Įsigaliojo naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas

www.lsveikata.lt
2019-07-05
Liepą įsigaliojo naujasis Kompensuojamųjų vaistų kainynas, į kurį įrašyta ir iki šiol nekompensuota veiklioji medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistų teigimu, tai reiškia, kad vaistinių preparatų prieinamumas pacientams nuolat gerėja. Be to, mažėja kompensuojamųjų vaistų priemokos.
Įsigaliojo naujas Kompensuojamųjų vaistų kainynas

„Į šių metų III ketvirčio kainyną, kuris įsigaliojo nuo liepos 1-osios, iš viso yra įrašyti 1 932 kompensuojamieji vaistai. Į naująjį kainyną įtraukta daugiau medikamentų nei praeitame - net 113 prekinių pavadinimų vaistų. Be to, šis kainynas pasipildė nauja iki šiol Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis nekompensuota veikliąja medžiaga plaučių arterinei hipertenzijai gydyti“, – sako VLK Vaistų kompensavimo skyriaus vedėjas Evaldas Stropus.
 

Ligonių kasų specialistai atkreipia dėmesį, kad priemoka už daugumos kompensuojamųjų vaistų vieną pakuotę negali viršyti 4,71 eurų, kai vaistas kompensuojamas 100 procentų bazinės kainos.
Skaičiuojama, kad pacientų priemokos už vaistus per dvejus metus sumažėjo daugiau nei dvigubai: nuo 5,25 euro vienam receptui 2017 m., iki 2,13 euro 2019 m. O per pirmą šių metų ketvirtį pacientai jau sutaupė 9,5 mln. eurų, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu užpernai.
 
VLK primena, kad nuo liepos 2 dienos įsigaliojo patobulinta vaistų „pirmojo paskyrimo“ tvarka. Ekonomiškiausias kompensuojamasis vaistas pacientams turi būti išduodamas jį paskyrus pirmą kartą arba po ilgesnio kaip 12 mėn. laikotarpio. O sutrikus ekonomiškiausio vaisto tiekimui ir vaistinėms neturint galimybių jo užsakyti, pacientams turi būti išduodamas kitas tos pačios veikliosios medžiagos ir dozuotės mažiausios kainos vaistas.
 
„Pirmojo paskyrimo“ taisyklė nėra taikoma lėtinėmis ligomis sergantiems pacientams, kuriems jau yra parinkti tinkami vaistai.
Lietuvoje Kompensuojamųjų vaistų kainynas sudarinėjamas keturis kartus per metus. Tokiu būdu siekiama mažinti kompensuojamųjų vaistų kainas ir pacientų mokamas priemokas už juos.
Visą vaistų kainyną rasite čia.  


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    Dr. A.Pranculis: gali vaikščioti su aneurizma ir to nežinoti

    „Įsivaizduokit, po tokio ypač sudėtingo dviejų aneurizmų gydymo žmogus teoriškai gali po valandos pradėti vaik&scaron...
    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Psichologas per ekraną: už ir prieš

    Šiais laikais žmogus psichologo ar psichoterapeuto paslaugas gali gauti ir neiškėlęs kojos iš namų. Visgi spe...

    razinka


    Sveika šeima


    Daugiau decibelų – mažiau sveikatos

    Atėjus vasaros sezonui vėl pasipylė skundų lavina dėl per didelio skleidžiamo triukšmo laisvalaikio vietose. Visgi tokios situacijos žmones vargina ištisus metus. „Nuolat žmogų veikiantis triukšmas gali paveikti nervų sistemą ir tampa sunku gyventi“, – kalbėjo Nacionalinio visuomenės sveikatos c...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Plastikinis butelis gali virsti paracetamoliu

    Edinburgo universiteto mokslininkai išrado būdą gaminti paracetamolį iš plastiko atliekų naudojant bakterijas. Ši technologija sprendžia dvi problemas vienu metu – mažina plastiko taršą ir užtikrina ekologiškesnę vaistų gamybą.

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Henrikas Vaitiekūnas Legenda apie širdį
    Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Margarita Jankauskaitė Lyčių lygybė – ilgalaikės taikos architektė
    Pagalbos mirti dilemos
    Paulius Skruibis Pagalbos mirti dilemos

    Naujas numeris