Priaugintos sruogos – it savi plaukai

Agnė Bulanavičienė
2021-10-11
Ilgi ir gražūs plaukai dažnos moters svajonė. Ir šiais laikais ji be vargo įgyvendinama plaukus priauginant. Ši procedūra šiuo metu yra populiarumo viršūnėje. Apie tai, kaip prižiūrėti priaugintus plaukus, pasakoja plaukų grožio studijos „Elitera“ direktorė Gintarė Eimantaitė. 
Priaugintos sruogos – it savi plaukai
Nuo seno yra daug baimių ir gandų, kad plaukų priauginimas kenkia savam plaukui, tačiau dabar technologijos keičiasi ir nebepažeidžia natūralaus plauko.

- Gintare, plaukų priauginimas vis dar apipintas mitais: neva tai tikrai kenkia natūraliems plaukams. Kokias moterų baimes jūs pati pastebite? 
- Iš tikrųjų nuo seno yra daug baimių ir gandų, kad plaukų priauginimas kenkia savam plaukui, tačiau dabar technologijos keičiasi ir nebepažeidžia natūralaus plauko. Netgi pastebime, kad šiuolaikinių priaugintų sruogų pagalba dažna moteris atsiaugina natūralius plaukus ir atsisako šios procedūros. Dar viena pasitaikanti baimė, kad nesugebės tinkamai prižiūrėti. Tačiau priaugintus plaukus galima formuoti lygiai taip kaip savus: tiesinti, garbanoti, sukti. Dažna klientė pastebi, kad po savaitės priaugintos sruogos jai tampa tarsi nuosavi plaukai. Žinoma, kaip ir visose kitose srityse daug kas priklauso nuo specialisto, kadangi jei priauginimas bus atliktas nekokybiškai, galima visiškai sugadinti plaukus. 
 
- O kaip vyksta pati priauginimo procedūra?
- Paimame žmogaus plaukų sruogelę, renkamės storesnę, kad nebūtų galimybės išsipešti ir ant jos auginame tą pridėtinę sruogą. Šiandien dažnai renkamės priauginimą mikrokeratino kapsulėmis, ją pirštų pagalba suformuojame galvos zonoje, prie šaknų. 
 
- Prižiūrėti priaugintus plaukus reikia taip pat kaip savus, o gal reikia kokių nors papildomų procedūrų?
- Tinkama priežiūra itin svarbi. Tikram plaukui įmanoma pakenkti, jei priauginti plaukai tinkamai neprižiūrimi, todėl svarbu laiku ateiti į korekcijas maždaug kas tris mėnesius. Taip pat svarbu naudoti tinkamą šepetį, neskubėti šukuoti, nepešti. Jeigu auginame keratino kapsulių metodu, svarbu šampūnas be aliejaus, nes šis padaro plauką slidesnį, dėl ko kapsulėlė gali ir išslysti. Taipogi negalima tepti kondicionierių, kaukių ant šaknų, nes tai irgi riebi priemonė. O plaukų galiukus reikia lepinti taip kaip ir savus – tepti tam skirtais aliejukais. Taigi kiek meilės į plauką įdėsi, tokį jį ir turėsi. Todėl būtų gerai kartą per savaitę naudoti plaukų kaukę, kondicionierių, tuomet priauginti plaukai atrodys stiprūs, žvilgantys. 
 
- Esu girdėjusi, jog priauginimui naudojami tikro žmogaus plaukai... 
- Taip, tai tiesa. Indijoje, Rusijoje, Ukrainoje (šiose šalyse tai ypač populiaru) merginos ateina į grožio salonus nusikirpti ilgas kasas, o plaukų supirkėjai juos nuperka. Sintetinių plaukų rinkoje jau nebėra, jie nebemadingi. 
 
- Plaukų priauginimas – brangi procedūra? 
- Iš tiesų dabar populiaresnis plaukų tankinimas nei ilginimas. Merginos, tarkim, turi plaukus iki pečių ir nori įsidėti papildomų sruogelių, kad pastorinti galus. Tokio tankinimo kaina – šimtas du šimtai eurų. Jeigu norima priauginti tikrai ilgus plaukus, kaina gali varijuoti nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki keturių šimtų eurų. 
 
- Kokios spalvos mylimiausios klienčių?
- Vienos populiariausių – šviesios sruogelės. Kaip žinia, balintas plaukas linkęs trupėti, todėl daugelis mūsų klienčių yra tos, kurios balinosi plaukus arba nusprendė per vieną dieną iš juodos virsti šviesiaplauke, kas, kaip žinia, itin žaloja plauką. Nors dabar, pastebėjau, į madą ateina natūralūs lietuviški atspalviai – tikrai niekad neįtartum, jog moteris pasinaudojusi plaukų priauginimo procedūra. 

Verta žinoti
Plaukų priauginimas dažniausiai tinka visoms moterims, tačiau yra keli atvejai, kuomet nerekomenduojama jų priauginti:  
turite itin trumpus plaukus – tokiu atveju geriau palaukti kol jie šiek tiek paaugs. Trumpiems plaukams sunku atlaikyti didelį svorį; 
jums labai slenka plaukai, esate neseniai po sunkios ligos, vartojote stiprius medikamentus. Tokiu atveju siūloma pirmiausiai kiek įmanoma pašalinti plaukų slinkimo priežastis ir sustabdyti natūralių plaukų slinkimą; 
natūralūs plaukai stipriai veliasi.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

   J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

   Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
   Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

   Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

   Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

   Budinti vaistinė


   Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

   Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

   Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
   Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

   Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

   Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

   Sveika šeima


   „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

   Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

   Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Vita non dolce
   Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
   Visi operatoriai užimti
   Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
   Apie santuoką iki mirtis išskirs
   Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

   Naujas numeris