Priaugintos sruogos – it savi plaukai

Agnė Bulanavičienė
2021-10-11
Ilgi ir gražūs plaukai dažnos moters svajonė. Ir šiais laikais ji be vargo įgyvendinama plaukus priauginant. Ši procedūra šiuo metu yra populiarumo viršūnėje. Apie tai, kaip prižiūrėti priaugintus plaukus, pasakoja plaukų grožio studijos „Elitera“ direktorė Gintarė Eimantaitė. 
Priaugintos sruogos – it savi plaukai
Nuo seno yra daug baimių ir gandų, kad plaukų priauginimas kenkia savam plaukui, tačiau dabar technologijos keičiasi ir nebepažeidžia natūralaus plauko.

- Gintare, plaukų priauginimas vis dar apipintas mitais: neva tai tikrai kenkia natūraliems plaukams. Kokias moterų baimes jūs pati pastebite? 
- Iš tikrųjų nuo seno yra daug baimių ir gandų, kad plaukų priauginimas kenkia savam plaukui, tačiau dabar technologijos keičiasi ir nebepažeidžia natūralaus plauko. Netgi pastebime, kad šiuolaikinių priaugintų sruogų pagalba dažna moteris atsiaugina natūralius plaukus ir atsisako šios procedūros. Dar viena pasitaikanti baimė, kad nesugebės tinkamai prižiūrėti. Tačiau priaugintus plaukus galima formuoti lygiai taip kaip savus: tiesinti, garbanoti, sukti. Dažna klientė pastebi, kad po savaitės priaugintos sruogos jai tampa tarsi nuosavi plaukai. Žinoma, kaip ir visose kitose srityse daug kas priklauso nuo specialisto, kadangi jei priauginimas bus atliktas nekokybiškai, galima visiškai sugadinti plaukus. 
 
- O kaip vyksta pati priauginimo procedūra?
- Paimame žmogaus plaukų sruogelę, renkamės storesnę, kad nebūtų galimybės išsipešti ir ant jos auginame tą pridėtinę sruogą. Šiandien dažnai renkamės priauginimą mikrokeratino kapsulėmis, ją pirštų pagalba suformuojame galvos zonoje, prie šaknų. 
 
- Prižiūrėti priaugintus plaukus reikia taip pat kaip savus, o gal reikia kokių nors papildomų procedūrų?
- Tinkama priežiūra itin svarbi. Tikram plaukui įmanoma pakenkti, jei priauginti plaukai tinkamai neprižiūrimi, todėl svarbu laiku ateiti į korekcijas maždaug kas tris mėnesius. Taip pat svarbu naudoti tinkamą šepetį, neskubėti šukuoti, nepešti. Jeigu auginame keratino kapsulių metodu, svarbu šampūnas be aliejaus, nes šis padaro plauką slidesnį, dėl ko kapsulėlė gali ir išslysti. Taipogi negalima tepti kondicionierių, kaukių ant šaknų, nes tai irgi riebi priemonė. O plaukų galiukus reikia lepinti taip kaip ir savus – tepti tam skirtais aliejukais. Taigi kiek meilės į plauką įdėsi, tokį jį ir turėsi. Todėl būtų gerai kartą per savaitę naudoti plaukų kaukę, kondicionierių, tuomet priauginti plaukai atrodys stiprūs, žvilgantys. 
 
- Esu girdėjusi, jog priauginimui naudojami tikro žmogaus plaukai... 
- Taip, tai tiesa. Indijoje, Rusijoje, Ukrainoje (šiose šalyse tai ypač populiaru) merginos ateina į grožio salonus nusikirpti ilgas kasas, o plaukų supirkėjai juos nuperka. Sintetinių plaukų rinkoje jau nebėra, jie nebemadingi. 
 
- Plaukų priauginimas – brangi procedūra? 
- Iš tiesų dabar populiaresnis plaukų tankinimas nei ilginimas. Merginos, tarkim, turi plaukus iki pečių ir nori įsidėti papildomų sruogelių, kad pastorinti galus. Tokio tankinimo kaina – šimtas du šimtai eurų. Jeigu norima priauginti tikrai ilgus plaukus, kaina gali varijuoti nuo dviejų šimtų penkiasdešimt iki keturių šimtų eurų. 
 
- Kokios spalvos mylimiausios klienčių?
- Vienos populiariausių – šviesios sruogelės. Kaip žinia, balintas plaukas linkęs trupėti, todėl daugelis mūsų klienčių yra tos, kurios balinosi plaukus arba nusprendė per vieną dieną iš juodos virsti šviesiaplauke, kas, kaip žinia, itin žaloja plauką. Nors dabar, pastebėjau, į madą ateina natūralūs lietuviški atspalviai – tikrai niekad neįtartum, jog moteris pasinaudojusi plaukų priauginimo procedūra. 

Verta žinoti
Plaukų priauginimas dažniausiai tinka visoms moterims, tačiau yra keli atvejai, kuomet nerekomenduojama jų priauginti:  
turite itin trumpus plaukus – tokiu atveju geriau palaukti kol jie šiek tiek paaugs. Trumpiems plaukams sunku atlaikyti didelį svorį; 
jums labai slenka plaukai, esate neseniai po sunkios ligos, vartojote stiprius medikamentus. Tokiu atveju siūloma pirmiausiai kiek įmanoma pašalinti plaukų slinkimo priežastis ir sustabdyti natūralių plaukų slinkimą; 
natūralūs plaukai stipriai veliasi.  

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris