Kaulų tankį analizuos naujausios kartos įranga

www.lsveikata.lt
2018-05-21
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje kaulų tankio tyrimai nuo šiol bus atliekami naujausios kartos densitometrijos įranga. Ypatingai mažos apšvitos aparatu, analizuoti kaulų masę beveik šimtaprocentiniu tikslumu galės ir protezus turintys žmonės.
Kaulų tankį analizuos naujausios kartos įranga
Kaulų tankio tyrimai Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo atliekami ir anksčiau. Tačiau senasis aparatas, tarnavęs 18 metų, morališkai paseno ir fiziškai susidėvėjo. 140 tūkst. eurų kainavusi naujoji įranga Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriuje jau parengta darbui.

„Įsigijome naujausios kartos densitometrijjos aparatą, nustatantį ne tik mineralinį kaulų tankį, bet ir turintį papildomų funkcijų. Jis atlieka kūno sudėties analizę, turi protezo atskyrimo nuo kaulinio audinio funkciją ir kt. Nustatant mineralinį kaulų tankį šiuo aparatu bus galima naudoti ne tik kelias pozicijas, bet ir šoninę stuburo projekciją“, – įrangos privalumus pristatė Klaipėdos jūrininkų ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Giedrė Kviecinskienė.
 

Kaulų densitometrija, atliekama šiuo naujos kartos aparatu, naudojančiu dvigubos energijos rentgeno absorbcijos metodą (DXA) yra greitas, neskausmingas ir patikimas metodas, kurio paklaida neviršija vieno procento, o paciento gaunamos spinduliuotės kiekis tyrimo metu siekia iki vienos dešimtosios gaunamos krūtinės ląstos rentgenogramos metu.
„Džiaugiamės galėdami pacientams pasiūlyti pažangiausius ir moderniausius, o svarbiausia – saugius ir tikslius tyrimo būdus. Kasmet atnaujiname dalį ligoninėje veikiančios diagnostikai bei gydymui skirtos įrangos. Ir visa tai darome pacientų labui“, – sakė Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorius dr. Jonas Sąlyga.
 
Kaulų tankio densitometrijos tyrimas dažniausiai naudojamas kaulų osteoporozės nustatymui. Osteoporozė – tai kaulų liga susijusi laipsnišku kalcio praradimu, dėl ko kaulai tampa trapesni bei didėja lūžių rizika. Ši liga gresia tiek moterims, tiek vyrams. Densitometrija labai efektyvus metodas ir sekant gydymo poveikį. Tyrimas rekomenduotinas pomenopauzinio amžiaus moterims, asmenims, sergantiems prieskydinių liaukų, skydliaukės, inkstų ligomis, cukriniu diabetu ir kitomis ligomis, susijusiomis su kaulų lūžiais, taip pat pacientams, vartojatiems vaistus, kurie sukelia kaulų retėjimą.
 
Kaulų tankio tyrimai Klaipėdos jūrininkų ligoninėje buvo atliekami ir anksčiau. Tačiau senasis aparatas, tarnavęs 18 metų, morališkai paseno ir fiziškai susidėvėjo.
140 tūkst. eurų kainavusi naujoji įranga Klaipėdos jūrininkų ligoninės Ambulatorinių konsultacijų skyriuje jau parengta darbui.
Tyrimai nemokamai bus atliekami privalomuoju sveikatos draudimu draustiems pacientams, turintiems šeimos gydytojo ar gydytojo specialisto siuntimą. Būtina išankstinė registracija. Registruotis galima darbo dienomis nuo 8.30 iki 15.30 val. telefonu (8 46) 491135.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica