Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą

Agnė Bulanavičienė
2021-12-10
Akys – vienas išraiškingiausių veido bruožų, kurį dažnas norime išlaikyti gyvybingą ir gražų. Bėgant metams akių vokai nusvyra, o žvilgsnis tampa liūdnas ir pavargęs. Neretai dėl užkritusių vokų tampa sunku matyti.
Apie vokų pakėlimo operaciją kalbiname oftalmologę mikrochirurgę, besispecializuojančią vokų patologijoje bei atliekančią regėjimo korekcijos (įskaitant kataraktos) operacijas Viktoriją Slavinskytę-Pušklevič.
Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą
Dažniausiai mėnesį po vokų pakėlimo operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų.

- Viktorija, kaip suprantu, vokų pakėlimo operacijos šiuo metu itin populiarios...
Taip, tiesa, jų poreikis didelis ir ne tik valstybinėse įstaigose, bet ir privačiose. Ypač jaučiasi pagyvėjimas po išėjusių straipsnių šia tema – žmonės gal mažiau prisibijo. Aišku, kiekviena operacija turi savas rizikas, būna, kad kartais reikia ir įvertinti, ar konkrečiam pacientui tikrai reikalinga tokio tipo operacija. Moterys – didžiausios šios operacijos gerbėjos, kadangi, ne paslaptis, visos norime gražių, išraiškingų vokų. Kai atsiveria žvilgsnis, žmogus iškart atrodo jaunatviškesnis. Taip pat pacientai teigia, kad ir dirbti jiems lengviau, nebesijaučia sunkumas ant vokų, kai kurie jau iškart po operacijos tai pastebi.

 
Papasakokite plačiau apie pačią operaciją.
- Konsultacijų metu visuomet susirenku pacientų anamnezę: čia svarbu išsiaiškinti kiekvieno jų kraujotakos ypatumus, nes tai gali turėti įtakos didesniam mėlynių atsiradimui. Pacientams paaiškinu, kad po operacijos gali atsirasti tam tikros rizikos, susidaryti randukai, bet dažniausiai jau operacijos metu formuojame specialią duobutę, kad kai pjūvis apgis, atsiradęs randukas į ją įkristų ir viską optiškai paslėptų. Kai sugyja vokai, tas randukas sugula į voko raukšlę ir tampa nebepastebimas. Būna situacijų, kad pjūvio vietos visgi gyja ganėtinai ilgai, ilgai laikosi ir patinimas. Jei buvo pašalintas tik odos perteklius, gis vienaip, jei pašalintos ir riebalinės išvaržos, gis jau ilgiau. Jeigu operuojant matome, kad raukšlės akių šonuose ypač ryškios, būna, kad jas šaliname, tuomet ta suformuota siūlė gali būti šiek tiek ilgesnė. Po tokių operacijų pacientės juokauja: ,,Atrodau kaip Kleopatra“ (Šypsosi).
 
O kaip gijimas?
- Siūlės bėgant laikui gyja, išnyksta, bet siekiant greitesnio gijimo, reikia naudoti priešrandines priemones. Tiesa, būna kad nuo jų oda šiek tiek sureaguoja, parausta. Daug galutinio rezultato priklauso ir nuo paciento. Jei jis daug anksčiau grįžta į darbus, tikėtina, ir gijimas bus lėtesnis, sunkesnis – padidėja randų, tinimo tikimybės. Praėjus mėnesiui siūles galima maskuoti vaistinėse parduodamomis priemonėmis. Reabilitacija individuali, bet standartiškai trunka dvi savaites. Po 7 arba 14 dienų šalinamos siūlės. Dažniausiai mėnesį po operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai operuotas vokas gyja greitai, tad pacientas išsako norą greičiau sugrįžti į darbą, kai kuriais atvejais netgi po savaitės. Kartais tai leidžiu, bet perspėju tokių norų turinčius būtinai gauti mano sutikimą, kadangi operavęs chirurgas turi žinoti apie greitesnį paciento išėjimą į viešumą, kad reikalui esant, žinotų jo anamnezę ir galėtų tinkamai padėti prasidėjus komplikacijoms.

 
Dažnas, ko gero, baiminasi po operacijos susidarysiančių mėlynių…
- Jei pacientas yra linkęs į mėlynių susidarymą, po patirtų traumų, pavyzdžiui, ilgai kraujuoja, svarbu perspėti gydytoją, kad operacijos metu, taip pat ir pooperaciniu periodu būtų derinamas specialus gydymas. Vyrams statistiškai dažniau būna pakritę vokai nei moteris, tačiau visgi pastebiu, jog dailiosios lyties atstovės drąsesnės, todėl ir kreipiasi dažniau.

 
Verta žinoti
Kaina nuo 600 iki 1200 Eur (jei nekompensuoja teritorinės ligonių kasos).

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Nugalėjo cholesterolio baubą

  Šios istorijos nebūtų, jei penkiasdešimtmetis uteniškis Andrius nebūtų šiek tiek linkęs į hipochondrij...
  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Danutė Baliūnienė: pacientus pažįstame iš balso

  Gegužės pradžioje grįžo tradiciniai Nusipelniusio Lietuvos gydytojo apdovanojimai. Tarp garbės ženklu apdovanotųjų – V&scaro...

  Budinti vaistinė


  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Ministerija skatins rinktis tik pigiausius vaistus

  Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) siūlo keisti kompensuojamųjų vaistų kainodarą, kuria skatintų pacientus rinktis tik vaistus s...
  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

  Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai ...

  Sveika šeima


  Socialinių tinklų magija

  Keli mygtukų paspaudimai ir žiūrėk, ekrane galima pamatyti širdžiai mielą veidą. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai laiškai nuo vienos šalies iki kitos nekeliauja kelis mėnesius, galima santykius palaikyti per atstumą. Ir nors socialiniai tinklai įneša į kasdienį gyvenimą nemažai naudos, kartu gali ir pa...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Moterų teisės vyrų politiniame žaidime

  Šiandien Jungtinės Amerikos Valstijos siūbuoja ant lyno, nuo kurio nukritus nukentės pusė šalies populiacijos. Penki šalies teisėjai, iš kurių net keturi vyrai, pareiškė, kad 1973 m. abortus legalizavęs „Roe v. Wade“ Aukščiausiojo teismo sprendimas tikėtina, kad bus panaikintas.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Kenedis džiunglėse, Šekspyras Stokholme
  Henrikas Vaitiekūnas Cigarečių istorijos
  Biocheminė meilė
  Henrikas Vaitiekūnas Biocheminė meilė

  Naujas numeris