Raumenų skausmas po treniruotės: kaip įveikti?

Eglė Kirliauskaitė
2015-05-25
Po šaltojo sezono pažiūrėjau į veidrodį ir supratau, kad atvaizdas nelabai džiugina. Nusprendžiau pradėti sportuoti, nes atsisakyti vakarienių po sunkios darbo dienos tikrai nepavyks. Visgi susidūriau su problema – po pirmosios treniruotės sporto klube vos galėjau pakilti iš lovos, ką jau kalbėti apie ėjimą į kitos dienos treniruotę. Palaukiau savaitę, skausmai atslūgo, bet vėl pasitreniravus „sužinojau“ apie tokių raumenų egzistavimą, kurių net neįtariau turįs. Suprantu, jog laikui bėgant ši bėda tikrai turi praeiti, visgi, ką daryti, norint apmalšinti erzinančius raumenų skausmus? Galbūt ką nors neteisingai darau? Ar verta teptis skausmą malšinančiais tepalais?
Egidijus
Raumenų skausmas po treniruotės: kaip įveikti?
Natūralu, jog po treniruotės šiek tiek jaučiate raumenis, tačiau, jei skausmas stiprus, dėl to kaltas netinkamai pasirinktas fizinis krūvis, tai nėra normali būsena.

Atsako specialistas

Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Rasa Vaitkevičienė:

- Dėl raumenų skausmo po treniruotės kaltos juose susikaupusios pieno rūgštys, kurių koncentracija didėja dėl didesnio fizinio krūvio. Juos įveikti gali padėti tempimo pratimai tiek prieš treniruotę, tiek po jos. Jeigu jaučiate raumenų skausmą, jį gali pašalinti tinkamai dozuojamas fizinis krūvis: taip raumenys išjudinami, sušyla, susikaupusi pieno rūgštis „išsivaikšto“ ir skausmai mažėja. Taip pat gelbėja šiltas dušas, šilta vonia. Natūralu, jog po treniruotės šiek tiek jaučiate raumenis, tačiau, jei skausmas stiprus, dėl to kaltas netinkamai pasirinktas fizinis krūvis, tai nėra normali būsena.
Ar pagelbėtų skausmą mažinantys medicininiai tepalai? Taip, galima naudoti ir juos, tačiau tai jau bus tik kaip pasekmės šalinimas, palengvinimas. Kita vertus, šildomieji tepalai kainuoja, o šilta vonia ar dušas duos panašų efektą. Žmogus, tik pradedantis sportuoti, fizinį krūvį turėtų didinti po truputį: pradėti nuo lengvo ir pamažu jį didinti – taip pavyks išvengti persitempimo, didelių raumenų skausmų ir nedings noras toliau treniruotis. Reikėtų adekvačiai įvertinti savo fizinį pasirengimą ir, kaip minėjau, nepamiršti tempimo pratimų.
 
Pradedančiojo sportuoti atmintinė
Prieš treniruotę būtina padaryti tempimo pratimus – taip paruošite raumenis fiziniam krūviui ir išvengsite traumų.
 
Tinkamai įvertinkite savo fizinį pasirengimą ir sveikatos būklę, pradėkite nuo lengvų krūvių.

 
Gerkite daug vandens. Po treniruotės atstatykite skysčių organizme kiekį, nes dehidratacija lėtina raumenų atsistatymo procesus.
 
Rūpinkitės mityba. Greitesniam raumenų atsistatymui padeda su maistu gaunami angliavandeniai, baltymai, riebalai.
 
Šildykite raumenis. Jei visgi jaučiate raumenų skausmą, bet rimto pažeidimo nėra, maudžiančias vietas reikia šildyti. Tiks šilti kompresai, šiltas dušas ar šildantys tepalai.
 
Jei skauda – masažuokitės. Masažas gali padėti išsiskirstyti po treniruotės raumenyse susikaupusioms pieno rūgštims. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Drąsa šypsotis – tik po operacijos

  Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

  Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica