Vaistinių atstovai siūlo prekybą receptiniais vaistais internetu leisti nuo 2023–2025 metų

Sniegė Balčiūnaitė, BNS
2018-05-03
Nuo 2019 metų valdančiųjų ketinama įteisinti nuotolinė prekyba vaistais paralyžiuos elektroninio recepto ir elektroninės sveikatos sistemas, prognozuoja Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos vadovė. 
Vaistinių atstovai siūlo prekybą receptiniais vaistais internetu leisti nuo 2023–2025 metų
„Jeigu nesutvarkę sistemos, leisime visiems iš namų prisijungti, ta sistemai tikrai užlūš, o kai ji užlūš, tų žmonių, kurie ateis į vaistinę, jų vaistininkas negalės aptarnauti“, – teigė Lietuvos vaistinių asociacijos valdybos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė.

Asociacijos pirmininkė Kristina Nemaniūtė-Gagė nuotolinę prekybą vaistais Lietuvoje siūlo leisti nuo 2023–2025 metų. 
„Sutvarkykime iš pradžių e-receptą ir e-sveikatą“, – siūlė ji ketvirtadienį vykusiame Seimo Sveikos gyvensenos komisijos posėdyje, per kurį svarstytos pataisos dėl vaistų prekybos liberalizavimo. 

Pasak jos, vienokie ar kitokie e-recepto sistemos strigimai būna nuolat.
„Jeigu nesutvarkę sistemos, leisime visiems iš namų prisijungti, ta sistemai tikrai užlūš, o kai ji užlūš, tų žmonių, kurie ateis į vaistinę, jų vaistininkas negalės aptarnauti“, – teigė vaistinių atstovė.  
 
Ji priminė, kad praėjusių metų lapkritį ir gruodį ypač strigo elektroninio recepto sistema, žmonės vaistų negalėjo įsigyti po kelias savaites.
K.Nemaniūtė-Gagė siūlė nuotolinę prekybą vaistas leisti nuo 2023–2025 metų. 
„Nenorime chaoso, pacientų nepasitenkinimo, todėl sakome: nukelkime terminą, nes 2019 metai yra nerealu. Padarome nuo 2025 metų ar 2023 metų“, – siūlė ji.  
 
Šių metų kovo 8–16 dienomis bendrovės „Spinter research“ internetu vykdyta apklausa parodė, kad 82 proc. apklaustųjų pritartų siūlymui leisti vaistinėms nuotoliniu būdu parduoti visus vaistus – ir receptinius, ir nereceptinius.
Sveikatos apsaugos ministerija nuo 2019 metų gegužės siūloma leisti vaistų prekybą internetu, kai gyventojas turės gydytojo išrašytą elektroninį receptą. Tam reikės nuotoliniu būdu patvirtinti tapatybę. 
 

BNS

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    S.Mikutis: dėl reabilitologų verčiamasi per galvą

    „Šiuo metu tikrai yra didžiulis gydytojų reabilitologų poreikis. Todėl įstaigų vadovai, siekiantys aukšto lygi...
    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    Reta liga sergančią Virginiją nustebino medicinos galimybės

    „Kuo daugiau veiklos, tada nėra kada dejuoti! Išmokau suprasti organizmo signalus ir rasti laiko poilsiui, supratau, ...

    razinka


    Sveika šeima


    Išmanusis muilas – švarioms linksmybėms

    Kad ir kiek žalos pridarė pandemija, tikėjome, kad šio to ir išmokė: rankų higienos taisykles mintinai galėjo išpyškinti ir suaugęs, ir pradinukas. Pasibaigus pandemijai, geriems įpročiams iškilo grėsmė būti užmirštiems. Laimei, higienos įgūdžių svarbos nepamiršta Lietuvos sveikatos mo...

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Dirbtinį intelektą pasitelks vaistams gaminti

    Nuo „Chat GPT“ iki virtualių asistentų – dirbtinis intelektas (DI) tampa itin svarbiu šiuolaikinio žmogaus gyvenimo atributu. Didesnę reikšmę jis įgauna ir medicinoje. Panaudojimo spektras itin platus: DI bus galima pasitelkti tiek atliekant tyrimus ar chirurgines procedūras, tiek ir gaminant vaistus.&...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Henrikas Vaitiekūnas Vyrai ir moterys (Nr.3)
    Ar gudresnis valgo skaniau?
    Henrikas Vaitiekūnas Ar gudresnis valgo skaniau?
    Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija
    Henrikas Vaitiekūnas Krokodilo kepenys su saldžiąja puterija

    Naujas numeris