Karantino metu vaistai senjorams bus vežami į namus

www.lsveikata.lt
2020-03-26
Šalyje augant koronaviruso infekcijos mastams, senjorai savarankiškai įsigyti vaistų gali tik rizikuodami savo sveikata – vis didesnis pavojus jiems kyla keliaujant į vaistines. Reaguodami į šią situaciją, pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanoriai, kartu su kitų organizacijų ir savivaldybių savanoriais visoje Lietuvoje pradeda vaistų pristatymą į namus socialiai pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.
Karantino metu vaistai senjorams bus vežami į namus

„Vieniši senjorai, ligoti žmonės ir neįgalieji paskelbus karantiną liko dar didesnėje atskirtyje – ypač tie, kurie neturi jais galinčių pasirūpinti artimųjų. Mūsų savanoriams kasdien bendraujant su senjorais, matome vis daugiau nuogąstavimų, kad be pavojaus sveikatai tapo net neįmanoma įsigyti būtiniausių vaistų. Todėl bendradarbiaudami su vaistinių tinklu „Gintarinė vaistinė“, nuo šiol siūlome senjorams medikamentais apsirūpinti neišeinant iš namų“, – sako pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ atstovė Indrė Naruševičiūtė.
Senjorai savarankiškai arba su jiems padedančių savanorių pagalba vaistų gali užsisakyti paskambinę nemokamu vaistinės telefono numeriu.

 
„Jei reikia, mūsų savanoriai padeda pasirūpinti ir elektroninio recepto išrašymu, bei jau tą pačią arba kitą darbo dieną, laikydamiesi visų atsakingų institucijų rekomendacijų, pristato užsakytus vaistus į namus“, – pasakoja I.Naruševičiūtė.
Pasak „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūtos Bagdonavičienės, jausdami atsakomybę už visuomenės sveikatą, vaistininkai primygtinai ragina senjorus bei kitus rizikos grupių atstovus atsisakyti vizitų į vaistines ir naudotis savanorių pasiūlyta pagalbos iniciatyva.
„Įsitraukdami į šią iniciatyvą, siekiame, kad vyresnio amžiaus žmonės bei negalią turintys asmenys galėtų likti saugūs namuose. Vietoje vizitų į vaistines siūlome kreiptis į savanorius, kurie saugiai pristatys pirkinių krepšelį iš vaistinės prie pat durų. Tam įsteigėme pagalbos linijos numerį, kuriuo paskambinę tiek senjorai, tiek jų pagalbininkai, kaimynai ar artimieji gali užsakyti reikalingų vaistų bei gauti farmacinę konsultaciją“, – sako R.Bagdonavičienė.
 
Receptinių bei nereceptinių vaistų ir kitų vaistinės prekių užsakymai senjorams ir kitų rizikos grupių asmenims priimami kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 17 valandos telefonu 8-800-80006. Pagal senjoro gyvenamąją vietą priskiriama artimiausia vaistinė, kurioje yra reikiamas užsakomo vaisto likutis, o užsakymas suruošiamas per vieną valandą. Savanoris ar kitas padėti senjorui norintis žmogus atsiima užsakymą bei pristato jį senjorui.
 Šiuo metu visoje šalyje veikia keli tūkstančiai pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanorių, kurie per dieną maistu ir vaistiniais preparatais aprūpina socialiai pažeidžiamiausias visuomenės grupes. Prie vaistų pristatymo į namus iniciatyvos kviečiamos prisijungti visos šalies savivaldybės, savanorių organizacijos padedančios senjorams ir neįgaliesiems.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    Prof. J.Macijauskienė: brangiausia – sutikti žmonės ir bendrystė

    „Baigusi mūsų universitetą, iškart pradėjau dirbti dėstytoja, tad visas akademinis gyvenimas ir vyko čia. Brangiausia...
    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...

    razinka


    Sveika šeima


    Vasaros išvykas gadina vabzdžiai

    Dėl klimato pokyčių įsibėgėjanti vasara stebina ne tik nenuspėjamais orais, bet ir neįprastai aktyviais vabzdžiais. „Šių metų pavasaris ir vasara gana drėgni – todėl stebimi gausesni vabzdžių spiečiai ir, žinoma, dažnesni įkandimai. Šiemet kreipiasi daug pacientų – tiek vaikų, tiek ir suaugusiųjų, kuri...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Kaip iš kelionės neparsivežti tymų?

    Europos ligų profilaktikos ir kontrolės centras (ECDC) praneša apie didėjantį sergamumą tymais Europoje. Didžiausias atvejų skaičius užfiksuotas Rumunijoje, kur nuo metų pradžios jau susirgo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Taip pat protrūkiai registruojami Prancūzijoje, Nyderlanduose, Belgijoje ir Ispanijoje.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos
    Legenda apie širdį
    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį

    Naujas numeris