Miego stoka atveria duris virusui

Aigustė Tavoraitė
2015-09-18
Dėl gerklės perštėjimo, užgulusios nosies ar net karščiavimo neskubėkite kaltinti prasto oro. Mat mokslininkai tvirtina, kad šie ir kiti į peršalimą panašūs simptomai gali atsirasti ir dėl miego stokos. Tai ilgainiui gali paguldyti į ligos patalą.
Miego stoka atveria duris virusui
Dvi valandos miego iki vidurnakčio yra lygios keturių valandų miegui po 24 val. Tad ne veltui ne vienas specialistas ir mokslininkai sako, kad miegas iki vidurnakčio – pats naudingiausias.

Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad riziką susirgti peršalimu labiausiai padidina ne stresas, rūkymas, alkoholis ar tokie dalykai kaip pajamų dydis, išsilavinimas, o būtent miego trūkumas. Kuo mažiau žmonės miega, tuo labiau jie linkę kosėti ir čiaudėti.
 Palyginus su tais, kurie per parą miega daugiau nei 7 valandas, miegantiems mažiau nei 6 valandas tikimybė susirgti peršalimo ligomis padidėja 4,2 karto. Žmonėms, kurie miega mažiau nei 5 valandas, ši rizika išauga 4,5 karto.

 
Taigi kokybiškas miegas užtikrina visavertį žmogaus gyvenimą – jis padeda atsistatyti organizmui, stiprina imunitetą, didina atsparumą ligoms, teigiamai veikia mūsų kasdienę nuotaiką ir būseną, didina darbingumą.
 
Verta žinoti
Mūsų nervų sistema ilsisi vakare, nuo 22 iki 24 val. Todėl jei tokiu metu nemiegama, ji neturi galimybės atsistatyti po dienos įtampos. Dvi valandos miego iki vidurnakčio yra lygios keturių valandų miegui po 24 val. Tad ne veltui ne vienas specialistas ir mokslininkai sako, kad miegas iki vidurnakčio – pats naudingiausias. Nustatyta, kad gulant vėliau nei dešimtą valandą vakare, padidėja ir polinkis rūkymui.
 
1–3 val. nakties aktyviausiai dirba kepenys, vyksta intensyvus organizmo valymas, šalinami toksinai ir kenksmingos medžiagos. Tad jeigu tokiu metu jūsų organizmas nemiega, nesiskųskite nesibaigiančiomis odos ir kitomis problemomis.
 
Stenkitės bent porą valandų iki miego nežiūrėti televizoriaus, į kompiuterių ir telefonų ekranus. Yra įrodyta, kad šių įrenginių mėlyna šviesa lėtina vieno iš svarbiausių antioksidantų hormono melatonino gamybą.
 
Gydytojai sako, kad mūsų šalyje miego sutrikimų daugėja, tam daug įtakos daro ir nuolatinis laikrodžių sukinėjimas. Nesibaigiantis nuovargis ir didėjantis nerimas – didelė problema visame pasaulyje.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica