Morfijaus kainos nesikeis

www.lsveikata.lt
2017-07-21
Sunkiomis ligomis sergantys ligoniai, kurių kančias sumažinti jau tegali morfijus, galės jį įsigyti tokiomis pat kainomis, kaip ir iki šiol. 
Morfijaus kainos nesikeis

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) specialiai sudaryta Derybų komisija derėjosi su gamintoju dėl nuolaidos paciento priemokai. Po šių derybų rastas kompromisinis sprendimas – dalį kainos padengs valstybė, padidindama vaisto bazinę kainą, o likusią sumą padengs pats gamintojas, mažindamas paciento priemoką. Tokiu atveju paciento priemoka išliks tokia pati, kaip ir iki naujojo Kompensuojamųjų vaistų kainyno įsigaliojimo.
 
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, morfijus yra stiprus nuskausminamasis vaistas, kurio prireikia itin sunkiai sergantiems pacientams, kenčiantiems didžiulius skausmus. 
 
„Dažniausiai tai - onkologiniai pacientai, kovojantys už savo gyvybę. Gydymas šiems žmonėms ir taip itin brangus, jiems nuolat reikia priežiūros ir pagalbos, tad būtų socialiai neteisinga, jei ir šie būtini skausmui malšinti vaistai jiems kainuotų brangiau. Po įtemptų derybų su vaistų gamintoju pavyko rasti sprendimą, leisiantį išlaikyti tokias pat šio vaisto kainas, kaip ir iki šiol", – sakė ministras A.Veryga.
 
Sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė dėkoja vaistų gamintojui, kuris sutiko kainą sumažinti. „Gamintojas jau deklaravo nuolaidą, tad šiuos reikalingus vaistus pacientai jau dabar gali pirkti nesibaimindami, kad kaina bus didesnė", – teigė viceministrė K.Garuolienė.

Tarp kitko:
 
Dar ką tik daugelio pacientų nerimą sukėlė žinia, kad įsigaliojus naujam kompensuojamųjų vaistų kainynui nuo liepos 3 d. už šį vaistą teks mokėti dvigubai didesnę priemoką. Tuo metu Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė aiškino, kad morfijaus ir kitų vaistų kainos pakilo dėl to, kad gamintojai Lietuvoje vaistus kažkodėl pardavinėja net keturiasdešimčia procentų brangiau nei aplinkinėse šalyse. „Suprantu, kad vyriausybė mūsų derybines galias padidino, pasakydama, jog mes netoleruojame tokios situacijos, kai Lietuvą vaistai pasiekia keturiasdešimčia procentų brangesni nei kaimyninėse valstybėse. Mes suprantame, kad ir rinka mūsų šalyje mažesnė, ir vaistų pakuotes [lietuvių kalba] privaloma pagaminti, bet vis tiek didesnė vaistų kainų riba turėtų būti brėžiama ties dešimčia procentų“, – kalbėjo A.Širinskienė. 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris