Nelegalus verslas vaistais Amerikoje – pensininkų rojus

Violeta Bučiūtė
2016-06-13
Floridoje (JAV) atsirado verslininkų, kurie iš užsienio ėmė importuoti pigius receptinius vaistus. Tokį žingsnį padiktavo išsipūtusios vaistų kainos, kurios tampa neįkandamos vyresnio amžiaus asmenims. Dabar tūkstančiai žmonių internetu gali įsigyti generinių vaistų, vežamų iš Kanados bei kitų užsienio šalių, kuriose šių medikamentų kainos yra iki 70 procentų mažesnės.
Nelegalus verslas vaistais Amerikoje – pensininkų rojus
Internetinių vaistinių tinklas „MedStore“ paslaugas teikia keliems šimtams JAV gyventojų per metus, 80 procentų jų yra sulaukę daugiau nei 65 metų. Nors tokių vaistinių, kurios medikamentus užsako iš užsienio valstybių, veikla yra neteisėta, jos tampa vienintele alternatyva žmonėms įsigyti receptinių vaistų už prieinamą kainą.

Neteisėta, bet jokių skundų
Jungtinėse Amerikos Valstijose vaistų rinka nėra reguliuojama valdžios institucijų, priešingai nei kitose užsienio valstybėse, todėl dažnai amerikiečiai nenori į rinką įsileisti pigių generinių vaistų arba tokie medikamentai šalį pasiekia gerokai vėliau.
Federalinė valdžia aiškina, jog prekyba vaistais internetu yra pavojinga ir neteisėta, nes JAV kai kurių tiekiamų preparatų iki šiol nepatikrino ir nėra aišku, ar jie nėra suklastoti bei saugūs vartoti. Nepaisant to, tokia veikla, kai vaistus galima užsisakyti iš kitų užsienio šalių, JAV vykdoma jau 14 metų ir atsakingos institucijos nėra sulaukusios vartotojų skundų.
Atrodė, kad internetinis verslas žlugs jau prieš 10 metų, kai nacionalinė socialinio draudimo programa „Medicare“ dalį receptinių vaistų pradėjo kompensuoti. „Galvojome, kad tai bus mūsų verslo pabaiga“, - sakė kompanijos „Discount Med“ savininkė Janelle Quinn. Tačiau nors ir kainos kiek krito, senjorams jos vis tiek buvo per didelės.

 
Pensininkų rojus
Galima teigti, kad Floridoje įsikūrusios nedidelės internetinės prekybos vaistinės – pensininkų rojus. Iki šiol plačiausią prekybos tinklą turi „MedStore“, kuri buvo atidaryta dar 2003-iaisiais. Centrinėje Floridoje tokių internetinių vaistinių yra šešios.
Pasak „MedStore“ bendrasavininkio Billo Hepscherio, kiekvienas internetinių vaistinių tinklas paslaugas teikia keliems šimtams klientų per metus. 80 procentų jų yra sulaukę daugiau nei 65 metų.
„Didžiajai daliai klientų receptinius vaistus kompensuoja „Medicare“, tačiau bendra suma žmonėms vis tiek tampa našta“, - sakė B.Hepscheris.
Remiantis JAV Pensininkų asociacijos duomenimis, 397 plačiai vartojamų medikamentų vidutinė mažmeninė kaina nuo 2006-ųjų iki 2013-ųjų išaugo 81 procentu.
 
Paslauga naudojasi 5 mln. amerikiečių
„Mes esame šaltinis tiems, kurie savo šalyje negali įpirkti vaistų už adekvačią kainą“, - tikino J.Quinn. Kaip teigia nelegalių vaistinių savininkai, perkant preparatus sutaupyti 60 ar 70 procentų sumos – nėra neįprasta.
Prieš penkerius metus buvo atliktas tyrimas, kuriuo išsiaiškinta, kad apie 2 procentai amerikiečių (5 mln. žmonių) medikamentus perka užsienio vaistinėse. Tarptautinė Kanados farmacijos asociacija, kuri tikrina vaistų saugumą taip pat atskleidė, kad net 64 internetinės parduotuvės preparatus tiekia iš užsienio.

Nemažai klientų medikamentus iš užsienio vaistinių internetu perka patys. „MedStore“ ir kitų panašių tinklų atstovai pastebėjo, kad vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių nori įsigyti reikiamų preparatų internetu, tačiau jiems trūksta įgūdžių naudojantis informacinėmis technologijomis.
 
Pagaminti ten pat, bet pigesni
„Kai pradėjau šį verslą, prekes dažniausiai užsakinėdavau iš Kanados. Po kelerių metų užmezgiau ryšius su Anglijos, Naujosios Zelandijos, Indijos vaistinėmis, nes ten kainos buvo dar mažesnės nei Kanadoje. Galiausiai prieš aštuonerius metus kanadiečiai sugriežtino kai kurių vaistų tiekimą į kitas šalis“, - pasakojo „MedStore“ bendrasavininkas B.Hepscheris.
Jo teigimu, „MedStore“ ir kitos tokia veikla užsiimančios vaistinės parduoda tik tokius medikamentus, kurie yra sertifikuoti užsienio vyriausybių agentų arba Kanados nepelno siekiančios organizacijos. Kai kurie generiniai vaistai dažnai yra pagaminti tose pačiose gamyklose, kaip ir parduodami medikamentai įprastose JAV vaistinėse.

J.Quinn pabrėžė, kad tokios vaistinės nėra priklausomos nuo valstybės ir federalinių įstatymų. „Viskas, ką mes darome, tai tik vykdome klientų užsakymus. Vienintelė sąlyga – pateikti galiojančius receptus“, - aiškino „Discount Med“ savininkė J.Quinn.
 
Per brangu, nors ir dalį kompensuoja
Septyniasdešimt ketverių metų buvusi slaugytoja Evelyna Dumond pasakojo, kad neseniai naudojosi neteisėta veikla užsiimančių vaistinių paslaugomis. Tokį sprendimą moteris priėmė dėl to, kad jos vyrui Thomui išrašyti vaistai buvo per brangūs, nors ir „Medicare“ dalį sumos būtų kompensavusi. Pasak E.Dumond, medikamentas vyrui devyniasdešimčiai dienų būtų kainavęs 500 JAV dolerių.
Po skundo dėl kainos buvusiai slaugytojai gydytojas parekomendavo išbandyti „MedStore“ paslaugas. Patikrinus reikiamo preparato kainą buvo išsiaiškinta, kad Dumondų šeima tą patį vaistą per „MedStore“ gali užsisakyti iš Singapūro už 160 JAV dolerių. Po dviejų savaičių pensininkai gavo generinių vaistų siuntinį.

Tarp kitko:

Pietų Floridos universiteto sveikatos politikos profesoriaus asistentas Seanas Gregory sakė nesistebintis, kad Dž.Busho ir B.Obamos administracija iki šiol neuždraudžia verstis importuojamų vaistų verslu.
„Jeigu jie būtų uždraudę šią veiklą, tai reikštų, kad norima apriboti prieigą prie įperkamų medikamentų. Taip pat tokiu veiksmu prezidentai įrodytų, kad remia dideles vaistų korporacijas“, - tikino profesoriaus asistentas S.Gregory.

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

      „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

      „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

      razinka


      Sveika šeima


      Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

      Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

      Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
      Pagalbos mirti dilemos
      Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
      Legenda apie širdį
      Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

      Naujas numeris