Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?

Greta Vanagienė
2019-08-05
Nors vis daugiau vyrų dalyvauja gimdyme, diskusijos, ar verta tai daryti, netyla. Viena stovykla teigia, kad tai - nežemiškas stebuklas, verta išvysti, kiti gi baidosi kančioje vaitojančios moters vaizdo. Tai neva gali slopinti seksualinį potraukį.
„Stebuklą ar kančią išvysite priklauso nuo vyro estetikos suvokimo“, - aiškina psichoterapeutas Olegas Lapinas.
Dalyvavimas gimdyme – stebuklas ar kančia?
Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters.

Bijo vaizdo
O.Lapinas aiškina, kad seksualinis potraukis susijęs su estetika ir idealizacija. Savo ruožtu gimdymo metu tenka pamatyti fiziologiją be „maskuotės“: kraujo, kūno išskyrų, o ir moteris neatrodo patraukliai. Taigi tuos, kurie ypač vertina estetiką, toks vaizdas gali išgąsdinti, atstumti.

 

„Vyrus, kurie myli ne galva, o kūnu, vaizdas be estetinio apvalkalo šokiruoja. Tai paaiškina, kodėl kai kurie vyrai žavisi itin stambiomis moterimis, turinčiomis plačius klubus, masyvią krūtinę, o ne „Barbėmis“. Tokius vyrus traukia pats kūnas, jo kvapas, pojūtis. Taigi pastarasis vyrų tipas neturi stipraus estetinio reikalavimo, todėl ir gimdymas jų neturėtų atbaidyti“, - sako psichoterapeutas Olegas Lapinas.

 
O vyrai, kurie itin jautrūs skausmui, perdėtai pedantiški, linkę idealizuoti moters paveikslą, stebėję gimdymą rizikuoja kuriam laikui prarasti geismą moteriai.
 
Dirba kartu
„Kita vertus, vyras nedalyvavęs gimdyme dėl estetinių sumetimų, gali viduje patirti daug blogesnių išgyvenimų. Jis gali jaustis nuvylęs savo moterį, kuri galbūt tikėjosi antrosios pusės paramos jautriausiu gyvenimo momentu. Teisios abi pusės“, - teigia psichoterapeutas.
Vis dėlto priimti sprendimą dėl gimdymo scenarijaus, pasak specialisto, turėtų pats vyras įvertinęs savo estetikos skalę.

Poros, kurios jaučia stiprų psichologinį ryšį, anot O.Lapino, gimdymą priima kaip bendrą darbą, tad vyro vaidmuo vaikeliui gimstant tampa ne ką mažiau reikšmingas nei moters. 

 
Komentaras
VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės gydytojas akušeris ginekologas Ričardas Daunoravičius:

- Nuomonę esą gimdymo metu vyrai patirs psichologinę traumą pamatę šiurpius vaizdus sukūrė sovietinė sistema, kai vyrai net nebuvo įleidžiami į gimdymo ligoninę. Ne tik gimdymas, bet ir kitos moteriškos procedūros, pavyzdžiui, gimdos operacijos būdavo slepiamos, kad tik nesužinotų vyras. Šiandien požiūris į gimdymą yra pasikeitęs, vyrai priartėję prie šeimos – retas, kuris atsisako tai patirti, nebent trukdo pašalinės aplinkybės, pavyzdžiui, komandiruotė, bet tik ne dėl estetinių dalykų. Paprastai vyrai, kurie abejoja, ar dalyvauti vaikelio atėjime, priėmę teigiamą sprendimą dėl to džiaugiasi, pripažįsta, kad patyrė stebuklą. Gimdykloje emocinis fonas yra itin stiprus, todėl vyrai tampa jautresni moteriai, šeimai. Maža to, jie jau pageidauja dalyvauti gimdyme, kai atliekamas cezario pjūvis, tačiau Lietuvoje to dar negalime pasiūlyti, reikalinga pasiruošti.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Drąsa šypsotis – tik po operacijos

   Kaunietė Justė dar neseniai dėl netaisyklingo sąkandžio buvo varžoma komplekso. Patikėjimo savimi ir savo šypsena merginai ...
   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

   Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...

   Budinti vaistinė


   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

   Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

   Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

   Sveika šeima


   Saugo nuo viruso, bet kenkia odai

   Nors kaukės – viena pagrindinių apsaugos priemonių nuo koronaviruso, ilgai dėvimos jos gali paskatinti aknės bei kitų odos problemų atsiradimą. Aktualūs patarimai šia tema – iš medicinos kosmetologės Akvilės Martinkutės lūpų.

   Sveikatos horoskopas


   Rugsėjo 14-20 d.

   Avi­nas
   Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

   Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip sustabdyti laiką?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
   Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
   Arbata. Pirma dalis
   Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

   Naujas numeris


   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica