Gyventojus apsipirkti e.vaistinėse vilioja nuolaidos

Violeta Bučiūtė
2016-04-18
Nuo šių metų įsigaliojo nauja Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta tvarka, pagal kurią nereceptinius vaistus jau galima pirkti ir internetu. Lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, apsipirkimas vaistinėse internetu Lietuvoje nėra populiarus, tačiau didžiųjų tinklų atstovai pastebi gyventojų susidomėjimą ir tikisi, kad vartotojų skaičius pamažu augs.
Gyventojus apsipirkti e.vaistinėse vilioja nuolaidos
Statistika rodo, kad Vakarų Europos vartotojai svarbiausia priežastimi rinktis e. vaistinę nurodo nuolaidas. Jos svarbios ir Lietuvos gyventojams.

Nemokami daiktai džiugina
Norėdami išsiaiškinti, kaip veikia elektroninės vaistinių paslaugos, užsisakyti medikamentų ir kosmetinių priemonių pabandėme patys.
Prekių buvo perkama iš vienų didžiausių vaistinių tinklų „Camelia“ ir „Eurovaistinė“. Pirmiausia, kas krenta į akis apsilankius e. vaistinėse, viena po kitos monitoriuje besikeičiančios reklamos apie dovanas bei akcijas, perkant internetu.
 
Nusprendę apsipirkti elektroniniu būdu vėliau nenustebkite, jeigu jūsų pirkinių krepšelyje atsiras ir tokių dalykų, kokių iš pradžių nė nesitikėjote pirkti. Nuolaidos žlugdo bet kokius planus išleisti prieš tai numatytą pinigų sumą.
Iš „Eurovaistinės“ buvo užsisakyta prekių beveik už 40 eurų. Negana, dešimties eurų nuolaidos sistema iš pateikto sąrašo pasiūlė išsirinkti keturias dovanas. Juk bet koks nemokamai gautas daiktas džiugina širdį.

 
„Camelia“ e.vaistinėje išleidome kiek mažiau – per 20 eurų. Perkant nereceptinius vaistus teko susipažinti su vaistų informaciniu lapeliu – kitaip nei „Eurovaistinėje“. Pastarojoje, įsigyjant nereceptinį medikamentą, paskambina specialistas, kuris klausia, kokiais tikslais bus perkamas vaistas, su kokiais negalavimais susiduriama, kokie dar medicininiai preparatai yra vartojami.
 
Sistemos irgi klysta
Būtų naivu galvoti, kad renkantis novatorišką būdą apsipirkti ką tik įdiegtoje sistemoje, bus išvengta tam tikrų trikdžių. Galima pajuokauti, kad sistema, nors ir ne žmogus, taip pat daro klaidų.
 
Prekių užsisakę „Eurovaistinėje“ nuostolių nepatyrėme, tačiau, kol bus patvirtintas internetinis apmokėjimas, teko palaukti keturias dienas ir paskambinus nurodytu telefonu aiškintis, kodėl elektroninėje paskyroje tiek laiko šmėžuoja žodis „neapmokėta“. Juk įprasta, kad pinigų kelionė iš banko į banką trunka maždaug valandą, daugiausiai – dieną. Malonaus balso moteris paaiškino, kad iškilo tam tikrų sistemos klaidų, kurios bus ištaisytos. Ji nemelavo – praėjus maždaug valandai atkeliavo elektroninis laiškas, pranešantis apie mokėjimo patvirtinimą ir galimybę atsiimti prekes.
 
Vėliau aptariant šiuos trikdžius su „Eurovaistinės“ atstovais, buvo atskleista, kad sistemą planuojama tobulinti, todėl pirkimo procesas klientams turėtų palengvėti.
Su panašiais nesklandumais pirkdami „Camelia“ e.vaistinėje nesusidūrėme. Tiesa, nereceptinius vaistus pirkome rinkdamiesi kitokį apmokėjimo būdą – atsiskaityti vaistinėje. Antrą dieną po užsakymo prekes atsiėmėme.
 
Bet kokiu atveju, atsiskaityti bankiniu pavedimu kur kas mažiau sopa širdį. Palikus keturiasdešimties eurų nuoskaudą, po kurio laiko eiti atsiimti vaistų į pasirinktą vaistinę, daug maloniau. Jautiesi tarsi nieko nesumokėjęs, o gauni ne tik dėžutę prekių, bet ir dovanų! Šio žavesio nelieka atsiskaitant tiesiogiai vaistinėje. Apsipirkimas tampa panašus į įprastą apsilankymą vaistinėje, vienintelis skirtumas – pirkiniams taikomos skirtingos nuolaidos.

