Vargai dėl inkštirų

Gintarė Kaminskienė
2015-02-23
Turiu problemą dėl užsikimšusių porų. Kartais jos net virsta spuogeliais. Išbandžiau medaus, citrinos ir sodos kaukę, bet norimo rezultato nepavyko pasiekti. Kokias priemones galėčiau rinktis?
Julija, 18 m.
Vargai dėl inkštirų
Odai, kurioje formuojasi inkštirai, kosmetologai pataria naudoti cinku parturtintas kosmetikos priemones.

Inkštirai – tai juodi ar gelsvi taškeliai atsirandantys ant odos. Viena dažniausių probleminių vietų – nosies sritis. Ši odos problema vienodai pasireiškia tiek moterims, tiek vyrams įvairiame amžiuje. Tam įtaką gali daryti odos tipas, kadangi inkštirai dažniau susidaro turintiems riebią odą. Inkštiras susidaro užsikišus plauko folikului. Tose vietose pradeda daugintis bakterijos. Inkštirai pajuoduoja dėl riebalų sąlyčio su oru.
Pagrindinės inkštirų susidarymo priežastys – netinkama mityba arba higienos trūkumas. Dažnai jie pradeda formuotis paauglystėje, kadangi tada sutrikus hormonų pusiausvyrai pasireiškia per intensyvi riebalinių liaukų veikla.
 

Pataria specialistė
Kosmetologė Katerina Nesterova:

- Inkštirai susidaro todėl, kad oda nespėja atsinaujinti ir odos riebalas sebumas kaupiasi porose. Blogai valomoje odoje pradeda matytis inkštirai.
Turint problemą, rekomenduočiau naudoti priemones su cinku, kadangi ši medžiaga reguliuoja sebumo sekreto išsiskyrimą. Taip pat galima vartoti papildus su cinku. Jei atkreipsite dėmesį, odai skirtuose papilduose dažniausiai būna papildyti cinku.
Taip pat atsižvelgiant į tai, kokia oda, galima naudoti kaukes su glikolio rūgštimi ar salicilo rūgštimi. Yra molio kaukių su šiomis rūgštimis, kurias naudojant pasiekiami labai geri rezultatai.


Odos užterštumas būna skirtingas. Galbūt tokia naminė kaukė ir tinka ant kaktos, smakro, nosies. Tačiau tokią kaukę uždėjus ant žandų, citrinos rūgštis ar medus gali sudirgtini odą, o tuomet prasidės alerginė reakcija. Aš nerekomenduočiau naudoti tokių priemonių, geriau rinktis įprastines, patikrintas dermatologų ir nežaisti su savo veiduko oda.
Jei kankina jaunatviniai spuogai, kaip jau minėjau, svarbiausia – odos valymas. Anksčiau į kosmetologo kabinetą dėl tokių bėdų užsukdavo šešiolikmetės, dabar sulaukiame ir aštuonerių ar dvylikos metų mergaičių.Kalbant apie besikemšančias poras, svarbiausia odos priežiūros priemonė – prausiklis. Jaunesnėms merginoms skiriu valomąsias priešmikrobines putas su priešmikrobine valomąja veikliąja medžiaga sebocidinu.
Iki šešiolikos ar aštuoniolikos metų nelabai netinkamas variantas būtų valymas rūgštimi. Kadangi jaunatviška oda labiau linkusi į alergines reakcijas. Vyresnėms merginoms galima būtų skirti tokio valymo kursą.
Vyresnėms merginoms ir moterims taip pat rekomenduočiau priemones su glikolio rūgštimi. Ji skatina ląstelių atsinaujinimą. Taip pat tokios priemonės turi raminamąjį priešuždegiminį poveikį, dėl užsikimšusių porų nesusidaro spuogeliai.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica