Kauno klinikinės ligoninės traumatologai pluša be atokvėpio

www.lsveikata.lt
2018-01-29
Kauno klinikinėje ligoninėje pastarosiomis dienomis – pacientų su sunkiomis traumomis antplūdis. Operacinės dirba ilgiau nei įprasta, o ligoninės skyriai pilnutėliai.
Kauno klinikinės ligoninės traumatologai pluša be atokvėpio
Šiuo metu Kauno klinikinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos skyriuose guli apie 90 pacientų ir dviem trečdaliams prireikė skubios pagalbos po patirtų traumų.

„Ėjau šaligatviu, kur jau buvo nutirpęs sniegas, bet užlipau ant vietos, kur dar buvo likę ledo likučių, slystelėjau ir griuvau, – pasakojo ligoninėje po kojos operacijos gulintis 68 metų kaunietis Algimantas. – Pervėrė stiprus skausmas šlaunyje. Maniau, nieko tokio, bet atsikelti nepajėgiau. Praeiviai iškvietė greitąją, o atvykus čia buvau operuotas. Man įstatė protezą, kuris tikiuosi vėl leis judėti.“

 
Kaip sakė Kauno klinikinės ligoninės Priėmimo, skubios pagalbos ir traumų skyriaus vedėjas Artūras Šulnius, praėjusią savaitę pradėjus tirpti sniegui besikreipiančių dėl traumų žmonių skaičius stipriai nešoktelėjo, bet labai pagausėjo sunkių susižalojimų. „Kol kas turime panašų atvykstančių traumuotų žmonių skaičių per parą kaip ir įprastai – nuo 100 iki 150, bet labai daug pacientų tenka guldyti į abu ligoninėje esančius Ortopedijos ir traumatologijos skyrius, kurie dabar visiškai užpildyti“, – teigė jis.
 
Šiuo metu Kauno klinikinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos skyriuose guli apie 90 pacientų ir dviem trečdaliams prireikė skubios pagalbos po patirtų traumų. Daugeliui teko daryti lūžusių šlaunikaulių, blauzdikaulių ir žastikaulių, kitų kūno dalių operacijas. „Operacinės dėl staiga išaugusio krūvio darbuojasi keliomis valandomis ilgiau nei įprastai, intensyviau pluša apskritai visas abiejų skyrių personalas“, – pasakojo Kauno klinikinės ligoninės Ortopedijos ir traumatologijos I skyriaus vedėjas Jonas Račkauskas.

Dauguma pacientų yra pagyvenę žmonės, kurių kaulai jau nėra tvirti, todėl pargriuvus jiems yra didesnė tikimybė patirti lūžius. Ypač pavojingos ilgųjų kaulų traumos, o jei lūžta šlaunikaulis tenka įstatyti protezą. „Taip pat šiuo metu daug pagalbos suteikiame benamiams, kurie nėra socialiai drausti“, – sakė J.Račkauskas.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Budinti vaistinė


      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vaistinėlė padės pasiruošti blogiausiam scenarijui

      Vasaros sezonui įgaunant pagreitį, specialistai perspėja atkreipti dėmesį į kelionių vaistinėlės sudėtį – ją būtina ruo&scar...
      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      Istorijos dulkes nupūtus: neįprastos pokario vaistinės

      „Sperminas skystas – vartojamas prie bendro silpnumo, po infekcinių susirgimų, prie neurastenijos, prie širdies...

      razinka


      Sveika šeima


      Atsisakę dažiklių, išvengiate kur kas daugiau

      Iš naftos išgauti sintetiniai dažikliai siejami su lėtinėmis ligomis, padidėjusia vėžio ir neuroelgesio sutrikimų rizika, ypač vaikams. Tačiau ekspertai pabrėžia, kad dažikliai yra tik viena itin perdirbtų maisto produktų sudedamoji dalis. „Sintetinių maisto dažiklių pašalinimas automatiškai nepaverč...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Svajonė gyventi ilgiau ir sveikiau – vis arčiau

      Senėjimą lėtinantis vaistas rapamicinas gali pailginti gyvenimą beveik taip pat veiksmingai kaip kalorijų ribojimas – teigiama naujame Rytų Anglijos universiteto mokslininkų tyrime.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Kognityvinis disonansas
      Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

      Naujas numeris