Kodas: #be grimo

Greta Vanagienė
2019-09-12
Nors grožio industrija mums gali pasiūlyti aukščiausios kokybės dekoratyvinės kosmetikos, taip pat veidą regeneruojančių ar tonizuojančių makiažo valymo priemonių, vis dėlto šios turi ir tamsiąją pusę.
Kodas: #be grimo
Kosmetologai kasdienai siūlo rinktis lengvesnes maskuojamąsias kosmetikos priemones, tokias kaip BB ar CC lengvus kremus, kurie suteikia atspalvį ir mažiau kemša poras.

Nespėja atsigauti

„Ar nutuokiate, kas vyksta su veido oda, kai karštą vasaros dieną ji prakaituoja, tačiau yra užtepta storiausiu grimo sluoksniu?“ - klausia kosmetologė Dainora Jaremčiukienė. Taigi reikalai - ne iš gerųjų: išsiskiria sebumas, prakaitas, oda iš normalios tampa riebi ar mišri, veidas linkęs spuoguotis, pasireiškia uždegiminė aknė.

 

„Jei įmanoma, ypač jaunoms mergaitėms, veido grimo siūlyčiau visai atsisakyti. Nors galime įsigyti gerai makiažą nuvalančių priemonių, veidą taisyklingai nuprausti ir paruošti „pailsėti“ nakčiai, vis dėlto oda dažnai netoleruoja dekoratyvinių priemonių ir manifestuoja spuogeliais ar net akne“, - sako D.Jaremčiukienė.
Tiršta pudra užkimšta oda net nuvalyta nespėja atsigauti, jei kitą dieną toks pat makiažo sluoksnis ir vėl nugula ant veido.
 
Reguliariai valyti
Anot specialistės, siekiant odą kuo ilgiau išlaikyti jauną ir sveiką, būtina atlikti veido valymo procedūras. Kokiu intervalu tai geriausia daryti, padiktuoja pati odos būklė, kiek ji linkusi kimštis.
„Vieniems pakanka kartą per du mėnesius, kitiems - kartą per mėnesį. Įprastai jau vizualiai galima pastebėti, kad oda tampa užsikimšusi. Veidą beria pūlingi spuogeliai, susiformuoja juodų inkštirų. Po veido valymo procedūros taip pat svarbu bent kelias dienas nenaudoti kreminės pudros ir leisti odai natūraliai atsigauti. Juk valymo metu veidas prisotintas vitaminų, poras sutraukiančių priemonių“, - sako kosmetologė.
Specialistė kasdienai siūlo rinktis lengvesnes maskuojamąsias kosmetikos priemones, tokias kaip BB ar CC lengvus kremus, kurie suteikia atspalvį ir mažiau kemša poras.

 
Verta žinoti
Kosmetologė pataria po vasaros sezono profilaktiškai išvalyti veido odą nuo riebalinio pertekliaus. Atlikti mechanines ir rūgštines procedūras, prisotinti ir atgaivinti odą vitaminu C.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Ateityje – strategiškai kitoks chirurginis krūties vėžio gydymas

  Kokios apimties chirurginė operacija gydant krūties vėžį būtų optimali? Į šį klausimą bandys atsakyti Europos šalių,...
  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  Valdas Pečeliūnas: „Pacientams jaučiamės įsiskolinę“

  VUL Santaros klinikų gydytojų sąjungos pirmininkas, gydytojas hematologas Valdas Pečeliūnas (45 m.) tikina, nors nėra nei virusolo...

  Budinti vaistinė


  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Radviliškyje dirbantys vaistininkai jaučia gyventojų nerimą

  Nuo rugsėjo 21 dienos Radviliškio gyventojai gyvena kitu ritmu. Dėl didelio patvirtintų COVID-19 atvejų skaičiaus at&scaron...
  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...

  Sveika šeima


  Jei gali vaikščioti – gali ir šokti

  Kas sakė, kad baletas tik jaunoms nendrėms? Choreografė Neringa Kirklienė, vedanti šias šokių pamokas suaugusiems ir senjorams, įsitikinusi – šokti baletą niekada ne per vėlu. Elegancijos ir gracijos mokytis gali bet kokio amžiaus ir bet kokio kūno sudėjimo žmonės.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Vakcinų nuo COVID-19 lenktynės. Kas laimi?

  Šaltojo karo metais turėjome ginklavimosi varžybas, o šiemet – kuo tikriausias vakcinų lenktynes. Pagrindiniai žaidėjai tie patys – Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija. Tik šį kartą tikslas iš pirmo žvilgsnio atrodo kilnus – kuo greičiau sustabdyti koronaviruso plitimą.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica