R.Šalaševičiūtė atskleidė, kiek elektroninių receptų jau išrašyta

BNS
2015-12-15
Daugiau nei prieš mėnesį pradėjus veikti elektroninio recepto sistemai, išrašyti 152 e.receptai, pranešė sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė.
R.Šalaševičiūtė atskleidė, kiek elektroninių receptų jau išrašyta
Sveikatos apsaugos ministrė pripažino, kad gydytojai nenoriai išrašo e.receptus ne tiek dėl laiko stokos, bet dėl to, kad neturi įgūdžių.

Anot jos, lapkričio 2 dieną ėmus veikti šiai sistemai, per porą savaičių išryškėjo tam tikrų jos trūkumų, klaidų, kurios dabar taisomos.
„Kadangi gydytojai receptą turi patvirtinti elektroniniu parašu, yra tam tikrų neatitikimų. Beveik pusė gydytojų parašų „nepraeina“. (...) Yra konfliktas tarp dviejų konkuruojančių įstaigų, kurios turėtų sutvarkyti elektroninį parašą“, – antradienį per susitikimą opozicinėje Liberalų sąjūdžio frakcijoje Seime sakė ministrė.

 
Jos duomenimis, prie e.recepto sistemos yra prisijungusios apie 170 sveikatos įstaigų ir tiek pat vaistinių.
Ministrė pripažino, kad gydytojai nenoriai išrašo e.receptus ne tiek dėl laiko stokos, bet dėl to, kad neturi įgūdžių.
 
„Receptą galima išrašyti per 20 sekundžių, bet kai kurie gydytojai sugaišta pusę valandos, kol išrašo receptą“, – teigė ji.
R.Šalaševičiūtės teigimu, dabar gydymo įstaigos su sistemos diegėjais rengia mokymus gydytojams, kaip naudotis šia elektronine sistema.
Planuojama, kad e.receptas visuotinai įsigalios iki 2018-ųjų kovo.
 
Įvedus e.receptą pacientams, nebeteks nešiotis tradicinių popierinių receptų, nekils rizikos juos pamesti, pamiršti, taip pat medikai žinos, kokius vaistus pacientas vartoja, jei jis bus atvežtas be sąmonės. E.receptas leis įsigyti vaistus dalimis, juos pirkti pacientui galės ir notaro patvirtintas atstovas.
Elektroninius receptus naudoja Danija, Norvegija, Švedija, Suomija, Estija, Ispanija, Jungtinė Karalystė.


BNS 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris