Suklastoti vaistai kelia vis „didesnę grėsmę“ – ES tyrimas

BNS
2019-06-13
Europoje gaminami ar ją pasiekiantys suklastoti vaistai kelia „vis didesnę grėsmę“ ir lemia rimtas ligas ar net mirtis, o farmacijos pramonei jie kasmet atsieina milijardus, rodo trečiadienį paskelbto tyrimo duomenys.
Suklastoti vaistai kelia vis „didesnę grėsmę“ – ES tyrimas

Nusikalstamos grupuotės gamina „vis įvairesnį vaistų spektrą“, įskaitant vaistus, skirtus sunkioms ligoms, pavyzdžiui, vėžiui, gydyti, sakoma Europos Sąjungos (ES) policijos agentūros Europolo ir jo intelektinės nuosavybės tarnybos (EUIPO) pranešime.
Nors dažniausiai pasitaiko prabangių daiktų, pavyzdžiui, drabužių ir juvelyrinių dirbinių, klastočių, profesionalios grupuotės Europoje padirbinėja vis įvairesnes prekes, įskaitant maistą, pesticidus ir automobilių dalis.

 
„Organizuotos nusikalstamos grupės, kurios gamina ir parduoda šias prekes, nepaiso produktų, kurie kelia didelį pavojų sveikatai, kokybės“, – pareiškė Europolo vadovė Catherine De Bolle (Katerin De Bolė).
Vaistuose, kuriuos nepritaikytose neteisėtose laboratorijose gamina nekvalifikuoti asmenys, gali būti netinkamų veikliųjų medžiagų, nebūti jokių veikliųjų medžiagų ar būti didelis kenksmingų medžiagų kiekis.
Grupuotės taip pat importuoja neteisėtus vaistus iš ES nepriklausančių šalių, pavyzdžiui, Kinijos, kur gaminama didžioji dalis klastočių, prieš perpakuojant jas pardavimui Europoje.
 
Tuomet padirbinėtojai tokius vaistus tiekia klientams, kurie juos užsako per „nesankcionuotas ir nereguliuojamas“ internetines vaistines ar socialinės žiniasklaidos puslapius ir taip „pelnosi iš stiprėjančios savigydos tendencijos ir pigių vaistų paklausos“.

Internetinių parduotuvių populiarumas leidžia nusikaltėliams siųsti vaistus klientams tiesiai į namus ir beveik išvengti rizikos būti pagautiems, o naujosios geležinkelių jungtys tarp ES ir Kinijos suteikia greitesnį, pigesnį transportavimo būdą nei gabenimas jūra ar oro transportu.
 
Kasmet suklastoti vaistai ES farmacijos sektoriui atsieina daugiau kaip 10 mlrd. eurų.
Spalio mėnesį valdžios institucijos suėmė daugiau kaip 800 žmonių visame pasaulyje per operaciją, pavadintą „Pangea XI“.
Operacijos metu buvo konfiskuota „potencialiai pavojingų“ prekių už 12,4 mln. eurų, o tarp konfiskuotų klastočių buvo ir pasenusių širdies chirurgijos instrumentų, neteisėtai įvežtų į Šiaurės Makedoniją, bei suklastotų kontraceptinių tablečių, paslėptų DVD pakuotėse Lenkijoje.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris