Karantino metu vaistai senjorams bus vežami į namus

www.lsveikata.lt
2020-03-26
Šalyje augant koronaviruso infekcijos mastams, senjorai savarankiškai įsigyti vaistų gali tik rizikuodami savo sveikata – vis didesnis pavojus jiems kyla keliaujant į vaistines. Reaguodami į šią situaciją, pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanoriai, kartu su kitų organizacijų ir savivaldybių savanoriais visoje Lietuvoje pradeda vaistų pristatymą į namus socialiai pažeidžiamiausioms visuomenės grupėms.
Karantino metu vaistai senjorams bus vežami į namus

„Vieniši senjorai, ligoti žmonės ir neįgalieji paskelbus karantiną liko dar didesnėje atskirtyje – ypač tie, kurie neturi jais galinčių pasirūpinti artimųjų. Mūsų savanoriams kasdien bendraujant su senjorais, matome vis daugiau nuogąstavimų, kad be pavojaus sveikatai tapo net neįmanoma įsigyti būtiniausių vaistų. Todėl bendradarbiaudami su vaistinių tinklu „Gintarinė vaistinė“, nuo šiol siūlome senjorams medikamentais apsirūpinti neišeinant iš namų“, – sako pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ atstovė Indrė Naruševičiūtė.
Senjorai savarankiškai arba su jiems padedančių savanorių pagalba vaistų gali užsisakyti paskambinę nemokamu vaistinės telefono numeriu.

 
„Jei reikia, mūsų savanoriai padeda pasirūpinti ir elektroninio recepto išrašymu, bei jau tą pačią arba kitą darbo dieną, laikydamiesi visų atsakingų institucijų rekomendacijų, pristato užsakytus vaistus į namus“, – pasakoja I.Naruševičiūtė.
Pasak „Gintarinės vaistinės“ generalinė direktorė Rūtos Bagdonavičienės, jausdami atsakomybę už visuomenės sveikatą, vaistininkai primygtinai ragina senjorus bei kitus rizikos grupių atstovus atsisakyti vizitų į vaistines ir naudotis savanorių pasiūlyta pagalbos iniciatyva.
„Įsitraukdami į šią iniciatyvą, siekiame, kad vyresnio amžiaus žmonės bei negalią turintys asmenys galėtų likti saugūs namuose. Vietoje vizitų į vaistines siūlome kreiptis į savanorius, kurie saugiai pristatys pirkinių krepšelį iš vaistinės prie pat durų. Tam įsteigėme pagalbos linijos numerį, kuriuo paskambinę tiek senjorai, tiek jų pagalbininkai, kaimynai ar artimieji gali užsakyti reikalingų vaistų bei gauti farmacinę konsultaciją“, – sako R.Bagdonavičienė.
 
Receptinių bei nereceptinių vaistų ir kitų vaistinės prekių užsakymai senjorams ir kitų rizikos grupių asmenims priimami kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 17 valandos telefonu 8-800-80006. Pagal senjoro gyvenamąją vietą priskiriama artimiausia vaistinė, kurioje yra reikiamas užsakomo vaisto likutis, o užsakymas suruošiamas per vieną valandą. Savanoris ar kitas padėti senjorui norintis žmogus atsiima užsakymą bei pristato jį senjorui.
 Šiuo metu visoje šalyje veikia keli tūkstančiai pilietinės iniciatyvos „Stiprūs kartu“ savanorių, kurie per dieną maistu ir vaistiniais preparatais aprūpina socialiai pažeidžiamiausias visuomenės grupes. Prie vaistų pristatymo į namus iniciatyvos kviečiamos prisijungti visos šalies savivaldybės, savanorių organizacijos padedančios senjorams ir neįgaliesiems.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    A.Matulo dieta: jau ir pamiršo makaronų skonį

    „Režimo priverčia laikytis pats gyvenimas“, – sako šešias kadencijas Seime dirbęs buvęs Seimo Svei...
    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Dalis gyventojų sulauks išskirtinio pasiūlymo

    Lietuvoje pradėtas vykdyti tyrimas, kuris leis sužinoti, kokių pavojingų cheminių medžiagų yra žmonių organizmuose. „Tokio t...

    razinka


    Sveika šeima


    Patrauklios pakuotės – spąstai vaikams

    Daugelis patraukliai supakuotų užkandžių yra itin perdirbti ir turi daug nesveikų priedų, skatinančių persivalgymą bei priklausomybę. Tyrimai rodo, kad pakuotės dizainas – ryškios spalvos, animaciniai personažai – stipriai veikia vartotojų, ypač vaikų, elgseną.

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Atidaryta išmaniųjų telefonų demencijos klinika

    Intensyvus naršymas internete keičia mūsų smegenis, tvirtina sveikatos ekspertai. Atminties sutrikimai, koncentracijos stoka, nuolatinis stresas – tokius simptomus vis dažniau patiria išmaniuosius telefonus intensyviai naudojantys žmonės. Japonijos gydytojai šią būklę pavadino „išmaniųjų telefo...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Kognityvinis disonansas
    Henrikas Vaitiekūnas Kognityvinis disonansas
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris