Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?

Greta Vanagienė
2019-08-05
Nors vis daugiau vyrų dalyvauja gimdyme, diskusijos, ar verta tai daryti, netyla. Viena stovykla teigia, kad tai - nežemiškas stebuklas, verta išvysti, kiti gi baidosi kančioje vaitojančios moters vaizdo. Tai neva gali slopinti seksualinį potraukį.
„Stebuklą ar kančią išvysite priklauso nuo vyro estetikos suvokimo“, - aiškina psichoterapeutas Olegas Lapinas.
Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?
Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters.

Bijo vaizdo
O.Lapinas aiškina, kad seksualinis potraukis susijęs su estetika ir idealizacija. Savo ruožtu gimdymo metu tenka pamatyti fiziologiją be „maskuotės“: kraujo, kūno išskyrų, o ir moteris neatrodo patraukliai. Taigi tuos, kurie ypač vertina estetiką, toks vaizdas gali išgąsdinti, atstumti.

 

„Vyrus, kurie myli ne galva, o kūnu, vaizdas be estetinio apvalkalo šokiruoja. Tai paaiškina, kodėl kai kurie vyrai žavisi itin stambiomis moterimis, turinčiomis plačius klubus, masyvią krūtinę, o ne „Barbėmis“. Tokius vyrus traukia pats kūnas, jo kvapas, pojūtis. Taigi pastarasis vyrų tipas neturi stipraus estetinio reikalavimo, todėl ir gimdymas jų neturėtų atbaidyti“, - sako psichoterapeutas Olegas Lapinas.

 
O vyrai, kurie itin jautrūs skausmui, perdėtai pedantiški, linkę idealizuoti moters paveikslą, stebėję gimdymą rizikuoja kuriam laikui prarasti geismą moteriai.
 
Dirba kartu
„Kita vertus, vyras nedalyvavęs gimdyme dėl estetinių sumetimų, gali viduje patirti daug blogesnių išgyvenimų. Jis gali jaustis nuvylęs savo moterį, kuri galbūt tikėjosi antrosios pusės paramos jautriausiu gyvenimo momentu. Teisios abi pusės“, - teigia psichoterapeutas.
Vis dėlto priimti sprendimą dėl gimdymo scenarijaus, pasak specialisto, turėtų pats vyras įvertinęs savo estetikos skalę.

Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį, anot O.Lapino, gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters. 

 
Komentaras
VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius:

- Nuomonę esą gimdymo metu vyrai patirs psichologinę traumą pamatę šiurpius vaizdus sukūrė sovietinė sistema, kai vyrai net nebuvo įleidžiami į gimdymo ligoninę. Ne tik gimdymas, bet ir kitos moteriškos procedūros, pavyzdžiui, gimdos operacijos būdavo slepiamos, kad tik nesužinotų vyras. Šiandien požiūris į gimdymą yra pasikeitęs, vyrai priartėję prie šeimos – retas, kuris atsisako tai patirti, nebent trukdo pašalinės aplinkybės, pavyzdžiui, komandiruotė, bet tik ne dėl estetinių dalykų. Paprastai vyrai, kurie abejoja, ar dalyvauti vaikelio atėjime, priėmę teigiamą sprendimą dėl to džiaugiasi, pripažįsta, kad patyrė stebuklą. Gimdykloje emocinis fonas yra itin stiprus, todėl vyrai tampa jautresni moteriai, šeimai. Maža to, jie jau pageidauja dalyvauti gimdyme, kai atliekamas cezario pjūvis, tačiau Lietuvoje to dar negalime pasiūlyti, reikalinga pasiruošti.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Daniel Naumovas: su koronavirusu žmonės susitvarkys

   Daniel Naumovas: su koronavirusu žmonės susitvarkys

   Santaros klinikų Biobanko vadovas Daniel Naumovas tapo prestižinio „EuCARE“ projekto koordinatoriumi Lietuvoje. Medici...
   Pūslėje - penki litrai šlapimo

   Pūslėje - penki litrai šlapimo

   Jono (71 m.) ligos istorija – detektyvas, kurio kaltininko medikai nerado kelerius metus. Prastai pasijutęs vyriškis ...

   Budinti vaistinė


   Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

   Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

   Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdo...
   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Šiltos dienos kai kam gali būti ne į naudą: vaistininkė pataria atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus signalus

   Natūralu, kad vasarą, daugiau laiko leisdami gryname ore ir aktyviau judėdami, imame prakaituoti gausiau nei įprastai. Tačiau svar...

   Sveika šeima


   Kaip nepasiklysti tarp jaunystės eliksyrų

   Atrodyti jaunatviškai ir didžiuotis puikia išvaizda – svarbu daugeliui moterų, tačiau neretai pasirenkama netinkama strategija grožiui puoselėti, pastebi profesionali medicinos kosmetologė Gerda Venclovaitė.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Prancūzus COVID-19 užkniso juodai

   Nepaisant protestų ir nusiteikusių prieš privalomą vakcinaciją prancūzų minių, parlamentas ryžtingas – su pandemija kovos tomis priemonėmis, kurios veikia. Nuo šiol nevakcinuotų prancūzų gyvenimas taps itin ribotas, kad būtų kaip įmanoma labiau sumažinta kronaviruso plitimo grėsmė.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kokia galva, tokia ir kalba
   Henrikas Vaitiekūnas Kokia galva, tokia ir kalba
   Apie Palangos merą ir psichinę sveikatą
   Palmira Rudalevičienė Apie Palangos merą ir psichinę sveikatą
   203-oji diena
   Henrikas Vaitiekūnas 203-oji diena

   Naujas numeris   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica