Rankų apsauga be pirštinių

Aigustė Tavoraitė
2015-10-23
Senėjimo ženklai pirmiau nei veidą ar kaklą išvagoja rankas. Tad ir priežiūros joms reikėtų daugiau. Ypač atšalus, nes žvarbus oras ir atšiaurūs vėjai itin greitai nugairina rankų oda. Susilpnėjus epidermio apsauginiam sluoksniui, oda greičiau išsausėja, susitraukia, net ima skilinėti, perštėti. Ant neprižiūrimos odos ilgainiui gali atsirasti ir žaizdelių.
Rankų apsauga be pirštinių
Specialistai rekomenduoja kremą naudoti kaskart nusiplovus rankas arba bent du kartus per dieną. Verta išsirinkti tokį, kurio poveikis išlieka net plaunant rankas.

Žiemą pravartu rinktis riebesnes rankų priežiūros priemones. Tačiau pats riebiausias kremas nebūtinai rankas sudrėkins geriausiai. Jo padauginus mirusios ląstelės gali kaip tik nepasišalinti, dėl to oda įgaus pilkšvą atspalvį.

Stenkitės rinktis tik kokybiškus rankų kremus. Tokios priemonės ir nedidelis kiekis iškart suteiks odai švelnumo bei elastingumo. O prastesnės kokybės kremus galime tepti gausiai, tačiau jokio veiksmingo poveikio ir nepajusti.
Turinčios jautrią odą gali rinktis kūdikiams skirtas priemones. Vėjo nugairintą ir šalčio paveiktą rankų odą ypač padės prižiūrėti kremas su šaltalankių ekstraktu.


Specialistai rekomenduoja kremą naudoti kaskart nusiplovus rankas arba bent du kartus per dieną. Verta išsirinkti tokį, kurio poveikis išlieka net plaunant rankas. 

Pasitepus kremu rankas naudinga keletą minučių sukamaisiais, spaudžiamaisiais judesiais įvairiomis kryptimis pamasažuoti. Taip ir atsipalaiduosite, ir padėsite geriau įsigerti kremui. Tai geriau vyksta ir rankoms esant šiltoms, todėl jas galima įsukti į rankšluostį ar apvynioti polietileno plėvele.
 
Natūralios priemonės
Apsaugai
Rankų odą vertinga palepinti aliejais, tam tiks ir paprasčiausias alyvuogių aliejus. Jį reikėtų šiek tiek pašildyti ir jame pamirkyti rankas. Dar efektyvesnis poveikis bus, jei valgomąjį šaukštą aliejaus sumaišysite su kiaušinio tryniu ir įtrinsite rankas. Po 20 min. reikia nuplauti šiltu vandeniu ir patepti kremu. Puikiai rankas sudrėkins ir toks mišinys: 1/4 litro grietinėlės ir keturi valgomieji šaukštai aliejaus.
Išmaišykite po vieną valgomąjį šaukštą žemės migdolų, avižinių kruopų, cinko oksido pastos, medaus ir vieną kiaušinio trynį. Ištepkite šiuo mišiniu rankas ir užsimaukite natūralios medžiagos pirštines. Laikykite taip per naktį, ryte nuplaukite šaltu vandeniu.

Jei norite džiaugtis minkštomis, elastingomis rankomis, įtrinkite jas keliais citrinos lašais ryte, o trupučiu glicerino – vakare.
 
Įtrūkimams gydyti 
Jei vargina gilūs rankų odos įtrūkimai, išbandykite bulvių krakmolo arba virintų linų sėmenų vonelę. Po procedūros rankos yra ne plaunamos vandeniu, bet tik apšluostomos, įtrūkusios vietos patepamos žuvų taukais.
Gydymui puikiai tiks ramunėlių, liepų žiedų, pušų, eglių spyglių, taukės nuoviras. Apie 15 minučių palaikykite rankas šiltame skystyje, o paskui patepkite kremu su vitaminu E.

 

Nepamirškite
Šaltuoju metu rankas plauti tik skystuoju muilu, nes jis nedžiovina odos.
Mūvėti šiltas (jokiu būdu ne sintetines) pirštines.
Šlapios ar drėgnos rankos šaltoje temperatūroje pradeda skilinėti.
Nepamiršti pirštinių ir atliekant namų ruošos darbus, nes buitinė chemija gali sudirginti ar sužaloti odą.
Gerti pakankamai vandens. Taip padėsite odai išlaikyti drėgmę, taip pat – pašalinti nereikalingas, kenksmingas medžiagas.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Farmakotechnikai – toliau ant tiksinčios bombos

  Klausimas, užteks nuo kitų metų sausio pirmosios vaistinėse nuotolinės vaistininkų priežiūros farmakotechnikams kaip buvo iki &sca...
  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica