Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą

Agnė Bulanavičienė
2021-12-10
Akys – vienas išraiškingiausių veido bruožų, kurį dažnas norime išlaikyti gyvybingą ir gražų. Bėgant metams akių vokai nusvyra, o žvilgsnis tampa liūdnas ir pavargęs. Neretai dėl užkritusių vokų tampa sunku matyti.
Apie vokų pakėlimo operaciją kalbiname oftalmologę mikrochirurgę, besispecializuojančią vokų patologijoje bei atliekančią regėjimo korekcijos (įskaitant kataraktos) operacijas Viktoriją Slavinskytę-Pušklevič.
Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą
Dažniausiai mėnesį po vokų pakėlimo operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų.

- Viktorija, kaip suprantu, vokų pakėlimo operacijos šiuo metu itin populiarios...
Taip, tiesa, jų poreikis didelis ir ne tik valstybinėse įstaigose, bet ir privačiose. Ypač jaučiasi pagyvėjimas po išėjusių straipsnių šia tema – žmonės gal mažiau prisibijo. Aišku, kiekviena operacija turi savas rizikas, būna, kad kartais reikia ir įvertinti, ar konkrečiam pacientui tikrai reikalinga tokio tipo operacija. Moterys – didžiausios šios operacijos gerbėjos, kadangi, ne paslaptis, visos norime gražių, išraiškingų vokų. Kai atsiveria žvilgsnis, žmogus iškart atrodo jaunatviškesnis. Taip pat pacientai teigia, kad ir dirbti jiems lengviau, nebesijaučia sunkumas ant vokų, kai kurie jau iškart po operacijos tai pastebi.

 
Papasakokite plačiau apie pačią operaciją.
- Konsultacijų metu visuomet susirenku pacientų anamnezę: čia svarbu išsiaiškinti kiekvieno jų kraujotakos ypatumus, nes tai gali turėti įtakos didesniam mėlynių atsiradimui. Pacientams paaiškinu, kad po operacijos gali atsirasti tam tikros rizikos, susidaryti randukai, bet dažniausiai jau operacijos metu formuojame specialią duobutę, kad kai pjūvis apgis, atsiradęs randukas į ją įkristų ir viską optiškai paslėptų. Kai sugyja vokai, tas randukas sugula į voko raukšlę ir tampa nebepastebimas. Būna situacijų, kad pjūvio vietos visgi gyja ganėtinai ilgai, ilgai laikosi ir patinimas. Jei buvo pašalintas tik odos perteklius, gis vienaip, jei pašalintos ir riebalinės išvaržos, gis jau ilgiau. Jeigu operuojant matome, kad raukšlės akių šonuose ypač ryškios, būna, kad jas šaliname, tuomet ta suformuota siūlė gali būti šiek tiek ilgesnė. Po tokių operacijų pacientės juokauja: ,,Atrodau kaip Kleopatra“ (Šypsosi).
 
O kaip gijimas?
- Siūlės bėgant laikui gyja, išnyksta, bet siekiant greitesnio gijimo, reikia naudoti priešrandines priemones. Tiesa, būna kad nuo jų oda šiek tiek sureaguoja, parausta. Daug galutinio rezultato priklauso ir nuo paciento. Jei jis daug anksčiau grįžta į darbus, tikėtina, ir gijimas bus lėtesnis, sunkesnis – padidėja randų, tinimo tikimybės. Praėjus mėnesiui siūles galima maskuoti vaistinėse parduodamomis priemonėmis. Reabilitacija individuali, bet standartiškai trunka dvi savaites. Po 7 arba 14 dienų šalinamos siūlės. Dažniausiai mėnesį po operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai operuotas vokas gyja greitai, tad pacientas išsako norą greičiau sugrįžti į darbą, kai kuriais atvejais netgi po savaitės. Kartais tai leidžiu, bet perspėju tokių norų turinčius būtinai gauti mano sutikimą, kadangi operavęs chirurgas turi žinoti apie greitesnį paciento išėjimą į viešumą, kad reikalui esant, žinotų jo anamnezę ir galėtų tinkamai padėti prasidėjus komplikacijoms.

 
Dažnas, ko gero, baiminasi po operacijos susidarysiančių mėlynių…
- Jei pacientas yra linkęs į mėlynių susidarymą, po patirtų traumų, pavyzdžiui, ilgai kraujuoja, svarbu perspėti gydytoją, kad operacijos metu, taip pat ir pooperaciniu periodu būtų derinamas specialus gydymas. Vyrams statistiškai dažniau būna pakritę vokai nei moteris, tačiau visgi pastebiu, jog dailiosios lyties atstovės drąsesnės, todėl ir kreipiasi dažniau.

 
Verta žinoti
Kaina nuo 600 iki 1200 Eur (jei nekompensuoja teritorinės ligonių kasos).

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Elenai susitaikyti su mamos liga buvo sunku

  Asociacijos „Demencija Lietuvoje“ narė Elena Gasiūnienė, globojanti demencija sergančią mamą, stengiasi jai suteikti v...
  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  Ilona: sūnaus autizmas išmokė lengvai nepasiduoti

  „Kiekvieną kartą stebiuosi, kaip mano sūnus turėdamas tikslą eina jo link ir nekreipia dėmesio į nieką aplink“, &ndash...

  Budinti vaistinė


  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Profsąjunga: farmacijos specialistai yra spaudžiami parduoti kuo daugiau prekių

  Farmacijos specialistai yra spaudžiami klientams pasiūlyti kuo daugiau ir konkrečių gamintojų prekių, sako Vaistinių darbuotojų pr...
  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  Lietuva diskutavo su tarptautine vaistų asociacija

  „Medicines for Europe“ generalinio direktoriaus Adriano van den Hoveno teigimu, Lietuvos farmacijos politika dėl gener...

  Sveika šeima


  Visuomenės sveikatos biure darbas veja darbą

  Alytaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras (AVSB) užsiima visapusišku miesto gyventojų sveikatingumo skatinimu. Atėjęs ruduo, biuro darbuotojus paskatino ypatingą dėmesį skirti judėjimo svarbai. Neseniai alytiškiai raginti nužingsniuoti kuo daugiau žingsnių.   

  Sveikatos horoskopas


  Lakpkričio 23-29 d.

  Avi­nas
  Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Ar amerikiečiai pažabos nutukimo epidemiją?

  Pastaraisiais metais JAV padaugėjo nutukimu sergančiu asmenų. Visgi, gydant šią ligą netrūksta teigiamų pokyčių. JAV žiniasklaidos teigimu, „Eli Lilly“ preparatas „Mounjaro“ šių metų pabaigoje greičiausiai bus patvirtintas kaip naujas nutukimui gydyti skirtas vaistas.     ...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Henrikas Vaitiekūnas Kokiu instrumentu groja flatulistas?
  Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Henrikas Vaitiekūnas Parpė, kad net ūsai dulkėjo
  Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona
  Henrikas Vaitiekūnas Apie tetą, kuri nėra dėdės žmona

  Naujas numeris