Priaugintos blakstienos: ar pavojus akims realus?

Domantė Juknonytė
2017-01-10
Labai norėčiau prisiauginti blakstienas. Bet girdėjau, kad tai esą kenkia akims? Norėčiau išgirsti specialistų nuomonę apie tai. Taip pat norėčiau žinoti, ar priaugintoms blakstienoms reikalinga kokia nors ypatinga priežiūra.
Dovilė, 31 m.
Priaugintos blakstienos: ar pavojus akims realus?
Specialistai nerekomenduoja blakstienų priauginimo procedūros atlikti namuose, tam yra skirti kosmetologijos kabinetai, dirbantys pagal higienos reikalavimus. Taip pat reikėtų patikrinti, ar kosmetologė turi sertifikatą, įrodantį jos kompetenciją.

„Art of Beauty“ studijos kosmetologė Kristina Zinkevič teigia, jog šiuo metu grožio salonuose blakstienų priauginimas yra itin populiarus.
Anot specialistės, blakstienų priauginimas susilpnina jas, tačiau procedūros bijoti nereikia. „Jei viskas atliekama kokybiškai ir klientė tinkamai prižiūri blakstienas, jos labai greit grįžta į pradinę būklę. Na, o cheminis blakstienų dažymas kenkia taip pat kaip ir plaukų. Tiesa, blakstienų gyvenimo trukmė trumpesnė, jos greit atauga sveikos“, - palygina specialistė.
 
K.Zinkevič perspėja, kad akims kenkia ne pats blakstienų priauginimas, o netinkama jų priežiūra. „Blakstienos pažeidžiamos netinkamai valant akių makiažą, taip pat po netaisyklingo priauginimo jas nuimant“, - paaiškina kosmetologė.
 

„Daugiausiai žalos akims ir pačioms blakstienoms padaroma, jei prieš miegą nenuvalomas akių tušas, - pabrėžia K.Zinkevič. - Todėl svarbu jas tinkamai prižiūrėti: švelniai prausti akis, nuvalyti makiažą. Jei turite priaugintas blakstienas, jas prižiūrėkite taip, kaip rekomenduoja meistrė.“

 
Gydytojo komentaras
Gydytoja oftalmologė dr. Eglė Danielienė:

 - Ar blakstienų korekcija visada yra saugi?
- Ne visada. Procedūros metu gali būti sudirginti akių vokų kraštai, pačios akys (junginės ar ragenos). Po dirbtinių blakstienų korekcijų gali kilti akių ar vokų infekcijos. Gali prasidėti alergija klijams, kurie yra naudojami blakstienoms priklijuoti, taip pat klijų tirpikliui, kuriuo jos nuimamos.
 
Ilgalaikės tokių procedūrų pasekmės gali būti dar blogesnės: blakstienos gali iškristi (ypač jei jos yra genetiškai trumpesnės); dirbtinė blakstiena tempia natūralią, todėl gali būti pažeistas jos folikulas. Žinoma, tai yra pavieniai atvejai. Per savo praktiką susidūriau tik su keliomis tokiomis pacientėmis.
 
- Kodėl nutinka tokios komplikacijos?

- Pirmiausia, tam įtakos turi netinkama aplinka. Nerekomenduočiau procedūrų atlikti namuose, tam yra skirti kosmetologijos kabinetai, dirbantys pagal higienos reikalavimus. Procedūros, atliekamos namų sąlygomis, gali būti nesaugios. Taip pat reikėtų patikrinti, ar kosmetologė turi sertifikatą, įrodantį jos kompetenciją.
 
Svarbu atkreipti dėmesį į priemones, kurios yra naudojamos procedūrų metu. Jei žmogus alergiškas tam tikrai cheminei medžiagai, svarbu, kad jos nebūtų naudojamo produkto sudėtyje. Dažnai alergija kyla dėl formaldehido.
Šių procedūrų nerekomenduočiau žmonėms, turintiems lėtinį akių vokų kraštų uždegimą arba alergiją.
 
Yra medikamentų, skatinančių blakstienų augimą, gydytojai juos skiria esant blakstienų praradimui. Jei po grožio procedūrų akys pūliuoja, jas graužia, skauda, sunku atsimerkti, reikėtų kreiptis į gydytojus, nes tik jie gali nurodyti tikslią negalavimo priežastį. 


 
Kaip prižiūrėti priaugintas blakstienas?
Priaugintas blakstienas stenkitės kuo rečiau liesti rankomis. Kuo mažiau išorinio fizinio kontakto, tuo pailgėja jų „gyvenimas“. Jei moteris nešioja kontaktinius lęšius, kosmetologė turi iš anksto informuoti, jog priaugintos blakstienos džiugins kur kas trumpesnį laiką nei įprastai.
 
Naktį reikėtų stengtis neįsikniaubti veidu į pagalvę. Priešingu atveju, jei ne po pirmos, tai tikrai po antros nakties blakstienos liks ant pagalvės.
Dažymas tušu ir pastarojo nuvalymas – fizinis dirgiklis, todėl jo geriau vengti.
Venkite riebaus kremo ar losjono. Riebalai skatina blakstienų atsiklijavimą.
Prausiantis, valantis makiažą ar kitaip liečiant veidą, stenkitės elgtis kaip įmanoma švelniau ir atsargiau.Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

   Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

   Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

   Budinti vaistinė


   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

   Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

   Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

   Sveika šeima


   Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

   Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

   Sveikatos horoskopas


   Lapkričio 23 - 29 d.

   Avi­nas
   Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

   Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
   Kiekvienam teks nuvykti...
   Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
   Leonardas Cohenas ir jausmai
   Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica