Veido valymo aparatai: ar tinka visoms?

Aida Žemaitytė
2018-10-26
Veido odą kruopščiai prižiūrinčios moterys žino – jos valymas yra pati svarbiausia priežiūros rutinos dalis. Tačiau kaip nepasiklysti tokioje pasirinkimų gausoje: prausti tik vandeniu, rinktis putojantį prausiklį, išbandyti vieną šiuolaikinių veido valymo aparatų?
Veido valymo aparatai: ar tinka visoms?
Panaudojus odos valymo aparatą būtina kruopščiai jį išplauti muilu, jeigu reikia – dezinfekuoti spiritiniais tirpalais, ir palikti atvirą, kad gerai vėdintųsi ir pilnai išdžiūtų, nes, priešingu atveju, panaudojus pakartotinai, galime ant sveikos odos ploto pernešti uždegimo sukėlėjus.

Kosmetologė Ingrida Brazytė-Česevičienė sako, kad prieš beveik 20 metų, kai Lietuvoje kosmetologija dar tik žengė pirmuosius žingsnius, kruopštesniam veido odos valymui kosmetologai naudodavo paprastus šepetėlius. „Šepetėliu mes iš tiesų galime kruopščiau pašalinti veido odos nešvarumus, išvalyti odos poras, skatinti kraujo mikrocirkuliaciją ir limfotaką, tai yra padaryti viską, kad oda gautų daugiau deguonies, maistinių medžiagų.
 
Tačiau pastaraisiais dešimtmečiais, kai kosmetika pakito – tapo atspari vandeniui, ant veido išliekanti gerokai ilgiau – imta ieškoti būdų, leidžiančių ją tinkamai nuvalyti. Valymas šepetėliu jos nuvalyti nebegali, tačiau gali suminkštinti audinius, nuvalyti per dieną išsiskyrusius riebalus, trumpai tariant – paruošti ją valymui. Šiuo metu populiarius elektroninius odos valymo prietaisus galima vadinti tobulesniu minėtų šepetėlių naujadaru“, – teigia kosmetologė.    

 
Prausti ar valyti aparatu
 

„Turiu pripažinti, kad elektroninėmis priemonėmis galima tolygiau nuvalyti odą, kartu ją pamasažuoti, ko greičiausiai nepavyks atlikti rankomis ir prausikliu. Šerelių yra daug, tad ant veido susikaupę nešvarumai ant jų prikimba efektyviau nei, pavyzdžiui, ant vatos tamponėlio ar ant pirštų“, – sako kosmetologė Ingrida Brazytė-Česevičienė ir priduria, kad šioje vietoje bene svarbiausias momentas yra tai, jog ne kiekvienos moters veido odai valymas elektroninėmis priemonėmis yra tinkamas.

 
Anot I.Brazytės-Česevičienės, jo derėtų vengti toms, kurių oda sausa, sunkiai gaminanti sebumą (riebalą), jautri, linkusi į uždegimus (esant aknei, rožinei), dirgli, pleiskanojanti. Jei ant veido yra atvirų žaizdelių, įtrūkimų, jei kenčiate nuo žvynelinės, dermatito, alergijos – taip pat patartina vengti elektroninių prietaisų, nes, deja, odos problemos greičiausiai tik paaštrėtų, uždegimai išplistų. Be to, akių zonoje oda yra ypač jautri ir plona, tad elektroniniais prietaisais jos geriau neliesti.
 
Kosmetologės nuomone, gamintojų teiginiai, kad veido valymo aparatai ne tik papildomai nuvalo odą, bet ir pašalina paviršinį raginį sluoksnį, be to, atlieka vadinamąjį mikromasažą, kuris stimuliuoja kraujotaką ir limfotaką, yra teisingi. „Tačiau šioje vietoje reikėtų įvertinti kiekvieną šepetėlį atskirai: ar prisilietęs prie konkrečios veido odos jis švelniai vibruoja, ar tiesiog suglemba, nestimuliuoja. Akivaizdu, kad antruoju atveju norimo efekto nebus. Stebėkite savo odą po valymo aparatu – jeigu ji švelniai paraudusi, vadinasi, kraujotaka suintensyvėjo. Trumpai tariant, per švelnus šepetėlis gilesnio poveikio odai nedarys“, – pastebi grožio specialistė.
Moteris priduria, kad aptariamais šepetėliais vargu ar pavyks panaikinti smulkias raukšleles, išvengti porų kišimosi taip pat greičiausiai nepavyks, nes tam įtakos turi daugybė kitų išorinių ir vidinių veiksnių.
 

Ar gilus valymas reikalingas kasdien? 
„Jeigu jūsų oda normali, sveika, kraujagyslės giliai, pati oda stora, porėta – pasirinktu prietaisu galite valyti nors ir kasdien. Moterys, kurių oda sausa, jautri, elektronines valymo priemones gali naudoti kaip pylingą, pavyzdžiui, kartą per savaitę ar dar rečiau“, – pataria kosmetologė. Pasak jos, apskritai odos priežiūra yra nuolatinis ir kruopštus namų darbas. Tai visuma mažų kasdienių įpročių: valymo, drėkinimo, apsaugos ir tik jų visų laikymasis odą skaistina labiau nei kažkuris vienas stebuklingas būdas ar aparatas.
 
Aparatus būtina tinkamai prižiūrėti
Anot kosmetologės, ant elektroninio šepetėlio šerelių gali likti įvairiausių nešvarumų likučių, bakterijų, kurios sparčiai dauginasi. Dėl šios priežasties panaudojus aparatą būtina kruopščiai jį išplauti muilu, jeigu reikia – dezinfekuoti spiritiniais tirpalais, ir palikti atvirą, kad gerai vėdintųsi ir pilnai išdžiūtų, nes, priešingu atveju, panaudojus pakartotinai, galime ant sveikos odos ploto pernešti uždegimo sukėlėjus.
I.Brazytė-Česevičienė primena, kad šepetėlis, kaip ir, pavyzdžiui, dantų šepetėlis, yra asmeninis daiktas, tad juo nereikėtų dalintis su šeimos nariais ar draugais.

 
Svarbu
Prieš valant odą elektroniniu šepetėliu, būtinai jums tinkančiomis priemonėmis pašalinkite makiažo sluoksnį su pieneliu ar putojančia priemone. Makiažo valiklio užduotis – tirpdyti pigmentą ir efektyviai nuvalyti makiažo priemones. Tik paskui pagal odos tipą ir poreikius galite rinktis valymo priemonę: vandens pagrindu, putojančią, elektroninę ar pan.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica