Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

www.lsveikata.lt
2021-07-22
Savaitgalį pajūryje susirinks daugybė žmonių norinčių pasimėgauti tradicine Jūros švente. Specialistai įspėja, kad Klaipėdoje augant koronaviruso atvejų skaičiui į šventę vykti saugu, tačiau reikalinga imtis papildomų saugumo priemonių. Klaipėdos „Eurovaistinės“ vaistininkė Dainora Builova dalinasi patarimais, kaip pasirūpinti savimi ir artimaisiais.
Klaipėdietės vaistininkės patarimai vykstantiems į Jūros šventę

Turėkite su savimi apsauginę veido kaukę
Nors apsauginių kaukių dėvėjimas lauke nėra privalomas, ją su savimi tikrai reikėtų turėti. „Vykstant į šventę pirmiausiai svarbu pasirūpinti savo sveikata, kadangi jau ir Lietuvoje fiksuojami delta atmainos atvejai, todėl net ir pasiskiepijusiems ar persirgusiems žmonėms, rekomenduoju turėti apsauginių kaukių ir prireikus jas dėvėti. Būtina turėti kaukę su savimi, kad nuėjus ten, kur daugiau žmonių, galėtumėte užsidėti, taip pat kiek įmanoma laikykitės saugaus atstumo nuo kitų žmonių“, – pataria vaistininkė.

 
Rankos paspaudimą ir apsikabinimą palikite ateičiai
Jūros šventė klaipėdiečiams yra puiki proga sutikti. Vaistininkė sako, kad esant lauke bendrauti yra saugu, tačiau fizinį kontaktą vertėtų palikti ateičiai – nesiglebėsčiuoti, nesibučiuoti, nespausti rankos, laikytis tam tikro atstumo, vienoje vietoje neužsibūti pernelyg ilgai.
 
Saugiai mėgaukitės maistu
Gatvės maistas ir įvairūs skanėstai – svarbi šventės dalis. „Eurovaistinės“ vaistininkė D. Builova perspėja nepamiršti dezinfekuoti rankų. „Galima valgyti mieste, nes tai didelis malonumas, bet svarbu nepamiršti dezinfekuoti rankų ir rinktis šviežią maistą, tokį, kuris laikomas tinkamomis sąlygomis, ne saulėje“, – pataria vaistininkė ir priduria, kad kiekvienas turėtume stebėti, kaip jaučiamės saugiausiai, o prireikus imtis ir papildomų saugumo priemonių.
 
Galvos apdangalas, akiniai nuo saulės ir vanduo
Siaučiantis koronavirusas dažnai užgožia kitas problemas, tad vaistininkė primena, kad nereikėtų pamiršti ir vasariškų orų keliamo pavojaus sveikatai. Ji rekomenduoja šventėje su savimi turėti vandens, elektrolitų ar mineralinio vandens, nepamiršti nuo kenksmingų saulės spindulių saugančių priemonių, skrybėlės ar akinių nuo saulės. „Kadangi ir pati esu klaipėdietė, primenu visiems saugoti ir savo asmeninius daiktus, nes šventės metu dažnai darbuojasi ir kišenvagiai“, – įspėja vaistininkė.
Vaistininkė primygtinai prašo visų jaučiančių peršalimo simptomus likti namuose ir taip pasirūpinti savo bei aplinkinių sveikata.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  A.Šnipaitienė: vaikams reikia reumatologijos dienos stacionaro

  Lietuvoje tėra vos du trys vaikų reumatologai, mažiesiems pacientams atliekantys ultragarso tyrimus. Tarp jų – gydytoja vaik...
  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Operacija, varpą prikelianti antram gyvenimui

  Gydytojas urologas Marius Anglickis Lietuvoje pradėjo Baltijos šalyse unikalias varpos implantacijos operacijas. Vienas pir...

  Sveika šeima


  Šeimų psichoterapeutė: šiandien viskas techniškiau

  Grožio ir seksualumo standartai, kuriuos mums diktuoja žiniasklaida, troškimai, kuriuos turime „patirti“, iš išorės primestos fantazijos – visa tai atitolina mus nuo savęs ir neleidžia mėgautis intymumu su partneriu. Apie tai, kodėl taip atsitinka ir kaip atsispirti spaudimui, psychologies.ru ka...

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  Singapūras mėgina susigyventi su COVID-19

  Dar rugpjūčio pabaigoje Singapūro sveikatos apsaugos ministras Ong Ye Kung pasidžiaugė, jog šalyje nuo COVID-19 pasiskiepijo kone 80 proc. gyventojų. Kodėl ši šalis taip greitai rinkosi pasiskiepijusių procentus? Pasirodo, Singapūras vos pradėjęs skiepijimą iš karto ėmėsi ir kontrolės. Nepasiskiepijai? Nei...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Obstipacija: naujas rekordas?
  Henrikas Vaitiekūnas Obstipacija: naujas rekordas?
  Skaičių magija
  Henrikas Vaitiekūnas Skaičių magija
  Raudoną kraują pakeis mėlynas?
  Henrikas Vaitiekūnas Raudoną kraują pakeis mėlynas?

  Naujas numeris  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica