Laikas pasirūpinti saulės nugairinta oda

Gintarė Kaminskienė
2015-08-31
Vasara skaičiuoja paskutines dienas. Tačiau saulės šiluma dar galime pasidžiaugti – sinoptikai prognozuoja šiltą rugsėjį. Dažnam saulės pėdsakai aiškiai matomi ir ant odos. Ir ne tik maloniąja prasme: pasitaiko išsausėjimų, bėrimų. Tad kaip dorotis su šiomis problemomis?
Laikas pasirūpinti saulės nugairinta oda
Esant padidėjusiai odos pigmentacijai ir odos pilkšvumui reikėtų naudoti rūgštines priemones, kurias geriausiai parinks kosmetologas. Galite naudoti kremus, kurių sudėtyje azelaino rūgšties (sustabdo pigmento gamybą) ir retinolio ar vitamino C (turi balinimo efektą).

Pataria specialistė
„Unison Beauty Lab“ kosmetologė Katerina Nesterova:
 

Jei kamuoja odos sausumas...
Odos dehidrataciją sukelia nepalankūs veiksniai: saulė, vėjas, oro kondicionieriai. Dėl jų pradeda trūkti vitaminų A, E ir C, kas lemia odos dehidrataciją.
Namuose. Reikėtų aktyviai drėkinti odą priemonėmis, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, alijošiaus, kolageno, jūros dumblių ekstrakto, vitaminų A, C ir E, flavonoidų ir augalinių aliejų. Du kartus per dieną būtinai naudokite drėkinamąjį serumą. Nesirinkite toniko, kurio sudėtyje yra alkoholio.
Pas kosmetologą. Stiprios drėkinamosios procedūros padės kompensuoti drėgmės trūkumą ląstelėse.
 
Jei išryškėjo pigmentinių dėmių...
Kad apsaugotumėte odą nuo pigmentinių dėmių, vasarą ir ankstyvą rudenį reikia naudoti kosmetiką su SPF 30 filtru. Geriausia naudoti priemones, kurių sudėtyje būtų saulės apsauga nuo UVA ir UVB spindulių.

Namuose. Esant padidėjusiai odos pigmentacijai ir odos pilkšvumui reikėtų naudoti rūgštines priemones, kurias geriausiai parinks kosmetologas. Galite naudoti kremus, kurių sudėtyje azelaino rūgšties (sustabdo pigmento gamybą) ir retinolio ar vitamino C (turi balinimo efektą).
 
Jei po vasaros malonumų atsirado spuogų...
Labai dažnai nuo klimato pasikeitimo, šilumos, dulkių atsiranda daugiau spuogų. Natūralu, kad oda bando apsaugoti aktyviai išskirdama prakaitą ir riebalus, kurie susimaišo su dulkėmis. Tuomet atsiranda porų užterštumas ir odos blizgesys. Maistas taip pat turi įtakos spuogų atsiradimui. Pasikeitus mitybos režimui ir įvairovei keičiasi sebumo (riebalo) išsiskyrimas. Tokie spuogai lokalizuojasi ant kaktos. Jei pastebite skausmingus rausvus spuogus ant smakro, jau reikėtų kalbėti apie hormoninius sutrikimus.
Namuose. Spuogų šiukštu nespauskite, nes spaudimas gali lemti dar didesnį jų kiekį. Dažniau plaukite veidą su švelniomis putomis, naudokite toniką pagal odos tipą. Vasarą geriausia naudoti su vaisių rūgštimi, nes šiuo metų laiku odos pH padidėja. Vaisių rūgštis puikiai subalansuoja riebalų išsiskyrimą, sutraukia poras ir šiek tiek džiovina odą. Atkreipkite dėmesį į makiažo valiklį: pH turėtų būti nurodytas kuo arčiau 5,5. Taip pat namuose reikėtų dažniau atlikti veido odos šveitimą, kad sumažėtų spuogų atsiradimas nuo oro kaitros.
Pas kosmetologą. Ultragarsinis valymas, vaisių rūgščių kompleksinė priežiūra, mezoterapija (injekcijos vitaminų kokteiliais).
 
Verta žinoti
Rudenį labai gerai būtų atlikti rūgštinių šveitimų kursą su stipriai drėkinamosiomis kaukėmis, mezoterapiją. Dauguma mano, kad rūgštis sausina oda, bet tai - netiesa. Kosmetologas procedūrai parenka specialią rūgštį, kurį turi drėkinamųjų savybių, net gydo dermatitą. 


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Budinti vaistinė


  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  „Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

  Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė&ldqu...
  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Vaistinės skambina pavojaus varpais: regionuose trūksta daugiau nei 140-ties kvalifikuotų vaistininkų

  Pasaulyje ir Lietuvoje siaučiant COVID-19 pandemijai, į papildomas fronto linijas kartu su medikais stojančių vaistininkų ima krit...

  Sveika šeima


  Spa namuose. Pradėkite nuo kūno žemėlapio

  Užkardą grožio centrams uždėjęs kranktinas, SPA ritualus verčia susikurti namuose. Jei skirtingos veido zonos daugeliui ne naujiena, kūno odos žemėlapis, ko gero, pažįstamas tik grožio specialistams.

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica