. Arimanto Tamašausko, šis atvejis - puikus pavyzdys, įrodantis, kodėl reta patologija turi būti koncentruojama centruose, kur dirba aukščiausios kvalifikacijos ekspertai, sukaupta ilgametė patirtis ir naudojama pažangiausia diagnostikos bei gydymo aparatūra.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Budinti vaistinė


      Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

      Mobiliosios vaistinės: pseudo priemonė ar naudinga iniciatyva?

      Apie tai, kad gyventojams yra sudėtinga atvykti įsigyti vaistų, yra kalbama ne vienerius metus. Vienas pasiūlymų – mobiliųjų...
      Nėra paso – nebus ir vaistų

      Nėra paso – nebus ir vaistų

      Vaistininkai ir Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) primena: pacientai įsigyti receptuose išrašytus vaistus ir kompensuoja...

      razinka


      Sveika šeima


      Implantams – reikalavimai, tamponams – jokių?

      Naujas tyrimas atskleidė, kad tamponuose yra toksiškų metalų, įskaitant šviną ir chromą, tad milijonai moterų galimai patyrė neigiamą poveikį sveikatai. Lietuvos akušeriai ginekologai teigia nusivylę tiek gamintojais, tiek šalies institucijų darbu: „Įvairiausiems dantų implantams taikomi tam tikri re...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tyrėjai: sapnas, galintis virsti realybe

      Kolumbijos universiteto mokslininkai testuoja vaistą, kuris, remiantis ankstyvaisiais tyrimais, gali pratęsti moterų vaisingumą penkeriais metais ir padėti joms gyventi ilgiau bei sveikiau. „Kiaušidžių senėjimas yra pagrindinis moterų senėjimo veiksnys. Šio tyrimo rezultatai – pirmieji žmonijos istorijoje &n...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
      Henrikas Vaitiekūnas Ko­lek­ty­vi­nis pro­tas ar ban­dos jaus­mas?
      Nesisteminis revizionizmas
      Henrikas Vaitiekūnas Nesisteminis revizionizmas
      Pseudomokslas apie makalienę
      Henrikas Vaitiekūnas Pseudomokslas apie makalienę

      Naujas numeris