Sportuoti lauke galima! Rinkitės riedučius

Barbora Ruseckytė
2020-05-04
Kad jau esame karantinuoti, veikiausiai pasinaudojome visomis išmaniosios televizijos galimybėmis, perskaitėme knygų mugėje nusipirktas knygas, virtuvėje išragavome naujų kulinarinių šedevrų. Tiems, kurie dėl karantino neprivalo saviizoliuotis namuose, kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas siūlo segtis riedučius ar įsikibti šiaurietiškųjų vaikščiojimo lazdų.
Sportuoti lauke galima! Rinkitės riedučius
Kasdien aktyviai sportuojantiems ar tiems, kuriems fizinis krūvis nėra iššūkis, – riedučiai neturėtų padaryti žalos fizinei sveikatai. Tačiau silpnesni taip įdarbins ne tuos raumenis, kuriuos derėtų. Dėl šios priežasties gali atsirasti kelio, čiurnų, nugaros, klubų skausmų.

Riedučiai - pasikausčiusiems
Ko gero ne vienas atlaisvinus karantiną nusileido į rūsį ir į dienos šviesą ištraukė per laiką apdulkėjusį dviratį. Jei jau laisvalaikis gamtoje, tai - gamtoje. Kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas nusiteikusiems šį laiką išnaudoti kūno raumenims stiprinti sako, jog tam ypač tinkamas pasirinkimas – riedučiai.
 

„Važiuojant riedučiais dirba dauguma kūno raumenų. Įsitempia ne tik apatiniai kojų ir sėdmenų raumenys, bet ir liemuo. Taip pat rankos, pečių juosta. Be to, tokios aerobinės treniruotės didelį pliusą teikia širdies ir kvėpavimo sistemos veiklai“, - naudą vardija kineziterapeutas Juozas Kupčiūnas.

 

Tiesa, riedučių sportą kol kas siūloma apeiti tiems, kurie daugiausiai laiko praleidžia sėdėdami. Mat ši sporto rūšis reikalauja gero viso kūno raumenų balanso. Jei tuo pasigirti negalite, traumų rizika didėja.
„Kasdien ir per karantiną aktyviai sportuojantiems ar tiems, kuriems fizinis krūvis nėra iššūkis, – riedučiai neturėtų padaryti žalos fizinei sveikatai. Tačiau silpnesni taip įdarbins ne tuos raumenis, kuriuos derėtų. Dėl šios priežasties gali atsirasti kelių, čiurnų, nugaros, klubų skausmų“, - atkreipia dėmesį kineziterapeutas.
Pradedantiesiems J.Kupčiūnas siūlo adekvačiai įvertinti fizines galimybes ir pasivažinėjimą minimizuoti iki trumpiausio laiko. Taip pat įvertinti pojūčius ir fizinį krūvį didinti pamažu. Ir, žinoma, nepamiršti visų reikiamų apsaugų.
 
Šiaurietiškojo ėjimo lazdos – visiems
Jei fiziniu pasiruošimu pasigirti negalite, specialistas sako ne mažiau naudos gauste pasirinkę šiaurietiškąjį ėjimą.
„Su šiaurietiškomis lazdomis lygiai taip pat dirba visi kūno raumenys: pečių juosta, nugara, pilvas, rankos, kojos, sėdmenys. Tai lygiai tokia pat gera aerobinė veikla širdžiai, kraujagyslių ir kvėpavimo sistemai kaip riedučiai, tačiau neturi šiems būdingos rizikos pasitempti“, - sako jis.
 

Su lazdomis galima vaikščioti bet kokiu paviršiumi, kopti į kalnus, vaikščioti po mišką. O riedučiams reikia gero paviršiaus. „Ant trinkelių vargu ar pavažinėsi“, - atkreipia dėmesį specialistas.
Šiaurietiškosioms lazdoms skiriama dar viena liaupsė – vaikščioti su jomis ir bendrauti ypač patogu.
„Kadangi gryname ore koronavorusas nėra toks aktyvus kaip uždarose patalpose, kur rekomenduojama laikytis dviejų metrų atstumo, gryname ore pakanka metro atstumo. Pora išlaikanti metrą atstumo teoriškai turėtų išlikti saugūs“, - sako J.Kupčiūnas.

 
Verta žinoti
Perkant riedučius, labai svarbu atkreipti dėmesį į batelį, ratukus, guolį ir važiuoklę. Riedučių batai turi būti pagaminti iš tvirtos ir kokybiškos medžiagos, turėti ventiliacines angas, kurios neleistų kojai prakaituoti. Apsimovus batus ir užsiveržus raištelius, koja bate negali judėti, ji turi būti visiškai stabili.
 
Kitas labai svarbus riedučių elementas – ratukai. Kuo didesni riedučių ratai, tuo greičiau ir geriau jie rieda, tačiau pradedantiesiems dėl savo ir kitų saugumo specialistai nerekomenduoja riedučių su dideliais ratais. Pirkdami riedučius, net nesižvalgydami praeikite pro tas lentynas, kuriose puikuojasi riedučiai su plastmasiniais, guminiais ir kaučiukiniais ratukais. Jie visiškai nekokybiški, geriau rinktis poliuretaninius ratukus, kurie būna montuojami į kokybiškus ir vidutinės kokybės riedučius.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Sivolovienė: kartais dėl sveikatos žmonės save nualina

    A.Sivolovienė: kartais dėl sveikatos žmonės save nualina

    „Norint būti sveikam ir energingam, pirmiausia reikia sureguliuoti poilsio, miego režimą, pasirūpinti emocine sveikata. Tai ...
    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    D.Pažėrienė: reabilitacijoje itin svarbi motyvacija

    „Vienas veiksnių, nuo kurio priklauso reabilitacijos sėkmė – paciento motyvacija“, – teigia LSMU Kauno lig...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Persivalgymas tampantis tyliu žudiku

    „Paprastai žmonės su persivalgymo sutrikimu nesikreipia pagalbos galvodami, kad jiems kol kas dar nėra „taip blogai“. Jie valgo slėpdamiesi, kad niekas nematytų ir nežinotų, nors kartais, ypač tarp vyresnių moterų ir vyrų, persivalgymas atrodo kaip normalus dalykas“, – sako savopuseje.lt psichologė, sava...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Šviesesnė ateitis dėl krūties vėžio

    „Maždaug 40 procentų moterų turi tankų krūtų audinį, tačiau tai paaiškėja tik atlikus mamogramą. Moterims, turinčioms tankų audinį, šiek tiek padidėja krūties vėžio rizika“, – teigia Krūtų radiologijos konsultantė iš Niukaslio ligoninės dr. Nerys Forester. Jungtinėje Karalystėje pradėti nauji ba...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pranašystės... 2025-iesiems
    Henrikas Vaitiekūnas Pranašystės... 2025-iesiems
    Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Vilma Gudynienė Persileidimai – dažnas gamtos reiškinys
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti

    Naujas numeris