 
Aktyviausios pirkėjos – moterys
„Eurovaistinės“ duomenimis, per pirmuosius tris mėnesius elektroninės vaistinės aktyviausi pirkėjai – moterys. Vos 17 proc. klientų sudaro vyrai. Lyginant su praėjusiais metais, kai internetinėje parduotuvėje vaistais dar nebuvo prekiaujama, tendencijos išliko tos pačios.
Pagal amžių išsiskiria dvi vartotojų kategorijos: aktyviausi 18-34 metų pirkėjai, o prabangesnes prekes įsigyja 45-54 amžiaus grupės klientai.
 
Taip pat pastebėta, kad labiausiai inovacijomis naudojasi sostinės gyventojai – jie sudaro 40 proc. e. vaistinės pirkėjų. Kauniečiai šią paslaugą renkasi rečiau – 20 proc., klaipėdiečiai ir šiauliečiai – po 10 proc.

Nors nuo šių metų atsirado galimybė internetu pirkti nereceptinius vaistus, didžioji dalis - kas antras klientas - internetu įsigyja kosmetikos priemones. Užfiksuota, kad aktyviausias laikas pirkti – pietų metas.
 
Vakarų Europą tik vejamės
Pažvelgę į internetinės prekybos vaistais statistiką kitose Europos valstybėse, pamatytume nemažą skirtumą. Pasak „Camelia“ tinklą valdančios bendrovės „Nemuno vaistinė“ generalinės direktorės Aušros Budrikienės, tai lemia ir bendras e. prekybos populiarumas. „Internetu kol kas perka apie trečdalis Lietuvos gyventojų, Vakarų Europoje šis skaičius siekia šešiasdešimt septyniasdešimt procentų“, - sako direktorė.
 
Vaistinių tinklų atstovų teigimu, nors žmonės tik dabar atranda naują paslaugą, pirkėjai jau spėjo įvertinti galimybę sutaupyti ne tik pinigų, bet ir laiko. Skubantiems ir mažai laiko turintiems pirkėjams pristatymo į namus paslauga leidžia pasirūpinti ir savo, ir vyresnio amžiaus artimųjų sveikata.
Pasak A.Budrikienės, statistika rodo, kad Vakarų Europos vartotojai svarbiausia priežastimi rinktis e. vaistinę nurodo nuolaidas. Jos svarbios ir Lietuvos gyventojams.


Tarp kitko
„Camelia“ duomenimis, perkant e.vaistinėse nuolaidos aktualios:
46 proc. britų, 51 proc. vokiečių, 59 proc. austrų, 51 proc. ispanų. Manoma, kad be papildomo patogumo suteikiančios pristatymo į namus paslaugos tokie skaičiai vargu ar būtų įmanomi.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      I.Bakanienė: raidos sutrikimų daugėja ir dėl aplinkos veiksnių

      „Tėvai atvesti vaiką pas specialistus neretai delsia dėl baimės, kad bus nustatyta diagnozė, kurią lydės „etiketė&ldqu...
      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      NVC onkologai Utenoje diskutavo apie sklandesnį paciento kelią, bendradarbiavimo galimybes

      Ryšys su regionais, kompleksinė pagalba ir sklandus paciento kelias – tokios temos dominavo Nacionalinio vėžio centro...

      razinka


      Sveika šeima


      Kodėl mes viską skaičiuojame?

      „Man dar trūksta pusantro tūkstančio žingsnių“, „per tris valandas perskaičiau 120 puslapių“, „čia tikrai daugiau nei dešimt gramų cukraus“, „šiąnakt giliai miegojau tik 4,5 valandos”, „mano grojaraštyje - jau 800 dainų“... Kai prie vakarienės stalo eili...

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      Tamsioji senatvės pusė – šiurpūs savižudybių rodikliai

      Urugvajuje vyresnio amžiaus žmonių savižudybių mastas kelia nacionalinį susirūpinimą, tačiau statistiniai duomenys atskleidžia, kad Lietuvoje situacija dar kritiškesnė. Abiejų šalių ekspertai kaip pagrindines problemas įvardija nutrūkusius socialinius ryšius, vienišumą ir pagalbos trūkumą.

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
      Egalitarizmo kritika
      Henrikas Vaitiekūnas Egalitarizmo kritika
      Pasiryžę gimdyti? Niekada!
      Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!

      Naujas numeris