Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti

www.lsveikata.lt
2022-04-04
Nuo šiandien įsigaliojus tik rekomendacijai, o ne būtinybei viešose vietose dėvėti medicinines kaukes, vaistininkai sako, kad nusiimti jų nederėtų skubėti. „Eurovaistinės“ farmacininkai pastebi, kad laikotarpiu kuomet daugiau dėmesio skyrėme asmeninei higienai, o medicininės kaukės apsipirkimo vietose, vaistinėse bei kitose susibūrimo vietose buvo privalomos, besiskundžiančių įvairiomis ligomis, ne tik COVID pandemija, taip pat buvo mažiau.
Kaukės nebėra privalomos, bet vaistininkai pataria neskubėti jų nusiimti
E. Ramaškienė

Vaistininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad medicininė kaukė sudaro fizinį barjerą, kuris kosint ar čiaudint neleidžia išplisti pasklidusiems viruso lašeliams:
„Turbūt ne vienas pastebėjome, kad COVID pandemijos metu su bakterijomis ar virusais susidurdavome rečiau. Taip buvo todėl, kad gyventojai buvo sąmoningesni ir daugiau dėmesio skyrė savo sveikatai, asmens higienai, imunitetui. Norėtųsi, kad tokie įpročiai išliktų ir panaikinus reikalavimą dėvėti kaukes, todėl savo klientams rekomenduojame išlaikyti gerus įpročius, o kaukių iškart nenumesti į šalį, ypač jei jaučiate kokius nors ligų simptomus arba turite silpną imunitetą“, – pažymi vaistininkė.

 
Vaistininkė sako, kad nereikėtų skubėti numesti kaukių, nes pavasarį dažno imunitetas nusilpęs, bet to šiuo metu vargina ir alergijos:
„Kaukes labai rekomenduočiau dėvėti alergijų varginamiems žmonėms. Seniai šalyje neturėjome lietaus, tad oras gana užtreštas, jis maišosi su žiedadulkėmis, o tai sukelia dar stipresnius alergijų simptomus. Lauke dėvėdami kaukes įvairių dalelių įkvepiame mažiau. Be to, pavasarį natūraliai dažno žmogaus imunitetas yra silpnesnis, o virusų permainingu oru išties daug“,- apie kaukių naudą kalba farmacininkė.  
 
„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Rolanda Lipnevičiūtė sako, kad vaistinėse higienos reikalavimai visuomet yra itin aukšti:
„Patys būdami vieni arčiausiai sergančiųjų, teikiame ypatingą dėmesį, kad vaistinėje tiek mūsų komanda, tiek klientai jaustųsi saugiai. Higienos palaikymas yra viena svarbiausių prevencinių priemonių, todėl mūsų vaistinėse ir toliau mažiausiai kartą per dieną bus dezinfekuojami dažnai liečiami paviršiai, savo komandą pakvietėme klientus aptarnauti dėvint kaukes, o kiekvieną užsukusi žmogų kviečiame laikytis dviejų metrų atstumo“,- apie klientų aptarnavimą vaistinėse pasakoja „Eurovaistinės“ atstovė.  

 
Nedėvint kaukių, svarbu nepamiršti higienos įpročių
Vaistininkė primena, kad kaukių dėvėjimui tapus rekomendacija, svarbu nepamiršti kitų higienos įpročių, kurie gali apsaugoti nuo įvairiausių susirgimų:
„Kiekvieną sykį grįžus iš lauko ar prieš valgant reikėtų kruopščiai nusiplauti rankas su vandeniu ir muilu. Neskubėkite, išmuiluokite ne tik delnus, bet ir plaštakų viršų, tarpupirščius, panages, galiausiai, bent 10 sekundžių palaikykite po tekančiu vandeniu ir nusausinkite asmeniniu rankšluosčiu“, – pažymi Elvyra Ramaškienė ir primena prieš plovimą nusiimti rankų aksesuarus, antraip po jais esantys nešvarumai nenusiplaus.
 
Apsisaugoti nuo bakterijų ir virusų padeda ir organizmo stiprinimas C ir D vitaminais, naudingi yra žuvų taukai, ežiuolės ekstraktas. Vaistininkė primena, kad vitamino C gausu šviežiuose vaisiuose ir daržovėse – raudonose paprikose, kopūstuose, brokoliuose, apelsinuose, o D vitamino galima gauti valgant kiaušinio trynį, riebią lašišą, silkę, ungurį.

lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris