Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą

Agnė Bulanavičienė
2021-12-10
Akys – vienas išraiškingiausių veido bruožų, kurį dažnas norime išlaikyti gyvybingą ir gražų. Bėgant metams akių vokai nusvyra, o žvilgsnis tampa liūdnas ir pavargęs. Neretai dėl užkritusių vokų tampa sunku matyti.
Apie vokų pakėlimo operaciją kalbiname oftalmologę mikrochirurgę, besispecializuojančią vokų patologijoje bei atliekančią regėjimo korekcijos (įskaitant kataraktos) operacijas Viktoriją Slavinskytę-Pušklevič.
Operacija, žvilgsniui sugrąžinanti jaunatviškumą
Dažniausiai mėnesį po vokų pakėlimo operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų.

- Viktorija, kaip suprantu, vokų pakėlimo operacijos šiuo metu itin populiarios...
Taip, tiesa, jų poreikis didelis ir ne tik valstybinėse įstaigose, bet ir privačiose. Ypač jaučiasi pagyvėjimas po išėjusių straipsnių šia tema – žmonės gal mažiau prisibijo. Aišku, kiekviena operacija turi savas rizikas, būna, kad kartais reikia ir įvertinti, ar konkrečiam pacientui tikrai reikalinga tokio tipo operacija. Moterys – didžiausios šios operacijos gerbėjos, kadangi, ne paslaptis, visos norime gražių, išraiškingų vokų. Kai atsiveria žvilgsnis, žmogus iškart atrodo jaunatviškesnis. Taip pat pacientai teigia, kad ir dirbti jiems lengviau, nebesijaučia sunkumas ant vokų, kai kurie jau iškart po operacijos tai pastebi.

 
Papasakokite plačiau apie pačią operaciją.
- Konsultacijų metu visuomet susirenku pacientų anamnezę: čia svarbu išsiaiškinti kiekvieno jų kraujotakos ypatumus, nes tai gali turėti įtakos didesniam mėlynių atsiradimui. Pacientams paaiškinu, kad po operacijos gali atsirasti tam tikros rizikos, susidaryti randukai, bet dažniausiai jau operacijos metu formuojame specialią duobutę, kad kai pjūvis apgis, atsiradęs randukas į ją įkristų ir viską optiškai paslėptų. Kai sugyja vokai, tas randukas sugula į voko raukšlę ir tampa nebepastebimas. Būna situacijų, kad pjūvio vietos visgi gyja ganėtinai ilgai, ilgai laikosi ir patinimas. Jei buvo pašalintas tik odos perteklius, gis vienaip, jei pašalintos ir riebalinės išvaržos, gis jau ilgiau. Jeigu operuojant matome, kad raukšlės akių šonuose ypač ryškios, būna, kad jas šaliname, tuomet ta suformuota siūlė gali būti šiek tiek ilgesnė. Po tokių operacijų pacientės juokauja: ,,Atrodau kaip Kleopatra“ (Šypsosi).
 
O kaip gijimas?
- Siūlės bėgant laikui gyja, išnyksta, bet siekiant greitesnio gijimo, reikia naudoti priešrandines priemones. Tiesa, būna kad nuo jų oda šiek tiek sureaguoja, parausta. Daug galutinio rezultato priklauso ir nuo paciento. Jei jis daug anksčiau grįžta į darbus, tikėtina, ir gijimas bus lėtesnis, sunkesnis – padidėja randų, tinimo tikimybės. Praėjus mėnesiui siūles galima maskuoti vaistinėse parduodamomis priemonėmis. Reabilitacija individuali, bet standartiškai trunka dvi savaites. Po 7 arba 14 dienų šalinamos siūlės. Dažniausiai mėnesį po operacijos nerekomenduojami apsilankymai pas kosmetologą, reiktų vengti baseinų, pirčių, saunų. Tačiau pasitaiko ir atvejų, kai operuotas vokas gyja greitai, tad pacientas išsako norą greičiau sugrįžti į darbą, kai kuriais atvejais netgi po savaitės. Kartais tai leidžiu, bet perspėju tokių norų turinčius būtinai gauti mano sutikimą, kadangi operavęs chirurgas turi žinoti apie greitesnį paciento išėjimą į viešumą, kad reikalui esant, žinotų jo anamnezę ir galėtų tinkamai padėti prasidėjus komplikacijoms.

 
Dažnas, ko gero, baiminasi po operacijos susidarysiančių mėlynių…
- Jei pacientas yra linkęs į mėlynių susidarymą, po patirtų traumų, pavyzdžiui, ilgai kraujuoja, svarbu perspėti gydytoją, kad operacijos metu, taip pat ir pooperaciniu periodu būtų derinamas specialus gydymas. Vyrams statistiškai dažniau būna pakritę vokai nei moteris, tačiau visgi pastebiu, jog dailiosios lyties atstovės drąsesnės, todėl ir kreipiasi dažniau.

 
Verta žinoti
Kaina nuo 600 iki 1200 Eur (jei nekompensuoja teritorinės ligonių kasos).

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  J.Čelutkienė: užaugau iki kitos pozicijos

  Vadovauti Respublikinės Šiaulių ligoninės Širdies ir kraujagyslių centrui, kuriame dirbantiems medikams tenka gydyti...
  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Plaučių vėžiu susirgusi p. Adelė: „Maniau, kad tai vyksta ne su manimi“

  Tai, kad serga plaučių vėžiu, 70-metė p. Adelė sužinojo tada, kai pajuto skausmą nugaroje. Šiandien moteris gydoma ir sako ...

  Budinti vaistinė


  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Vaistinės siūlo sprendimus skubiai ieškantiems vaistų

  Skubantiems ir po ilgos darbo dienos pavargusiems žmonėms kiekvienas laukimas eilėje prie kasos ar konkretaus vaisto ieškoj...
  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Apklausa: 9 iš 10 žmonių svarbu, kad bent viena vaistinė veiktų šalia namų

  Atšalus orams, vis daugiau žmonių ima varstyti vaistinių duris. Vaistininkai pastebi, kad lapkritį išaugus sergamumu...

  Sveika šeima


  „Swe­et lo­ve“: ro­ži­nės nuo­tai­kos ka­vi­nai­tė

  Kar­ma­zi­nų pi­lia­kal­nio Vil­niaus ra­jo­ne pa­pė­dė. Sau­lė­ta ru­dens po­pie­tė. Ke­lios šei­mos, ke­lios po­ros, ke­li šu­nys. Ir di­de­lis, iš to­li ma­to­mas raus­vas kios­ke­lis. Ke­...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Pasaulio futbolo čempionato prabanga ir skurdas

  Pirmą kartą istorijoje FIFA pasaulio čempionatą rengia Kataras – 11 581 km² ploto turinti šalis Artimuosiuose Rytuose tarp Saudo Arabijos ir Persijos įlankos. Pirmosios grupių etapo rungtynės įvyko šią savaitę.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Vita non dolce
  Henrikas Vaitiekūnas Vita non dolce
  Visi operatoriai užimti
  Henrikas Vaitiekūnas Visi operatoriai užimti
  Apie santuoką iki mirtis išskirs
  Palmira Rudalevičienė Apie santuoką iki mirtis išskirs

  Naujas numeris