Pritarė naujai vaistų vertinimo sistemai

Aistė Upytė
2019-01-17
Trečiadienį Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui keisti šiuo metu galiojančią tvarką, pagal kurią į kompensavimo sistemą įtraukiami nauji vaistai, už kuriuos pacientams yra apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Siūloma įdiegti naują vertinimo sistemą, kuri leistų užtikrinti, kad kompensuojami būtų patys efektyviausi ir pacientams reikalingiausi vaistai.
Pritarė naujai vaistų vertinimo sistemai

Vertins ir finansinę naudą
Tai numatyta Farmacijos įstatymo pataisose, kurios dabar keliauja į Seimą ir ten bus toliau svarstomos. Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, taip siekiama sukurti ir įdiegti sveikatos technologijų vertinimo sistemą Lietuvoje, įvertinus ne tik iki šiol galiojančią tvarką, ekspertų siūlymus, bet ir užsienio šalių patirtį.

„Naujas vertinimas skirsis nuo dabar atliekamo tuo, kad bus įvertinama ne tik, ar vaistas veiksmingas medicininiu požiūriu, bet ir finansinė nauda, kurią atneš siūlomas kompensuoti vaistas. Bus vertinama, kiek kainuoja gydymo tokiu vaistu sukuriami kokybiški gyvenimo metai, pavyzdžiui, kaip mažėja hospitalizacijų, negalios ir slaugos poreikio skaičiai. O tai labai svarbu, norint užtikrinti, kad į kompensavimą būtų įtraukiami patys efektyviausi ir pacientams reikalingiausi vaistai“, – sako ministras A.Veryga.
 
Remiasi gerąja praktika
Taip pat siūloma  nustatyti, kad paraiškos įrašyti vaistą ar medicinos pagalbos priemonę į kompensavimo sąrašus bus teikiamos sveikatos apsaugos ministro įgaliotai institucijai, kuri atliks išsamų klinikinį ir ekonominį vertinimą.
Šios naujovės leistų užtikrinti kokybišką naują vaistų vertinimą, atsižvelgiant į jo klinikinį efektyvumą, kaštus bei pacientų poreikius. Neabejotinai, tai leistų racionaliau naudoti ir PSDF lėšas, bei darys įtaką sveikatos rodiklių gerėjimui, išlaidoms kompensuojamiesiems vaistams.
Pabrėžiama, jog svarbu ir tai, kad naujasis modelis atitiks daugumos Europos Sąjungos (ES) šalių gerąją praktiką ir tai nebūtų nauja. Na, o esant tokiam pat vaisto vertinimui kaip ir kitose ES šalyse, bus daugiau galimybių pasinaudoti kitų šalių atliktais siūlomų kompensuoti vaistų vertinimais, taip pat vykdyti bendras derybas dėl vaistų kainų su kitomis šalimis.


 
Komentaras
Vaistų gamintojų asociacijos direktorė Rasa Bričkienė:

- Svarbiausia sveikatos technologijų vertinime yra aiškus proceso skaidrumo užtikrinimas, profesionalumas, įvairių pusių interesų suderinimas, kad sprendimai vertinant vaistų efektyvumą ir farmakoekonominę naudą būtų kuo objektyvesni. Nors Vyriausybė nepritarė mūsų siūlymui į farmacijos įstatymo projektą grąžinti skaidrumą užtikrinančių reikalavimų, tikimės, kad Seime bus atsižvelgta ir įvertinta, jog Tarybos direktyvoje (89/105/EEB) dėl priemonių, reglamentuojančių žmonėms skirtų vaistų kainų nustatymą ir šių vaistų įtraukimą į nacionalinių sveikatos draudimo sistemų sritį, skaidrumo nuostatos privalo būti šiame įstatyme. 


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica