Vaistinių atstovai siūlo prekybą receptiniais vaistais internetu leisti nuo 2023–2025 metų

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2018-05-03
Nuo 2019 metų valdančiųjų ketinama įteisinti nuotolinė prekyba vaistais paralyžiuos elektroninio recepto ir elektroninės sveikatos sistemas, prognozuoja Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos vadovė. 
Vaistinių atstovai siūlo prekybą receptiniais vaistais internetu leisti nuo 2023–2025 metų
„Jeigu nesutvarkę sistemos, leisime visiems iš namų prisijungti, ta sistemai tikrai užlūš, o kai ji užlūš, tų žmonių, kurie ateis į vaistinę, jų vaistininkas negalės aptarnauti“, – teigė Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė nuotolinę prekybą vaistais Lietuvoje siūlo leisti nuo 2023–2025 metų. 
„Sutvarkykime iš pradžių e-receptą ir e-sveikatą“, – siūlė ji ketvirtadienį vykusiame Seimo Sveikos gyvensenos komisijos posėdyje, per kurį svarstytos pataisos dėl vaistų prekybos liberalizavimo. 

Pasak jos, vienokie ar kitokie e-recepto sistemos strigimai būna nuolat.
„Jeigu nesutvarkę sistemos, leisime visiems iš namų prisijungti, ta sistemai tikrai užlūš, o kai ji užlūš, tų žmonių, kurie ateis į vaistinę, jų vaistininkas negalės aptarnauti“, – teigė vaistinių atstovė.  
 
Ji priminė, kad praėjusių metų lapkritį ir gruodį ypač strigo elektroninio recepto sistema, žmonės vaistų negalėjo įsigyti po kelias savaites.
K.Nemaniūtė-Gagė siūlė nuotolinę prekybą vaistas leisti nuo 2023–2025 metų. 
„Nenorime chaoso, pacientų nepasitenkinimo, todėl sakome: nukelkime terminą, nes 2019 metai yra nerealu. Padarome nuo 2025 metų ar 2023 metų“, – siūlė ji.  
 
Šių metų kovo 8–16 dienomis bendrovės „Spinter research“ internetu vykdyta apklausa parodė, kad 82 proc. apklaustųjų pritartų siūlymui leisti vaistinėms nuotoliniu būdu parduoti visus vaistus – ir receptinius, ir nereceptinius.
Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2019 metų gegužės siūloma leisti vaistų prekybą internetu, kai gyventojas turės gydytojo išrašytą elektroninį receptą. Tam reikės nuotoliniu būdu patvirtinti tapatybę. 
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris