Per šventes į vaistines plūdo persišaldę lietuviai

www.lsveikata.lt
2017-12-28
Gruodžio 24-26 dienomis vaistinės padėjo ne tik persivalgiusiems, bet ir pirmuosius peršalimo simptomus norintiems išsigydyti lietuviams. Vien populiariausias šalyje vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ skaičiuoja, kad per tris metų dienas sveikatos ir grožio prekes įsigijo daugiau nei 300 tūkstančių žmonių.
Per šventes į vaistines plūdo persišaldę lietuviai

Per visas šventes vienoje sostinės vaistinėje dirbusi vaistininkė Laura Vanagaitė pasakoja, kad maisto papildu virškinimui gerinti aktyvintąja anglimi, lietuviai buvo pasirūpinę dar iki švenčių, o per šventes žmonės pirko vaistą virškinimui gerinti ir preparatus peršalimui gydyti.

„Populiariausių prekių dešimtuko viršūnė nesikeičia jau keletą metų iš eilės – tai virškinimui gerinti skirti vaistai. Po jų rikiuojasi visa eilė peršalimui malšinti skirtų produktų, tokių kaip šnypščiosios tabletės, nosies lašai, atsikosėjimą lengvinantys preparatai, vaistai kapsulėmis ir arbatos pavidalu. Šiais metais tik retas kuris teiravosi aktyvintos anglies, daugeliui padėjome rasti būdą kovoti su peršalimu“, - pasakoja vaistininkė Laura Vanagaitė.
 
„Eurovaistinė“ skelbia, kad palyginus šių metų gruodžio mėnesį su praėjusių metų gruodžiu, aktyvintosios anglies maisto papildo lietuviai įsigijo 65 proc. daugiau.
„Šį maisto papildą galima išgerti iškart po vakarienės pajutus pirmuosius persivalgymo simptomus, tokius kaip pilvo pūtimas, sunkumas, šleikštulys ar pykinimas. Anglis veikia kaip antioksidantas, kuris sutraukia visas nesuvirškintas medžiagas“, - aiškina L. Vanagaitė.
 
Farmacininkė sako, kad aktyvintąją anglį reikia vartoti, atsižvelgiant į kūno masę. „Viena paprasta „angliuko“ tabletė atitinka 7 kilogramus žmogaus kūno svorio. Pavyzdžiui, jeigu sveriate apie 70 kilogramų, siūlyčiau išgerti 10 tablečių. Su aktyvintos anglies kapsulėmis kiek kitaip. Viena kapsulė atitinka 4-5 paprastas tabletes. Tokiu atveju užtenka 1-2 kapsulių“, - teigia vaistininkė.


 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris