Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau

www.lsveikata.lt
2018-05-07
Praėjusią savaitę Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nyderlandų sveikatos apsaugos ministras Bruno Bruins pasirašė bendrą susitarimą, kuriuo siekiama glaudesnio bendradarbiavimo tarp šalių vaistinių preparatų srityje.
Tarptautinis bendradarbiavimas padės pacientams reikalingus vaistus gauti greičiau
Susitarimas tarp Lietuvos ir Nyderlandų reiškia, kad nuo šiol abi šalys dirbs kartu, siekdamos, kad Lietuvos pacientai reikalingus vaistus gautų greičiau.“, – teigė sveikatos apsaugos ministras A.Veryga.

Susitarimu siekiama stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos Respublikos ir Nyderlandų bei pasidalinti patirtimi ir žiniomis vaistinių preparatų bei jų kokybės, saugumo, efektyvumo vertinimo srityse. Susitarime numatytos bendradarbiavimo formos ir būdai padės užtikrinti, kad pacientus greičiau pasiektų jiems reikalingi nauji vaistiniai preparatai. Susitarimą inicijavo Nyderlandų Vyriausybė, kuri skyrė ir lėšas, reikalingas jam įgyvendinti. Susitarime numatytos veiklos bus įgyvendintos  iki 2020-ųjų metų.
 

Įgyvendinant susitarimą, Nyderlandų vaistų vertinimo tarybos ekspertai dalinsis žiniomis ir patirtimi su Lietuvos Respublikos Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos specialistais, bus organizuojami įvairūs ekspertų mokymai, taip pat bus ieškoma galimybių, kaip į Lietuvos rinką pritraukti daugiau naujų vaistinių preparatų, kad pacientams būtų galima taikyti patį inovatyviausią gydymą. Panašius susitarimus Nyderlandų vaistų vertinimo taryba jau yra sudariusi su Estijos, Latvijos, Kroatijos ir Slovėnijos vaistų agentūromis. Tačiau susitarimas su Lietuva pirmas toks, kuris pasirašytas abiejų šalių sveikatos apsaugos ministrų.
 
„Farmacinės kompanijos vaistinius preparatus parduoda visame pasaulyje. Nyderlandai – nedidelė šalis, vaistų rinka – taip pat gana nedidelė, tačiau suvieniję jėgas su kitomis valstybėmis, mes galime užtikrinti, kad mūsų pacientai gautų visus jiems reikalingus vaistus bei  kad vaistai juos pasiektų ne tik kaip įmanoma greičiau, bet ir būtų pigesni saugesni“, – tvirtino B.Bruins.
 
„Nėra tokio teisės akto, kuris numatytų pareigą vaistų gamintojams bei registruotojams konkretų vaistą  parduoti konkrečiose ar visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Todėl farmacinės kompanijos paprastai pačios kuria savo rinkodaros strategijas, planuoja, kur ir kokiais vaistais bus prekiaujama. Kaip žinoma, farmacinės kompanijos dažniausiai renkasi prekiauti tose valstybėse, kuriose tikisi gauti didžiausią pelną. Todėl daugeliui pacientų, ypač iš mažesnių šalių, tokių kaip Lietuva, nemažai vaistų yra tiesiog nepasiekiami arba jų tenka laukti gana ilgai. Susitarimas tarp Lietuvos ir Nyderlandų reiškia, kad nuo šiol abi šalys dirbs kartu, siekdamos, kad Lietuvos pacientai reikalingus vaistus gautų greičiau.“, – teigė A.Veryga.
 
Prieš pradedant prekiauti vaistais Europos Sąjungos valstybėse narėse, pirmiausia būtina įvertinti vaistinių preparatų kokybę, veiksmingumą ir saugumą. Tai daroma visose Europos Sąjungos valstybėse narėse. Lietuvoje šį vertinimą atlieka Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos. Šiuo metu Jungtinės Karalystės vaistų ir sveikatos produktų priežiūros agentūra įvertina daugiau nei 20 proc. visų Europoje esančių vaistinių preparatų.
 
Jungtinei Karalystei kitąmet išstojus iš ES, minėtą vaistinių preparatų vertinimą  privalės pasidalinti likusios šalys narės, tarp jų ir Lietuva. Nyderlandų Vyriausybė šiam tikslui jau skyrė 10 mln. eurų, kad būtų užtikrintas darbų tęstinumas ir kad vaistų agentūros bendradarbiautų, sutelkdamos ekspertines pajėgas. Nyderlandų sveikatos apsaugos ministro B.Bruins teigimu, toks bendradarbiavimas yra būtinas tam, kad būtų išvengta bet kokio delsimo registruojant vaistinius preparatus ir tokiu būdu užtikrinant, kad jie pacientus pasiektų kaip įmanoma greičiau. ​

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Žmonės po organų transplantacijų pasmerkti mirčiai: gyvybiškai svarbių vaistų priemokos drastiškai išaugo, generikų – nėra

  Pacientams po organų transplantacijos atstovaujanti Lietuvos asociacija „Gyvastis“ dar nuo šių metų kovo mėnesi...
  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Antanas Gvazdaitis: „Baisu sulaukti užleistų pacientų antplūdžio“

  Klaipėdos universitetinės ligoninės Neurochirurgijos klinikos vadovas, doc. dr. gydytojas neurochirurgas Antanas Gvazdaitis (68 m....

  Sveika šeima


  Šiandien tartis dėl gimdymo su gydytoju - nerekomenduojama

  Būsimos gimdyvės neretai iš anksto tariasi su gydytojais akušeriais ginekologais, kad būtent jie priimtų gimdymą. Kokia viso to prasmė? Ar verta? Bijau, kad taip tik medikas bus įpareigojamas „budėti“. Margarita, 32 m. 

  Sveikatos horoskopas


  Lapkričio 23 - 29 d.

  Avi­nas
  Pir­ma­die­nį ri­bo­ki­te ka­vos ir juo­do­sios ar­ba­tos kie­kį, dau­giau ger­ki­te van­dens. Ant­ra­die­nį jau­si­tės žva­lūs ir ku­pi­ni tei­gia­mų emo­ci­jų. Penk­ta­die­nį bus jaut­rūs re­gos or­ga­nai. Savaitgalį stiprinkite imuninę sistemą.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Kinija: pandemija plinta per šaldytą produkciją?

  Nuo pandemijos pradžios Kinija kaip įmanydama mėgina eliminuoti koronavirusą iš šalies, tačiau nedidelių židinių vis dar pasitaiko. Pastaruoju metu - dažniausiai įmonėse, kurios importuoja šaldyto maisto produkciją iš užsienio. Kinijos mokslininkai kelia versiją, kad koronavirusas gali plisti per ša...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Agnė Gaižauskienė Ar nauja valdžia ištaisys senas PSDF biudžeto klaidas?
  Kiekvienam teks nuvykti...
  Henrikas Vaitiekūnas Kiekvienam teks nuvykti...
  Leonardas Cohenas ir jausmai
  Palmira Rudalevičienė Leonardas Cohenas ir jausmai

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica