Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau

www.lsveikata.lt
2018-05-07
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje.
Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau
Susitarimas tarp Lietuvos ir Nyderlandų reiškia, kad nuo šiol abi šalys dirbs kartu, siekdamos, kad Lietuvos pacientai reikalingus vaistus gautų greičiau.“, – teigė sveikatos apsaugos ministras A.Veryga.

Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos  iki 2020-ųjų metų.
 

Įgyvendinant susitarimą, Nyderlandų vaistų vertinimo tarybos ekspertai dalinsis žiniomis ir patirtimi su Lietuvos Respublikos Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos specialistais, bus organizuojami įvairūs ekspertų mokymai, taip pat bus ieškoma galimybių, kaip į Lietuvos rinką pritraukti daugiau naujų vaistinių preparatų, kad pacientams būtų galima taikyti patį inovatyviausią gydymą. Panašius susitarimus Nyderlandų vaistų vertinimo taryba jau yra sudariusi su Estijos, Latvijos, Kroatijos ir Slovėnijos vaistų agentūromis. Tačiau susitarimas su Lietuva pirmas toks, kuris pasirašytas abiejų šalių sveikatos apsaugos ministrų.
 
„Farmacinės kompanijos vaistinius preparatus parduoda visame pasaulyje. Nyderlandai – nedidelė šalis, vaistų rinka – taip pat gana nedidelė, tačiau suvieniję jėgas su kitomis valstybėmis, mes galime užtikrinti, kad mūsų pacientai gautų visus jiems reikalingus vaistus bei  kad vaistai juos pasiektų ne tik kaip įmanoma greičiau, bet ir būtų pigesni saugesni“, – tvirtino B.Bruins.
 
„Nėra tokio teisės akto, kuris numatytų pareigą vaistų gamintojams bei registruotojams konkretų vaistą  parduoti konkrečiose ar visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Todėl farmacinės kompanijos paprastai pačios kuria savo rinkodaros strategijas, planuoja, kur ir kokiais vaistais bus prekiaujama. Kaip žinoma, farmacinės kompanijos dažniausiai renkasi prekiauti tose valstybėse, kuriose tikisi gauti didžiausią pelną. Todėl daugeliui pacientų, ypač iš mažesnių šalių, tokių kaip Lietuva, nemažai vaistų yra tiesiog nepasiekiami arba jų tenka laukti gana ilgai. Susitarimas tarp Lietuvos ir Nyderlandų reiškia, kad nuo šiol abi šalys dirbs kartu, siekdamos, kad Lietuvos pacientai reikalingus vaistus gautų greičiau.“, – teigė A.Veryga.
 
Prieš pradedant prekiauti vaistais Europos Sąjungos valstybėse narėse, pirmiausia būtina įvertinti vaistinių preparatų kokybę, veiksmingumą ir saugumą. Tai daroma visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Lietuvoje šį vertinimą atlieka Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Šiuo metu Jungtinės Karalystės vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra įvertina daugiau nei 20 proc. visų Europoje esančių vaistinių preparatų.
 
Jungtinei Karalystei kitąmet išstojus iš ES, minėtą vaistinių preparatų vertinimą  privalės pasidalinti likusios šalys narės, tarp jų ir Lietuva. Nyderlandų Vyriausybė šiam tikslui jau skyrė 10 mln. eurų, kad būtų užtikrintas darbų tęstinumas ir kad vaistų agentūros bendradarbiautų, sutelkdamos ekspertines pajėgas. Nyderlandų sveikatos apsaugos ministro B.Bruins teigimu, toks bendradarbiavimas yra būtinas tam, kad būtų išvengta bet kokio delsimo registruojant vaistinius preparatus ir tokiu būdu užtikrinant, kad jie pacientus pasiektų kaip įmanoma greičiau. ​

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris