Pas kosmetologą – bent du kartus per metus

Emilija Lipskytė
2022-01-20
Veido valymas tai lyg švarūs dantys. Kaip nepamirštame valytis dantų, taip rūpinantis oda reikia nepamiršti kosmetologo kabinete atliekamų procedūrų – tai kaip dantų šepetėlis, kuris pašalina nešvarumus nuo odos paviršiaus.
Pas kosmetologą – bent du kartus per metus
Priklausomai nuo odos būklės apsilankykite kosmetologo kabinete bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus.

Svarbiausia odos būklė
Sausa, mišri, riebi oda. Turbūt kiekvienas žinotų savo odos tipą pakeltas ir ketvirtą valandą ryte, tačiau kai kalba pasisuka apie jos būklę... Štai čia iškyla keblumų. Norint tinkamai rūpintis oda, vien tipą žinoti nepakanka.
 

„Ta pati oda, kuri vasarą buvo riebi, atėjus žiemai gali būti dehidratuota, todėl prieš kiekvieną valymą svarbu nustatyti odos būklę“, – aiškina kosmetologė Justina Lemežytė.

 
O jeigu vis tiek nusprendėte panagrinėti, kokia veido odos valymo procedūra jums tiktų, kosmetologė siūlo atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Jei oda yra jautresnė, dažniau mėgaukitės ultragarsiniu valymu, kuris tik švelniai prisilies prie jūsų veido. Jei skundžiatės riebia oda, teks susipažinti su rūgštimis, kurios, pasak J.Lemežytės, neturėtų taip bauginti, kaip klientai įsivaizduoja.

 
„Nors ir atliekame gydomąsias veido odos procedūras, nesame gydytojai, todėl sprendžiant tokias problemas kaip sunkios formos aknė ar rožinė visada siūlome konsultuotis ir su dermatologais“, – apie komandinio darbo svarbą pasakoja J.Lemežytė.
 
Rūgštinis valymas
Ar yra kosmetologinė procedūra, kurios rezultatus matysime ilgesnį laiką? Ir nors pašnekovė nenuvertina kitų valymo būdų, išskiria rūgštis. Kuo gi jos tokios ypatingos?
„Rūgštinis veido valymas skatina naujų ląstelių atsiradimą, – įvardija J.Lemežytė. – Rūgštys skverbiasi giliau, todėl oda atsinaujina ir tampa daug gražesnė.“ O atliekant procedūrą ultragarsiniu aparatu, pasak kosmetologės, efektas būna palyginti trumpalaikis. Pasirinkus mechaninį būdą, sutraumuotai nuo spaudymo veido odai prireikia daugiau laiko atsigauti ir šis procesas trunka kiekvienam skirtingai.
 
Nors rūgštinis veido valymas įvardijamas kaip turintis daugiau pranašumų, nereiškia, kad verta kosmetologo kabinete prašyti tik jo. J.Lemežytė pabrėžia, kad visi šie būdai vienas kitą papildo ir kartais juos kombinuojant pasiekiamas dar geresnis rezultatas: „Kaip jau minėta anksčiau – svarbiausia odos būklė ir tik tada pritaikyta procedūra.“
 

Reklamos aukos
Rinkodara yra stebuklingas dalykas. Po reklamų socialiniuose tinkluose ir televizijoje dažnos moters spintelės pilnos aparatų, kurie, kaip teigiama, „išspręs visas odos problemas“. Tik realybė kitokia... Kas tiko kaimynei, nebūtinai tiks ir jums. „Dabar madingi aparatai su šereliais, kurie valo veido odą. Jeigu žmogus neturi odos problemų, gali naudoti šį prietaisą. Tačiau jei odą kamuoja, pavyzdžiui, uždegiminė aknė, šiuo aparatu galima tik pabloginti odos būklę“, – įspėja kosmetologė J.Lemežytė.
 
O ką daryti, jei akcijos metu reklamuojamą produktą taip niežti rankos nusipirkti, paklausite jūs. Į šį klausimą kosmetologė turi paprastą atsakymą: „Vieną kartą per mėnesį nuėję pas kosmetologą jūs tikrai sutaupysite, kitaip nei kiekvieną mėnesį vis pirkdami prietaisus, kurie neduos naudos.“
 

Priklausomai nuo odos būklės kosmetologo kabinete apsilankykite bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus. „Rekomenduoju rudens pradžioje paruošti odą žiemai ir atvirkščiai – po žiemos pasiruošti vasarai“, – pataria J.Lemežytė.

 
Svarbu
Veido valymo procedūrų negalima atlikti kai:
Nuo pat pirmųjų dienų, pajutus Herpes simptomus, negalima atlikti jokių veido ar viso kūno grožio procedūrų, lankytis pas odontologą. Palaukite, kol viskas sugis.
Veido valymo procedūrų negalima atlikti vartojant stiprius vaistus. Pavyzdžiui, kai dermatologas išrašo roaccutane, nuo procedūrų reiktų susilaikyti šešis mėnesius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   L.Matuzonis: didžiausi iššūkiai – komplikuoti sąnarių lūžiai

   „Jei jus pradėjo varginti sąnarių skausmai, siūlyčiau patiems ilgai nesigydyti, o kreiptis į specialistus. Skausmą sukelianč...
   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   Širdies nepakankamumą Rimvydui sukėlė gripas

   „Turėjau aiškų tikslą – pamatyti savo vaiką ir jį užauginti. Gal todėl ir noras išgyventi, ir jėgos buvo...

   Budinti vaistinė


   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Vaistinių tinklas „Camelia“ neužleidžia lyderio pozicijų

   Jau 30 metų gyvuojantis lietuviško kapitalo vaistinių tinklas „Camelia“ lyderio pozicijų rinkoje neužleidžia ne...
   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ pristato sveikas kainas: ką sausį galite įsigyti pigiau?

   „Eurovaistinė“ kiekvieną mėnesį pristato naujas „sveikas kainas“ – bent 10 aktualiausių mėnesio prek...

   razinka


   Sveika šeima


   Smurtas prieš moteris su intelekto negalia – juoda zona

   Sudėtinga smurto prieš intelekto ar psichosocialinę negalią turinčias moteris problema socialinės gerovės specialistus verčia jaustis bejėgiais. Dėl savo būklės moterys tampa priklausomos nuo smurtautojų, o žalojančios ir nesaugios aplinkos – neatpažįsta. Maža to, vyrauja nuomonė esą smurtą jos dažnai išprovokuoja...

   Sveikatos horoskopas


   Lakpkričio 23-29 d.

   Avi­nas
   Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Melanomą gydys sergančiojo ląstelėmis

   Melanoma sergantiems pacientams sužibo nauja viltis. JAV Maisto ir vaistų administracija (FDA – angl.) patvirtino naują agresyviausios odos vėžio formos gydymo metodą. Mokslininkų teigimu, šis FDA sprendimas atneš naudos ir gydant kitas vėžines ligas.

   Redakcijos skiltis


   Komentarai


   Kaip striksi dominatriksė?
   Henrikas Vaitiekūnas Kaip striksi dominatriksė?
   Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės
   Henrikas Vaitiekūnas Žieminiai obuoliai ir pavytusios bulvės

   Naujas numeris