Lietuvoje populiariausių vitaminų ir maisto papildų TOP 10 Lietuvoje (infografikas)

www.lsveikata.lt
2017-01-12
2016 m. vaistinių lentynose klientai dažniausiai ieškojo preparatų virškinimui gerinti, širdies veiklai palaikyti ir vitamino C, o pirmoje vietoje jau kelis metus iš eilės išlieka aktyvintoji anglis, praneša populiariausias vaistinių tinklas „Eurovaistinė“.
Lietuvoje populiariausių vitaminų ir maisto papildų TOP 10 Lietuvoje (infografikas)
„Eurovaistinės“ duomenimis, augimas stebėtas ir kitose kategorijose – sparčiai populiarėja širdies veiklą palaikančios Omega-3 riebiosios rūgštys, žarnyno mikroflorą atkuriančios gerosios bakterijos ir magnio preparatai, skirti nervų sistemos veiklai ir raumenų funkcijai.

Vaistinių tinklo duomenimis, maisto papildai virškinimui ir širdžiai pirmosiose klientų topo vietose atsiduria ne pirmus metus, didesnis netikėtumas – trečiąją vietą užėmusių vitamino C preparatų populiarumas. Pastarųjų paklausa išaugo per 43 proc., tuo tarpu kitų preparatų imunitetui stiprinti – šiek tiek sumažėjo.

Anot „Eurovaistinės“ vaistininkės Redos Žilės, skirtingų maisto papildų kategorijų populiarumą veikia daugybė veiksnių, tačiau bene didžiausią įtaką daro sezoniškumas.
„Rudenį stebėjome itin anksti prasidėjusį peršalimo sezoną. Kadangi vyrauja nuomonė, kad vitaminas C ne tik stiprina imunitetą, bet ir malšina peršalimo simptomus, panašu, jog klientai tiesiog nespėjo paruošti organizmo ir iškart perėjo prie vitamino C.

Susidomėjimas maisto papildais virškinimui gerinti didelis visus metus, tačiau ypatingai išauga prieš šventes, kai daug valgoma ir sėdima prie stalo. Preparatų širdies veiklai gerinti paklausa išauga būtent prieš Kalėdas, nes tai populiari dovana vyresnio amžiaus tėvams ar seneliams“, - tendencijas komentuoja vaistininkė.
 
„Eurovaistinės“ duomenimis, augimas stebėtas ir kitose kategorijose – sparčiai populiarėja širdies veiklą palaikančios Omega-3 riebiosios rūgštys,  žarnyno mikroflorą atkuriančios gerosios bakterijos ir magnio preparatai, skirti nervų sistemos veiklai ir raumenų funkcijai.
Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica