Pas kosmetologą – bent du kartus per metus

Emilija Lipskytė
2022-01-20
Veido valymas tai lyg švarūs dantys. Kaip nepamirštame valytis dantų, taip rūpinantis oda reikia nepamiršti kosmetologo kabinete atliekamų procedūrų – tai kaip dantų šepetėlis, kuris pašalina nešvarumus nuo odos paviršiaus.
Pas kosmetologą – bent du kartus per metus
Priklausomai nuo odos būklės apsilankykite kosmetologo kabinete bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus.

Svarbiausia odos būklė
Sausa, mišri, riebi oda. Turbūt kiekvienas žinotų savo odos tipą pakeltas ir ketvirtą valandą ryte, tačiau kai kalba pasisuka apie jos būklę... Štai čia iškyla keblumų. Norint tinkamai rūpintis oda, vien tipą žinoti nepakanka.
 

„Ta pati oda, kuri vasarą buvo riebi, atėjus žiemai gali būti dehidratuota, todėl prieš kiekvieną valymą svarbu nustatyti odos būklę“, – aiškina kosmetologė Justina Lemežytė.

 
O jeigu vis tiek nusprendėte panagrinėti, kokia veido odos valymo procedūra jums tiktų, kosmetologė siūlo atkreipti dėmesį į kelis aspektus. Jei oda yra jautresnė, dažniau mėgaukitės ultragarsiniu valymu, kuris tik švelniai prisilies prie jūsų veido. Jei skundžiatės riebia oda, teks susipažinti su rūgštimis, kurios, pasak J.Lemežytės, neturėtų taip bauginti, kaip klientai įsivaizduoja.

 
„Nors ir atliekame gydomąsias veido odos procedūras, nesame gydytojai, todėl sprendžiant tokias problemas kaip sunkios formos aknė ar rožinė visada siūlome konsultuotis ir su dermatologais“, – apie komandinio darbo svarbą pasakoja J.Lemežytė.
 
Rūgštinis valymas
Ar yra kosmetologinė procedūra, kurios rezultatus matysime ilgesnį laiką? Ir nors pašnekovė nenuvertina kitų valymo būdų, išskiria rūgštis. Kuo gi jos tokios ypatingos?
„Rūgštinis veido valymas skatina naujų ląstelių atsiradimą, – įvardija J.Lemežytė. – Rūgštys skverbiasi giliau, todėl oda atsinaujina ir tampa daug gražesnė.“ O atliekant procedūrą ultragarsiniu aparatu, pasak kosmetologės, efektas būna palyginti trumpalaikis. Pasirinkus mechaninį būdą, sutraumuotai nuo spaudymo veido odai prireikia daugiau laiko atsigauti ir šis procesas trunka kiekvienam skirtingai.
 
Nors rūgštinis veido valymas įvardijamas kaip turintis daugiau pranašumų, nereiškia, kad verta kosmetologo kabinete prašyti tik jo. J.Lemežytė pabrėžia, kad visi šie būdai vienas kitą papildo ir kartais juos kombinuojant pasiekiamas dar geresnis rezultatas: „Kaip jau minėta anksčiau – svarbiausia odos būklė ir tik tada pritaikyta procedūra.“
 

Reklamos aukos
Rinkodara yra stebuklingas dalykas. Po reklamų socialiniuose tinkluose ir televizijoje dažnos moters spintelės pilnos aparatų, kurie, kaip teigiama, „išspręs visas odos problemas“. Tik realybė kitokia... Kas tiko kaimynei, nebūtinai tiks ir jums. „Dabar madingi aparatai su šereliais, kurie valo veido odą. Jeigu žmogus neturi odos problemų, gali naudoti šį prietaisą. Tačiau jei odą kamuoja, pavyzdžiui, uždegiminė aknė, šiuo aparatu galima tik pabloginti odos būklę“, – įspėja kosmetologė J.Lemežytė.
 
O ką daryti, jei akcijos metu reklamuojamą produktą taip niežti rankos nusipirkti, paklausite jūs. Į šį klausimą kosmetologė turi paprastą atsakymą: „Vieną kartą per mėnesį nuėję pas kosmetologą jūs tikrai sutaupysite, kitaip nei kiekvieną mėnesį vis pirkdami prietaisus, kurie neduos naudos.“
 

Priklausomai nuo odos būklės kosmetologo kabinete apsilankykite bent kas tris keturis mėnesius. O jei tingumas ima viršų, bent du kartus per metus. „Rekomenduoju rudens pradžioje paruošti odą žiemai ir atvirkščiai – po žiemos pasiruošti vasarai“, – pataria J.Lemežytė.

 
Svarbu
Veido valymo procedūrų negalima atlikti kai:
Nuo pat pirmųjų dienų, pajutus Herpes simptomus, negalima atlikti jokių veido ar viso kūno grožio procedūrų, lankytis pas odontologą. Palaukite, kol viskas sugis.
Veido valymo procedūrų negalima atlikti vartojant stiprius vaistus. Pavyzdžiui, kai dermatologas išrašo roaccutane, nuo procedūrų reiktų susilaikyti šešis mėnesius.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      Budinti vaistinė


      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

      Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...
      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai

      „Vaistinės atidaromos greičiau, nei „kepami“ vaistininkai“, – aiškinama verslo atstovams, nor...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris