Pas kosmetologą – bent du kartus per metus

Emilija Lipskytė
2022-01-20
Veido valymas tai lyg švarūs dantys. Kaip nepamirštame valytis dantų, taip rūpinantis oda reikia nepamiršti kosmetologo kabinete atliekamų procedūrų – tai kaip dantų šepetėlis, kuris pašalina nešvarumus nuo odos paviršiaus.
Pas kosmetologą – bent du kartus per metus
Priklausomai nuo odos būklės apsilankykite kosmetologo kabinete bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus.

Svarbiausia odos būklė
Sausa, mišri, riebi oda. Turbūt kiekvienas žinotų savo odos tipą pakeltas ir ketvirtą valandą ryte, tačiau kai kalba pasisuka apie jos būklę... Štai čia iškyla keblumų. Norint tinkamai rūpintis oda, vien tipą žinoti nepakanka.
 

„Ta pati oda, kuri vasarą buvo riebi, atėjus žiemai gali būti dehidratuota, todėl prieš kiekvieną valymą svarbu nustatyti odos būklę“, – aiškina kosmetologė Justina Lemežytė.

 
O jeigu vis tiek nusprendėte panagrinėti, kokia veido odos valymo procedūra jums tiktų, kosmetologė siūlo atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Jei oda yra jautresnė, dažniau mėgaukitės ultragarsiniu valymu, kuris tik švelniai prisilies prie jūsų veido. Jei skundžiatės riebia oda, teks susipažinti su rūgštimis, kurios, pasak J.Lemežytės, neturėtų taip bauginti, kaip klientai įsivaizduoja.

 
„Nors ir atliekame gydomąsias veido odos procedūras, nesame gydytojai, todėl sprendžiant tokias problemas kaip sunkios formos aknė ar rožinė visada siūlome konsultuotis ir su dermatologais“, – apie komandinio darbo svarbą pasakoja J.Lemežytė.
 
Rūgštinis valymas
Ar yra kosmetologinė procedūra, kurios rezultatus matysime ilgesnį laiką? Ir nors pašnekovė nenuvertina kitų valymo būdų, išskiria rūgštis. Kuo gi jos tokios ypatingos?
„Rūgštinis veido valymas skatina naujų ląstelių atsiradimą, – įvardija J.Lemežytė. – Rūgštys skverbiasi giliau, todėl oda atsinaujina ir tampa daug gražesnė.“ O atliekant procedūrą ultragarsiniu aparatu, pasak kosmetologės, efektas būna palyginti trumpalaikis. Pasirinkus mechaninį būdą, sutraumuotai nuo spaudymo veido odai prireikia daugiau laiko atsigauti ir šis procesas trunka kiekvienam skirtingai.
 
Nors rūgštinis veido valymas įvardijamas kaip turintis daugiau pranašumų, nereiškia, kad verta kosmetologo kabinete prašyti tik jo. J.Lemežytė pabrėžia, kad visi šie būdai vienas kitą papildo ir kartais juos kombinuojant pasiekiamas dar geresnis rezultatas: „Kaip jau minėta anksčiau – svarbiausia odos būklė ir tik tada pritaikyta procedūra.“
 

Reklamos aukos
Rinkodara yra stebuklingas dalykas. Po reklamų socialiniuose tinkluose ir televizijoje dažnos moters spintelės pilnos aparatų, kurie, kaip teigiama, „išspręs visas odos problemas“. Tik realybė kitokia... Kas tiko kaimynei, nebūtinai tiks ir jums. „Dabar madingi aparatai su šereliais, kurie valo veido odą. Jeigu žmogus neturi odos problemų, gali naudoti šį prietaisą. Tačiau jei odą kamuoja, pavyzdžiui, uždegiminė aknė, šiuo aparatu galima tik pabloginti odos būklę“, – įspėja kosmetologė J.Lemežytė.
 
O ką daryti, jei akcijos metu reklamuojamą produktą taip niežti rankos nusipirkti, paklausite jūs. Į šį klausimą kosmetologė turi paprastą atsakymą: „Vieną kartą per mėnesį nuėję pas kosmetologą jūs tikrai sutaupysite, kitaip nei kiekvieną mėnesį vis pirkdami prietaisus, kurie neduos naudos.“
 

Priklausomai nuo odos būklės kosmetologo kabinete apsilankykite bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus. „Rekomenduoju rudens pradžioje paruošti odą žiemai ir atvirkščiai – po žiemos pasiruošti vasarai“, – pataria J.Lemežytė.

 
Svarbu
Veido valymo procedūrų negalima atlikti kai:
Nuo pat pirmųjų dienų, pajutus Herpes simptomus, negalima atlikti jokių veido ar viso kūno grožio procedūrų, lankytis pas odontologą. Palaukite, kol viskas sugis.
Veido valymo procedūrų negalima atlikti vartojant stiprius vaistus. Pavyzdžiui, kai dermatologas išrašo roaccutane, nuo procedūrų reiktų susilaikyti šešis mėnesius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Nugalėjo cholesterolio baubą

   Nugalėjo cholesterolio baubą

   Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
   Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

   Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

   Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

   Budinti vaistinė


   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

   Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

   Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

   Sveika šeima


   Socialinių tinklų magija

   Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

   Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
   Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
   Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
   Biocheminė meilė
   Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

   Naujas numeris