Norite išsaugoti meilę? Netingėkite

www.lsveikata.lt
2018-10-22
Kas nesvajoja apie laimingus santykius, kai partneriu pasitiki visu šimtu procentų, kartu kuri šeimos gerovę, už rankų vaikštai susikibęs iki paskutinio atodūsio? Suomių psichoterapeutė Heli Vaaronen įsitikinusi: šiai svajonei pasiekti kelią užkerta mūsų tinginystė.
Norite išsaugoti meilę? Netingėkite
Šiuolaikinės technologijos skverbiasi į pačias intymiausias mūsų gyvenimo sferas. Jie, o ne mylimas sutuoktinis, tampa mūsų „meilužiai“, nes visada pasirengę ir visada po ranka.

Komentuoja 
Psichoterapeutė, šeimyninių santykių specialistė Heli Vaaropen:

- Neužtenka tik sutikti „svajonių vyrą“ ar „svajonių moterį“ ir įkalbėti tuoktis. Meilės romanuose santuoka – laimingas finalas, o iš tikrųjų tai – tik pradžia. Kasdieną reikės kurti santykius ir šis darbas nenutrūksta dvidešimt keturias valandas per parą, septynias dienas per savaitę. Ir jo geriau nesimuliuoti.

Dauguma sutuoktinių dieną leidžia atskirai, susitikdami tik vakare. Tačiau vietoje to, kad partneriui pasakytų: „Noriu pabūti tavo glėbyje“, jie tik murma: „Leisk man pailsėti, pabūti vienam (-ai)“. Kodėl taip nutinka?
 
Kai laiką leidžiame su pačiu savimi, nepatiriame nusivylimų. Mūsų paslaugoms – išmaniosios technologijos, socialiniai tinklai. Šiuolaikinės technologijos skverbiasi į pačias intymiausias mūsų gyvenimo sferas. Jie, o ne mylimas sutuoktinis tampa mūsų „meilužiai“, nes visada pasirengę ir visada po ranka.
Santykiai, kurie eižėja, negali konkuruoti su šiais viliotojais, nes vienatvėje su išmaniuoju telefonu ar planšete galime būti tokie, kokie norime. Šie nieko iš mūsų nelaukia, nereiškia pretenzijų. Neklausia, kur buvome, kodėl taip vėlai grįžome namo. Galime nieko nedaryti, na, pavyzdžiui, net nutukti, o jie vis tiek aprūpins mus įspūdžiais.
 
Sutuoktinio prašymai ir reikalavimai tokiu atveju tampa tiesiog bereikalingu triukšmu, o noras pailsėti ir atsipalaiduoti yra daug svarbesni už partnerio poreikius.
Tiesa, vieną gražią dieną pagauname save nuobodžiaujant, jaučiamės atitolusiu nuo sutuoktinio žmogumi, kuris už šeimos ribų ima ieškoti to, ko trūksta santykiuose, – pagarbos, supratimo, traukos, žavėjimosi. O santykiai... santykiai ima griūti...
 

Meilė nėra duotybė, negalima galvoti, kad ji truks amžinai. Iš tiesų tai – itin rizikingas projektas. Jis gali baigtis netikėtai: partneris laisvas išnykti bet kurią minutę.
Po ryškaus kaip žvaigždė įsimylėjimo jausmo, neateina didžioji meilė – vietoje jos stoja krizė, kuri patikrina partnerių santykius: ar tikrai jiems verta likti drauge? Kai situacija įkaista iki maksimumo, atrodo, jog paprasčiau viską baigti, nei bandyti į šeimą grąžinti santarvę. Tačiau jei nenorite prarasti mylimo žmogaus, pamėginkite nepasiduoti.

 
O pradėti galima nuo paprasčiausių žingsnių:
1. Nustatyti prioritetus. Darbas, draugai, pomėgiai... Ar yra jūsų gyvenime vietos artimam žmogui? Jeigu nėra, atidarykite duris ir išeikite. Tačiau jei santykiai jums svarbūs, o sutuoktinis apie tai nežino, susimąstykite. Galbūt tai ir yra pagrindinė jūsų kivirčų ir nesutarimų priežastis. 
2. Iš naujo susipažinkite su žmogumi, kurį kažkada pasirinkote. Laikas kartu, kelionės, įspūdžiai dviems – visa tai privalo būti, priešingu atveju, greitai neturėsite apie ką kalbėti.
3. Sąžiningai atsakykite, ar šis žmogus jums svarbus? Jei taip, negailėkite švelnumo ir glamonių. Antrajai pusei jų reikia taip pat kaip ir jums. 
4. Pabandykite tapti patrauklesni. Nauja šukuosena, naujas aprėdas, manikiūras. Beje, vyrams tai irgi taikoma.
5. Netingėkite. Puoselėkite santykius nuolat ir tegul išmaniosios technologijos (net pasaulis) palaukia.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

      Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

      „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

      Budinti vaistinė


      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Vaistininkai: receptus galime pratęsti ir patys

      Gydytojai išrašydami receptus daro daug klaidų, pratęsti receptą poliklinikoje pacientui nepatogu. Vaistininkai siūl...
      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      Vaistų prieinamumas: ar pakanka finansavimo?

      „Kompensavimo sistema ir sąlygos pacientams laiku įsigyti reikalingų vaistų turėtų būti gerinamos“, – Seimo Svei...

      razinka


      Sveika šeima


      Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

      Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JAV – rekordinis vaistų trūkumas

      Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris