Sekmadienį pirmą kartą minima Pasaulinė jogos diena

Gintarė Kaminskienė
2015-06-19
Joga – tai filosofija, mokymas, menas ir gyvenimo būdas. Tačiau daugelis europiečių ja domėtis pradeda kaip sporto rūšimi. Treneriai sako, kad viskas ateina su laiku. Tačiau vis dar atsiranda manančiųjų, kad yra per seni ar per daug sveriantys, kad užsiimtų joga. Tiesa ta, kad jogai visa tai nėra svarbu. Tą įrodo ir asmeninės žmonių istorijos.
Sekmadienį trylikoje Lietuvos miestų ir miestelių taip pat bus pirmą kartą minima Pasaulinė jogos diena.
Sekmadienį pirmą kartą minima Pasaulinė jogos diena
Jogos pratimai stiprina ir fizinį kūną, lavina raumenyną, gerina lankstumą, pusiausvyrą.

Amžius nesvarbus

Daugelis pagyvenusių žmonių mano, kad pradėti praktikuoti jogą jau per vėlu. Iš tikrųjų amžiaus barjero nėra. Tereikia pasirinkti tinkamą jogos kryptį, pratybų intensyvumą.
Daugelį vyresnio amžiaus žmonių kamuoja sveikatos sutrikimai: sąnarių ligos, padidėjęs kraujospūdis, retėjantis kaulų tankis, virškinimo sutrikimai. Jogos treneriai sako, kad pradėję daryti pratimus, garbaus amžiaus žmonės netrukus ima jaustis geriau, pozityviau žvelgia į gyvenimą, pasijunta energingesni.
Štai energinga 93 metų senjorė Tao Porchon-Lynch (nuotr.) praktikuoja jogą jau daugiau nei septynis dešimtmečius. Nepaisant to, kad jogos trenerei prieš penkiolika metų buvo pakeistas klubo sąnarys, tai nesulaikė moters nuo noro toliau užsiiminėti šia praktika. Ji ir toliau kiekvieną dieną keliasi penktą valandą ryto ir stebina studentus neįtikėtinu lankstumu.

Dabar jogos Tao moko Indijoje, Prancūzijoje ir JAV. Jau 45 metus ji yra sertifikuota trenerė ir yra apmokiusi daugiau nei keturis šimtus naujų trenerių.
„Aš esu beprotiškai užsispyrusi. Kai žmonės man sako, kad ko nors negaliu padaryti, imu ir padarau. Svarbiausia yra tinkamai sutelkti mintis“, – tvirtina trenerė.
 
Tinka ir apkūniems

Jogos trenerė Džesmina Stanlei (nuotr.) bando įrodyti, kad nėra jokių jogos kūno standartų. Mergina „Bikram“ joga atsitiktinai susidomėjo prieš ketverius metais. Šiuo metu Džesmin gyvena Šiaurės Karolinoje Jungtinės Amerikos Valstijose ir yra sertifikuota jogos instruktorė.
„Mūsų visuomenė atmeta visas formas, kurios skiriasi nuo manekenių, viešinamų Vakarų žiniasklaidoje“, – teigia Dž.Stanlei.
Mergina sako, kad galbūt ką nors iš pradžių baugina salės priekyje matomas netipiškas jogos kūnas. Tačiau instruktorė įsitikinusi, kad šio užsiėmimo pagrindinis tikslas nėra vien deginti kalorijas – vidinė harmonija čia daug svarbesnė.
 
Virtualus treneris

Tam, kad užsiimtumėte joga šiandien nebūtina net lankyti specialių treniruočių. Štai Kauno technologijos universiteto informatikos fakulteto studentų komanda sukūrė virtualų jogos trenerį, kuris prisitaiko ne tik prie fizinės, bet ir prie psichologinės būsenos.
„Yogamin“ – tai žaidimas, leidžiantis kiekvienam vartotojui atlikti jogos užsiėmimus namuose. Pasitelkus jutiklio „Microsoft Kinect v2“ ir smegenų sensoriaus galimybes MUSE, „Yogamin“ moko bei skatina žaidėją užsiiminėti joga, prisitaikant prie jo fizinės bei psichologinės būklės.
 

Verta žinoti
Pernai metų rugsėjį Indijos ministras pirmininkas Šri Narendra Modi kreipėsi į Jungtinių Tautų Generalinę Asamblėją ragindamas patvirtinti Tarptautinę jogos dieną. Tais pačiais birželio 21-oji paskelbta Tarptautine jogos diena.

Lietuvoje sekmadienį ta proga šventę kartu su partneriais organizuoja Indijos konsulatas. Pirmasis renginys vyks Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Varėnoje, Tauragėje, Marijampolėje, Pasvalyje, Utenoje, Biržuose, Visagine ir Nidoje.
„Joga - ypatinga Indijos kultūros dalis, gyvuojanti daugiau nei tris tūkstančius metų. Tai kūno ir sielos harmonizacijos menas. Nors Vakarų Europos šalyse ir Šiaurės Amerikoje joga išpopuliarėjo praėjusio amžiaus septintajame dešimtmetyje, žmonių ja užsiimančių skaičius nuolatos auga“, - sako Indijos ambasadorius Lenkijai ir Lietuvai Ajay Bisaria.
 
Komentaras
Prie Pasaulinės jogos dienos organizavimo prisidedančio Kauno visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos specialistė Giedrė Bernotaitė:

- Šiandienis gyvenimas pilnas įtampos ir streso. Jogos nauda žmogui - labai didelė: ji veikia ne tik fizinį kūną, bet ir protą bei dvasią. Kasdien atliekami pratimai garantuoja gerą savijautą, yra puikus būdas sumažinti stresą. Praktikuojantieji jogą išlaiko ramų protą, turi daugiau energijos, gerėja miego kokybė. Jogos pratimai stiprina ir fizinį kūną, lavina raumenyną, gerina lankstumą, pusiausvyrą. Nuolat praktikuojama joga turi teigiamos įtakos sveikatos būklei, pradedant svorio reguliavimu, baigiant širdies ir kraujagyslių, endokrininės sistemos veiklos gerinimu.
Užsiimti joga amžiaus limito nėra. Ją praktikuoja ir pagyvenę žmonės, ir vaikai, ir besilaukiančios mamos. Mano nuomone, joga - puiki sveikatinimo priemonė, padedanti tausoti ir išlaikyti sveikatą.
Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras palaikydamas jogos judėjimą ir siekdamas skatinti visuomenę pažinti kuo daugiau fizinio aktyvumo rūšių, prisideda prie pirmą kartą minimos Tarptautinės jogos dienos minėjimo organizavimo. Renginio metu Kaunas, kartu su kitais Lietuvos miestais, sieks ir šalies jogų rekordo - vidurdienį visi bus kviečiami susikaupti ir vienu metu atlikti jogos pozą „Medis“.


Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

    Gydytojas ir pacientas


    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    T.Sveikata: chirurgai – kaip Formulės vairuotojai

    „Galbūt rega prastėja, gal judesiai nebe tokie greiti, bet tu kiekvieną dieną galvoji, kad rytoj operacinėje būsi stipresnis...
    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Krūtų mamografija gelbėja, koją kiša melagienos

    Antrąjį gegužės pirmadienį yra minima Nacionalinė moters sveikatos patikros diena. Nors informacijos apie prevencinių patikrų naud...

    Budinti vaistinė


    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime gaivinama idėja įteisinti mobiliąsias vaistines

    Seime vėl registruotas siūlymas įteisinti mobiliąsias vaistines.  
    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Mobiliąsias vaistines M.Jakubauskienė vadina sveikintina iniciatyva

    Sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė sako, kad mobiliosios vaistinės būtų gera galimybė priartinti vaistų įsigijimą gy...

    razinka


    Sveika šeima


    Daug vargo dėl invazinių rūšių

    Atšilus orams tarnybos suskubo priminti apie aplinkosaugai pavojingas invazines augalų ir gyvūnų rūšis – jas neapdairūs gyventojai dažnai platina patys. „Europoje yra šalių, kur daugiau nei 5 procentai visos floros sudaro svetimžemės rūšys. Lietuvos invazinių rūšių sąraše tokių ga...

    Pakalbėkim apie tai


    Svetur


    Pradėta gydyti reta vėžio forma

    „Pirmą kartą įrodėme, kad tokio tipo vaistas gali pagerinti mezotelioma sergančių pacientų išgyvenamumą be ligos progresavimo, palyginti su įprastu gydymu. Tai suteikia didžiulę viltį pacientams ir jų šeimoms“, – komentavo Sautamptono klinikinių tyrimų skyriaus direktorius prof. Garethas Griffithsas. J...

    Redakcijos skiltis


    Komentarai


    Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Gediminas Karoblis Pasiryžę gimdyti? Niekada!
    Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Andrej Rudanov Medicinos bendruomenė – atsakingas valstybės partneris. Laikas tai išnaudoti
    Piliulė nuo vienatvės
    Henrikas Vaitiekūnas Piliulė nuo vienatvės

    Naujas numeris