E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

www.lsveikata.lt
2015-03-02
Praėjusią savaitę gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. Elektroninis receptas palengvins receptų išrašymą, receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams bus lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje galės visada matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.  
E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų
Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus.

Gydytojams nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Jie galės sistemoje atlikti vaisto paiešką tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą, tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą. Recepte gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus. Sistema leis sutaupyti ir laiko: vienu metu gydytojas elektroniniu parašu galės pasirašyti kelis receptus.
 

Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus. Tokiu būdu išvengsime vaistų išdavimo klaidų. Elektroninėje sistemoje bus užregistruotas kiekvienas vaisto išdavimo atvejis, todėl visi pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, turės galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus. Ši sistema padės išvengti tų pačių ar panašių vaistų skyrimo, sudarys galimybę racionaliau skirti vaistus ir juos vartoti. Farmacijos specialistams bus lengviau perskaityti receptą. Tai padės išvengti šiuo metu kylančių nesusipratimų dėl neaiškiai ranka išrašytų receptų. Pamatę klaidą recepte farmacijos specialistai, esant poreikiui, galės elektroninį receptą sustabdyti ir elektroninės sistemos pagalba grąžinti gydytojui pataisyti.
 
Prie sistemos prisijungęs pacientas galės matyti jam paskirtus medikamentus, informaciją apie vaistų vartojimą ir pan.
„Šiuo metu elektroninio recepto sistema yra testuojama. Netrukus bus pradėta bandomoji eksploatacija, kurioje dalyvaus sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės. E. recepto posistemė yra viena iš kuriamos e. sveikatos sistemos dalių. Daug jau nuveikta, tačiau laukia labai svarbus integravimo darbų tarp posistemių etapas“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Normantas Dučinskas.
 
Planuojama, kad apsikeitimui duomenimis, jų kaupimui ir archyvavimui skirta centrinė E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS) bei elektroninio recepto ir medicininių vaizdų posistemės turėtų būti pabaigtos ir pradėti veikti nuo šių metų III ketvirčio.
 
Elektroninio recepto sukūrimo projektą vykdo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais:  pagrindiniu šios sistemos tvarkytoju valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis. E. recepto sistemos diegimo darbus atlieka UAB „Algoritmų sistemos“.
 
Lietuvos e. sveikatos sistemos kūrimas 2009–2015 m. finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

      Gydytojas ir pacientas


      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Ir rašo, ir gydo. Kas?

      Matyti virš kompiuterio palinkusį, klaviatūrą barbenantį mediką – gana įprasta: žodžiais nugula paciento ligos istori...
      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      R.Masienė: nuo valytojos iki slaugos administratorės

      Kadaise Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbusi valytoja Rasa Masienė šiandien čia – vyriausioji slaugos administ...

      razinka


      Sveika šeima


      Senjorų liūdesį vaiko kultūra

      Lietuvoje gyvena vienišiausi senjorai Europos Sąjungoje (ES) – net kas antras mūsų senjoras gyvena po vieną. Vienišumas yra vienas pagrindinių rizikos veiksnių psichikos sveikatos problemoms atsirasti. Tačiau specialistai tvirtina, kad problemos mastą galima mažinti, pasitelkiant kultūrą. Įrodyta, jog kultūriniai ...

      Sveikatos horoskopas


      Lakpkričio 23-29 d.

      Avi­nas
      Šią sa­vai­tę šil­čiau ren­ki­tės ir ven­ki­te skers­vė­jų. Tre­čia­die­nį ga­li­te su­sap­nuo­ti pra­na­šiš­ką sap­ną. Šeš­ta­die­nis - tin­ka­ma die­na są­na­rių gy­dy­mui ir spe­cia­liems mankš­tos pra­ti­mams.

      Pakalbėkim apie tai


      Svetur


      JAV – rekordinis vaistų trūkumas

      Medikamentų krizė JAV pasiekė didžiulį mastą – šalyje šiuo metu trūksta daugiau negu 300 pavadinimų vaistų. Amerikos sveikatos sistemos farmacininkų draugijos vadovas (ASHP) Paul W.Abramowitz CNN teigė, kad šalyje labiausiai trūksta injekcinių vaistų. Problemai spręsti jau teikiamos rekomendacijos. Visgi ka...

      Redakcijos skiltis


      Komentarai


      Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Henrikas Vaitiekūnas Savigrauža. Širdgėla. Susikrimtimas
      Ir turtuoliai verkia
      Henrikas Vaitiekūnas Ir turtuoliai verkia
      Kas po devintu prakaitu slypi?
      Henrikas Vaitiekūnas Kas po devintu prakaitu slypi?

      Naujas numeris