R.Šalaševičiūtė atskleidė, kiek elektroninių receptų jau išrašyta

BNS
2015-12-15
Daugiau nei prieš mėnesį pradėjus veikti elektroninio recepto sistemai, išrašyti 152 e.receptai, pranešė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
R.Šalaševičiūtė atskleidė, kiek elektroninių receptų jau išrašyta
Sveikatos apsaugos ministrė pripažino, kad gydytojai nenoriai išrašo e.receptus ne tiek dėl laiko stokos, bet dėl to, kad neturi įgūdžių.

Anot jos, lapkričio 2 dieną ėmus veikti šiai sistemai, per porą savaičių išryškėjo tam tikrų jos trūkumų, klaidų, kurios dabar taisomos.
„Kadangi gydytojai receptą turi patvirtinti elektroniniu parašu, yra tam tikrų neatitikimų. Beveik pusė gydytojų parašų „nepraeina“. (...) Yra konfliktas tarp dviejų konkuruojančių įstaigų, kurios turėtų sutvarkyti elektroninį parašą“, – antradienį per susitikimą opozicinėje Liberalų sąjūdžio frakcijoje Seime sakė ministrė.

 
Jos duomenimis, prie e.recepto sistemos yra prisijungusios apie 170 sveikatos įstaigų ir tiek pat vaistinių.
Ministrė pripažino, kad gydytojai nenoriai išrašo e.receptus ne tiek dėl laiko stokos, bet dėl to, kad neturi įgūdžių.
 
„Receptą galima išrašyti per 20 sekundžių, bet kai kurie gydytojai sugaišta pusę valandos, kol išrašo receptą“, – teigė ji.
R.Šalaševičiūtės teigimu, dabar gydymo įstaigos su sistemos diegėjais rengia mokymus gydytojams, kaip naudotis šia elektronine sistema.
Planuojama, kad e.receptas visuotinai įsigalios iki 2018-ųjų kovo.
 
Įvedus e.receptą pacientams, nebeteks nešiotis tradicinių popierinių receptų, nekils rizikos juos pamesti, pamiršti, taip pat medikai žinos, kokius vaistus pacientas vartoja, jei jis bus atvežtas be sąmonės. E.receptas leis įsigyti vaistus dalimis, juos pirkti pacientui galės ir notaro patvirtintas atstovas.
Elektroninius receptus naudoja Danija, Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Ispanija, Jungtinė Karalystė.


BNS 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    Lėtiniai skausmai kantrybės šarvų nepramušė

    „Būčiau susirgusi vėžiu, senai būčiau mirusi, o nuo šios ligos mirtis neateis. Nebent galėjau mirti nuo vaistų“...
    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Ir rašo, ir gydo. Kas?

    Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...

    razinka


    Sveika šeima


    Buriavimas: mėlynos kojos, bet rami galva

    Kad buriavimas yra vandens sportas, žino kiekvienas. Tačiau ties čia daugelio žinios apie šią sporto šaką tikriausiai ir baigiasi. Kuo ypatingas buriavimas, kokia jo nauda ir žala sveikatai, kaip įveikti jūrligę ir krantligę, pasakoja buriavimo akademijos „Vėjo pamušalai“ įkūrėjas Vilius Tamkvaitis.

    Sveikatos horoskopas


    Lakpkričio 23-29 d.

    Avi­nas
    Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    JAV – rekordinis vaistų trūkumas

    Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
    Ir turtuoliai verkia
    Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
    Kas po devintu prakaitu slypi?
    Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

    Naujas numeris