Meilės matematika: ką gali viena formulė?

Emilija Lipskytė
2022-01-06
Tinkamo partnerio paieška gali būti nelengva – nevykę pasimatymai, skaudžios skyrybos bei nusivylimai. Kai kurie net nusprendžia pasiduoti ir nebeieškoti to vienintelio ar vienintelės. Tačiau jei jums pasakytų, kad matematikai yra atradę formulę, kuri padės gyvenime sutikti meilę, ar susidomėtumėt?
Meilės matematika: ką gali viena formulė?
Matematikos sritis, vadinama optimalaus sustojimo teorija, gali pasiūlyti geriausią įmanomą strategiją jūsų To Vienintelio medžioklėje.

Pataria specialistė
Matematikė Hannah Fry:
 

Stebuklinga formulė
„Jei buvote nusprendęs neieškoti ilgalaikio partnerio, gyvenimo pabaigoje galėsite ramiai išvardinti visus, su kuriais kada nors susitikinėjote. Naudodamiesi šia prabanga, įvertintumėte kiekvieno žmogaus potencialą. Tačiau toks sąrašas artėjant gyvenimo saulėlydžiui yra beprasmis: jei tik būtų įmanoma jį turėti anksčiau, galėtumėte lengviau išsirinkti gyvenimo draugą. Pagrindinis klausimas: kaip iš įsivaizduojamo sąrašo išsirinkti geriausią žmogų, nežinant jokios informacijos, kuri laukia jūsų?“ – klausia H.Fry.
 
Pasimatymų taisyklės, anot matematikės, yra paprastos: nusprendę pasitraukti iš „pasimatymų žaidimo“ netenkate progos sutikti daugiau potencialių partnerių. Bet taip pat negalite grįžti ir atgal, tai yra pakeisti patirties, kurią patyrėte su buvusiais partneriais. Todėl matematikos sritis, vadinama optimalaus sustojimo teorija, gali pasiūlyti geriausią įmanomą strategiją jūsų To Vienintelio medžioklėje.
 
H.Fry teigia, kad išvada paprasta: kol esate jaunas, neskubėkite – idant pastudijuotumėte „rinką“, skirkite laiko pasimatymams, negalvodami apie potencialų partnerį kaip būtinai ilgalaikį. O matematinė formulė atrodo taip: jūsų tikimybė apsistoti ties vienu tinkamu partneriu (lygtyje raidė P) priklauso nuo to, kiek potencialių partnerių (n) atstumiate (r).


 
Ši formulė, anot matematikės, gali tiksliai pasakyti, kiek tiksliai reikia atstumti žmonių, kad surastumėte tą vienintelį jums tinkantį. Jei jums lemta gyvenime sutikti dešimt potencialių partnerių, didžiausią tikimybę surasti ilgalaikį turite, kai atstumiate pirmuosius keturis. O jei gyvenime kandidatų sutiksite dvidešimt, neįsipareigoti teks aštuoniems ir tik tuomet surasite tą, kuris tiks ilgiems gyvenimo metams.
 
Lemtingas skaičius – 37
„Šis rezultatas mane sukrečia. Jei jums gyvenime lemta sutikti dvidešimt galimų partnerių, o jūs nuspręstumėte nesilaikyti šios formulės ir ilgalaikius santykius užmegzti su, tarkim, trečiuoju kandidatu, turėsite tik 1/n, arba tik 5 procentų tikimybę surasti tikrąją meilę“, – dėsto Hannah Fry ir priduria, kad atstumdami pirmuosius 37 proc. partnerių, galite iš esmės pakeisti savo likimą.
 
Oponentai vis dėlto pastebi šios formulės trūkumus. Jei nesate, pavyzdžiui, Anglijos karališkosios šeimos narys, jūsų pasimatymų niekas anksčiau laiko nesuplanuos, todėl niekaip negalėsite žinoti, kiek potencialių partnerių per gyvenimą sutiksite.
Tačiau, pasak matematikės, yra antroji šios formulės versija, kuri tinka paprastiems mirtingiesiems, o jos rezultatas – toks pats įspūdingas. Vietoj per gyvenimą sutiktų kandidatų, turinčių tikimybę užkariauti jūsų širdį, nustatykite ribas, kiek ilgai tikitės eiti į pasimatymus. Nors matematika tuomet daug sudėtingesnė, 37 skaičiaus taisyklę šiuo atveju galima pritaikyti ne žmonėms, o laikui.
 
„Tarkime, kad pradedate susitikinėti, kai jums yra penkiolika metų, ir idealiu atveju norėtumėt gyventi su tuo pačiu žmogumi sulaukę keturiasdešimties. Per pirmuosius 37 proc. pasimatymų, iki kol sulaukiate dvidešimt ketverių metų, turėtumėt atstumti visus sutiktus partnerius. Naudokite laiką, kad pajustumėte rinką, ir galiausiai žinosite, ko galite tikėtis iš gyvenimo partnerio. Pasibaigus kandidatų atstūmimo laikotarpiui, pasirinkite kitą asmenį, kuris, jūsų nuomone, yra geresnis už visus iki jo turėtus. Laikydamiesi šios strategijos tikrai sutiksite geriausią įmanomą gyvenimo partnerio variantą“, – pataria H.Fry.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris