E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų

www.lsveikata.lt
2015-03-02
Praėjusią savaitę gydymo įstaigų ir farmacijos atstovams buvo išsamiai pristatyta šiais metais pradėsianti veikti elektroninė paslauga „E. receptas“. Elektroninis receptas palengvins receptų išrašymą, receptai bus aiškesni, tikslesni, visada įskaitomi, dėl to farmacijos specialistams bus lengviau įvertinti išrašytus receptus ir išduoti pagal juos vaistus, o pacientas elektroninės sveikatos portale savo paskyroje galės visada matyti, kokie receptai išrašyti, kokius ir kaip vaistus turi vartoti.  
E. receptas – daugiau patogumo, mažiau klaidų
Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus.

Gydytojams nebereikės vartyti popierinių žinynų ar katalogų išrašant receptus. Jie galės sistemoje atlikti vaisto paiešką tiek pagal konkretų vaisto pavadinimą, tiek pagal vaistinės medžiagos bendrinį pavadinimą. Recepte gydytojai galės nurodyti visą būtiną informaciją apie vaisto vartojimą, o prisijungę prie sistemos galės matyti, ar pacientas įsigijo vaistus pagal išrašytus receptus. Sistema leis sutaupyti ir laiko: vienu metu gydytojas elektroniniu parašu galės pasirašyti kelis receptus.
 

Pagal elektroninį receptą vaistus galės įsigyti tik pats pacientas ar jo atstovas pateikęs tapatybę įrodančius dokumentus. Tokiu būdu išvengsime vaistų išdavimo klaidų. Elektroninėje sistemoje bus užregistruotas kiekvienas vaisto išdavimo atvejis, todėl visi pacientą gydantys gydytojai ir farmacijos specialistai, išduodantys jam vaistus, turės galimybę matyti pacientui išrašytus elektroninius receptus ir pagal juos įsigytus vaistus. Ši sistema padės išvengti tų pačių ar panašių vaistų skyrimo, sudarys galimybę racionaliau skirti vaistus ir juos vartoti. Farmacijos specialistams bus lengviau perskaityti receptą. Tai padės išvengti šiuo metu kylančių nesusipratimų dėl neaiškiai ranka išrašytų receptų. Pamatę klaidą recepte farmacijos specialistai, esant poreikiui, galės elektroninį receptą sustabdyti ir elektroninės sistemos pagalba grąžinti gydytojui pataisyti.
 
Prie sistemos prisijungęs pacientas galės matyti jam paskirtus medikamentus, informaciją apie vaistų vartojimą ir pan.
„Šiuo metu elektroninio recepto sistema yra testuojama. Netrukus bus pradėta bandomoji eksploatacija, kurioje dalyvaus sveikatos priežiūros įstaigos ir vaistinės. E. recepto posistemė yra viena iš kuriamos e. sveikatos sistemos dalių. Daug jau nuveikta, tačiau laukia labai svarbus integravimo darbų tarp posistemių etapas“, – sakė Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas Normantas Dučinskas.
 
Planuojama, kad apsikeitimui duomenimis, jų kaupimui ir archyvavimui skirta centrinė E. sveikatos paslaugų ir bendradarbiavimo infrastruktūros informacinė sistema (ESPBI IS) bei elektroninio recepto ir medicininių vaizdų posistemės turėtų būti pabaigtos ir pradėti veikti nuo šių metų III ketvirčio.
 
Elektroninio recepto sukūrimo projektą vykdo Sveikatos apsaugos ministerija kartu su partneriais:  pagrindiniu šios sistemos tvarkytoju valstybės įmone Registrų centru, Valstybine ligonių kasa, Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikomis ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikomis. E. recepto sistemos diegimo darbus atlieka UAB „Algoritmų sistemos“.
 
Lietuvos e. sveikatos sistemos kūrimas 2009–2015 m. finansuojamas Europos Sąjungos struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo) ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

Komentarai

   Gydytojas ir pacientas


   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Apie tykančią ligą pašnibždėjo troškulys

   Pasislėpusi liga. Taip dauginę mielomą apibūdina trečius metus su ja gyvenanti šiaulietė Irma (51 m.). Kraujo vėžys atėmė i...
   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   Donatas Venskutonis: „Įprastinės chirurgijos šiuo metu liko nedaug“

   LSMU Kauno ligoninės Bendrosios chirurgijos klinikos vadovas, abdominalinis chirurgas, koloproktologas prof. dr. ...

   Sveika šeima


   Vyriškumui sušlubavus

   Kalbėti apie sutrikusią erekciją vyrams gali būti nejauku. Tačiau verta. O ypač gydytojo kabinete. Mat funkcijos sutrikimas gali prognozuoti ne tik su lytiniu gyvenimu susijusias sveikatos problemas. Apie tai pokalbis su profesoriumi, habilituotu medicinos mokslo daktaru Baliu Dainiu.

   Sveikatos horoskopas


   Gruodžio 14-20 d.

   Avi­nas
   Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

   Pakalbėkim apie tai


   Svetur


   Izraelio vakcinacija: palestiniečiai „ant ledo“

   Dar praėjusių metų gruodžio 19-ąją per televiziją gyvai transliuota Izraelio ministro pirmininko Benjamin Netanyahu vakcinacija nuo koronaviruso davė startą beveik visuotinam vakcinavimui. Per dvi savaites išganingos vakcinos sulaukė apie 12 proc. Izraelio gyventojų ir šalis pagarsėjo kaip viena greičiausiai vakcinuojan...

   Komentarai


   Tema ir būsimos potemės
   Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės
   Pulti ant kelių? Taip!
   Henrikas Vaitiekūnas Pulti ant kelių? Taip!
   Keistoji medicina
   Henrikas Vaitiekūnas Keistoji medicina

   Naujas numeris

   Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica