Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų

www.lsveikata.lt
2022-08-12
Vasaros laikas neatskiriamas nuo išvykų ir atostogų. Visai nesvarbu ar renkamės ilgesnę kelionę, ar savaitgalio poilsį pajūryje, ar prie ežero, dažnas į lagaminą susidedame būtiniausius vaistus, tačiau pamiršusių tą padaryti taip pat gausu – pastebi kurortinių vaistinių farmacininkai. Nuo vasaros pradžios iki pat dabar šalies vaistinės skaičiuoja, kad kurortiniuose miesteliuose, pvz. Ignalinoje, Molėtuose, Druskininkuose bei šalies pajūryje daugėja klientų, norinčių be recepto įsigyti jiems būtinų receptinių vaistų.
Kurortinėse vaistinėse gausu vaistus pamiršusių klientų
Skubėjau ir pamiršau namuose – bene dažniausiai girdima frazė vaistinėje, kai klientai užsuka prašydami parduoti receptinius vaistus be galiojančio recepto.

Receptiniai vaistai – tik su receptu 
 
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė sako, kad kasmet vasaros sezoną kurortinių miestelių vaistinės sulaukia daugiau ne įprasta klientų. Didžioji dalis jų kreipiasi dėl saulės kosmetikos, priemonių nudegimui gydyti, vabzdžių įgėlimus malšinti bei simptominių vaistų: nuskausminamųjų, vaistų nuo peršalimo ir pan., bet didelė dalis klientų, atostogaudami pamiršta ir jiems išrašytus receptinius bei būtinus vartoti vaistus, o tada vaistininkas nebūtinai gali padėti. 

 
„Farmacininkai gali parduoti receptinį vaistą be recepto, jei šis paskirtas pacientui diagnozuotai lėtinei ligai gydyti. E.sistemoje farmacininkas mato, kad tai nuolat vartojamas vaistas ir turi įstatymo numatyta teisę jį parduoti“, – pasakoja „Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė.

„Skubėjau ir pamiršau namuose – bene dažniausiai girdima frazė vaistinėje, kai klientai užsuka prašydami parduoti receptinius vaistus be galiojančio recepto. Vaistininkai tikrai supranta, kad tokios situacijos pasitaiko, bet vis dėl to padėti gali tikrai ne kaskart. Pagal LR įstatymus parduoti receptinių vaistų be recepto vaistininkas negali“, – primena R.Lipnevičiūtė. 
 
Yra ir išimčių
 
Vis dėl to „Eurovaistinės“ atstovė sako, kad išimtys yra taikomos kai kuriems receptiniams vaistams ir jaudintis nereikėtų sergantiems lėtinėmis ligomis, migrena ar pamiršusiems kontraceptikus: „Farmacininkai gali parduoti receptinį vaistą be recepto, jei šis paskirtas pacientui diagnozuotai lėtinei ligai gydyti. E.sistemoje farmacininkas mato, kad tai nuolat vartojamas vaistas ir turi įstatymo numatyta teisę jį parduoti. Taip pat išimtis taikoma, jei pacientas to paties bendrinio pavadinimo, farmacinės formos ir stiprumo receptinį vaistinį preparatą vartojo paskutinius tris mėnesius arba ilgiau“, – pasakoja R.Lipnevičiūtė.
Tokia pati taisyklė įstatymuose numatyta vartojantiems vaistinius preparatus ūmiems migrenos priepuoliams gydyti bei kontraceptinius vaistus. Juos namuose pamiršę žmonės taip pat gali įsigyti vaistinėse pasinaudodami anksčiau turėtu receptu.
 
Būtinas asmens dokumentas
 
Pašnekovė primena, kad tam, jog vaistininkas galėtų patikrinti, ar žmogus vartoja vaistus ir išduoti įstatymo išimtyje numatytus receptinius medikamentus, gyventojas turėtų pateikti asmens dokumentą: „Vaistininkas gali išduoti medikamentus tik patikrinęs sistemoje, ar jie tikrai paskirti perkančiajam, todėl perkant receptinius vaistus būtina pateikti asmens dokumentą. Lygiai taip pat yra ir su užmirštais, bet galimais įsigyti vaistais. Farmacininkas juos parduos patikrinęs e. sveikatoje, paciento kompensuojamųjų vaistų pase, pacientui išrašytame 1 formos recepte ar kitoje valstybėje išrašytame recepte“, – apie vaistų išdavimo tvarką primena „Eurovaistinės“ atstovė.

Svarbu:
 
Ką daryti, jei pamiršti vaistai nėra prie išimčių?
 
Vaistininkai tokiais atvejais pataria gyventojams iškart kreiptis į savo gydytoją telefonu arba į medikus mieste, kuriame atostogaujate. Gydytojai įvertinę būklę paskirs reikiamus medikamentus. 

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Bevaikė savo valia: ne viskas prieinama

  Yra šalių, kuriose neprieinamas net ankstyvasis abortas. Jų gyventojos, siekdamos realizuoti reprodukcinį apsisprendimą, vi...
  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Miokardo infarktas: pirmoji pagalba gelbėja gyvybę

  Aleksejui 47 metai, jis dirba IT srityje, triskart per savaitę sportuoja, sveikai maitinasi ir laiko save palyginti sveiku žmogumi...

  Sveika šeima


  Dėl nykstančio įdegio šerpetoja oda? Padės pilingas

  Apie kūno odos šveitimą daugelis gali prisiminti, kai rudenį tenka atsisveikinti su vasarišku įdegiu. Pilingas išties gelbsti norint sulyginti dėl nykstančio įdegio šerpetojančią odą, tačiau „Eurovaistinės“ grožio vaistinių vadovė Aušra Vareikienė atskleidžia – odos šveitima...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Karolis III – vienas žymiausių alternatyviosios terapijos šalininkų

  „Praėjusį vakarą, keturiolika minučių po dešimtos, jos karališkoji didenybė princesė Elizabeth, Edinburgo hercogienė, saugiai pagimdė princą“, – šitaip apie naujojo Jungtinės Karalystės karaliaus Karolio III gimimą 1948 m. lapkričio 15 d. paskelbė „The London Gazette“.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Ginkluotas ir labai pavojingas
  Henrikas Vaitiekūnas Ginkluotas ir labai pavojingas
  Tikrasis Angelas Sargas
  Henrikas Vaitiekūnas Tikrasis Angelas Sargas
  Gyvenimas rudenį (hibernacija)
  Henrikas Vaitiekūnas Gyvenimas rudenį (hibernacija)

  Naujas numeris