„Pfizer“ atsisako gaminti mirties bausmei vykdyti skirtas injekcijas

www.lsveikata.lt
2016-05-30
Farmacijos pramonės milžinė „Pfizer“ pasekė kitų vaistų gamintojų pavyzdžiu – apsisprendė nebegaminti vaistų, skirtų mirties bausmei vykdyti. Daugiau nei 20 JAV ir Europos vaistų gamintojų tokį sprendimą buvo priėmusios jau anksčiau teigdamos, jog tai kertasi su moralinėmis normomis.
„Pfizer“ atsisako gaminti mirties bausmei vykdyti skirtas injekcijas
Specialistams skaičiuojant, kokius nuostolius „Pfizer“ patirs atsisakiusi gaminti mirties bausmei skirtas injekcijas, kompanijos atstovai teigia, jog kiekviena įmonė turi savo politiką ir kuriamą įvaizdį pacientų akyse.

Prieš mirties bausmę kovojantys aktyvistai teigia, jog tai - vienas svarbiausių žingsnių, siekiant, kad būtų panaikinta mirties bausmė, nes pasitraukus iš šios rinkos tokiam milžinui kaip „Pfizer“ neliko farmacijos kompanijų, kurios sutiktų gaminti mirties bausmei vykdyti skirtas vakcinas. Viena po kitos farmacijos kompanijos atsisakė prisidėti prie mirties bausmės vykdymo, o dabar šį sprendimą priėmė ir „Pfizer“, praneša „The Telegraph“.
 

Svarbų sprendimą „Pfizer“ priėmė neatlaikiusi kovotojų už žmogaus teises spaudimo bei Niujorko pensijų fondo investuotojų kritikos. Beje, tai - vienintelė farmacijos kompanija, iki šiol tiekusi specialias injekcijas JAV mirties bausmės vykdytojams.
Pernai kompanijos „Pfizer“ įsigyta farmacinė kompanija „Hospira“ ne vienerius metus kovojo, kad jų gaminami vaistai nebūtų naudojami vykdant mirties bausmes. Tačiau nesėkmingai.
 
„Pfizer“ savo poziciją argumentuoja tuo, jog sprendimas priimtas, nes jų gaminami vaistai yra skirti visų pirma ligoms gydyti, o ne žudyti.
Specialistams skaičiuojant, kokius nuostolius kompanija patirs dėl tokio sprendimo, „Pfizer“ atstovai teigia, jog kiekviena kompanija turi savo politiką ir kuriamą įvaizdį pacientų akyse.
 
Maža to, neseniai „Pfizer“ įsigijo Kalifornijoje įsikūrusią įmonę „Anacor Pharmaceuticals“. Žymiausiu „Anacor“ produktu tapo specialus kremas egzemos priežiūrai. Tiesa, jo pardavimus ir vartojimą dar turi patvirtinti Jungtinių Amerikos Valstijų Maisto ir vaistų agentūros pareigūnai.

 
Tarp kitko
JAV valstijos, kuriose įteisinta mirties bausmė, jau skelbė apie specialios injekcijos trūkumus ir bandė ieškoti alternatyvių mirties bausmės įvykdymo metodų.
Mirtis - kraštutinė ir vis retesnė bausmė JAV. Pernai mirties bausmė skirta 28 žmonėms, o 1999 m. ji įvykdyta net 98 kaliniams.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris