Žaismingi margučių dekoravimo būdai

Žydrūnė Domarkaitė
2014-04-17
Atėjus Velykoms dažniausiai griebiamės svogūnų laiškų, dažų ar adatos, norėdami, kad mūsų margučiai būtų gražūs. Siūlome pabandyti žaismingus būdus ne tik padedančius lengvai, greitai ir linksmai papuošti kiaušinius šventiniam stalui, tačiau ir lavinti vaikų fantaziją bei rankų miklumą.
Žaismingi margučių dekoravimo būdai

Virvele dekoruoti kiaušiniaiTai puikus dekoravimo būdas vaikams, nes padeda lavinti rankų judesių koordinavimą. Išvirkite kiaušinį ir įsmeikite į jo galą smeigtuką, kad galėtumėte patogiai pritvirtinti siūlo pradžią. Nedidelį plotą apie smeigtuką patepkite klijais. Pradėkite atsargiai vynioti siūlą viena kryptimi, vienu sluoksniu aplink smeigtuką, tuo pačiu priklijuodami vyniojamą siūlą prie kiaušinio. Kai visas klijais pateptas plotas bus aplipdytas, teptuku patepkite klijų nedidelėje dalyje virš jo ir vyniokite toliau. Taip darykite kol pasieksite kiaušinio pusiaują. Tada nupjaukite siūlą, ištraukite smeigtuką ir pakartokite procesą iš pradžių, tik jau iš kito kiaušinio galo. Paėmus kiaušinį tepkite klijus ir vyniokite siūlą. Kiaušiniams rinkitės kelių spalvų siūlus arba virveles, tuomet jie įgaus žaismingumo. 
 
Dryžuoti margučiai
Jums reikės puodelių su skirtingų spalvų dažais, kaspinų arba siūlų. Nudažykite kiaušinį švelniausių atspalvių dažais. Tam puikiai tiks švelniai rožinė ar gelsva spalva. Išdžiovinkite margutį. Tuomet apvyniokite jį siūlu arba kaspinėliu. Galite nesistengti tai daryti labai kruopščiai, kad liktų šviesiai nudažytų kiaušinio plotų. Tuomet vėl įdėkite kiaušinį į dažus, tačiau jau tonu tamsesnius. Jei rinkotės rožinę – rinkitės violetinę, o jei gelsvą – tuomet oranžinę. Ištraukę iš dažų – išdžiovinkite, o po to nuvyniokite. Taip pat pasielkite ir trečią kartą, tik jau rinkitės dar vienu tonu tamsesnius dažus – tamsiai mėlyną arba raudoną. Stenkitės kaspinu ar siūlu apvynioti kuo standžiau, kad dažai neprasiskverbtų pro juos.
 
Gėlėti margučiai
Norint, kad margučiai pražystų gėlėmis, griebkitės servetėlių popieriaus. Išsirinkite jums labiausiai patinkantį raštą ar motyvą, ištepkite lipalu ir klijuokite tiesiai ant kiaušinio. Margučiams galima naudoti ir natomis išmargintą popierių. Paimkite nereikalingus natų lapus ir juos sukarpykite arba suplėšykite. Pamirkykite popierių lipale ir klijuokite ant margučio. Natas galite klijuoti vieną ant kitos. Kad būtų gražiau. Taip pat galite vėliau aprišti lininiu raišteliu ar apvynioti siūlu. Jei neturite natų popieriaus, tiks ir laikraštinis popierius.
 
Taškuoti kiaušiniai
Jei norite greitai ir gražiai papuošti stalą, tačiau neturite daugiau nieko namuose tik kiaušinių dažų, iškirpkite iš storesnio popieriaus mažus apskritimus ir užklijuokite juos ant kiaušinio. Tam puikiai tik ir specialūs apskriti lipdukai, kurie lengvai prilips prie lukšto. Tuomet įmerkite margučius į įprastus dažus. Ištraukę išdžiovinkite ir nulipinkite lipdukus. Taip gausite taškuotus kiaušinius, kurie paįvairins jūsų vaišių stalą.
 
Grožis paprastume
Kartais norint paversti stalą ypatingu, nebūtina valandų valandas dažyti kiaušinius, užtenka kūrybingai pažvelgti į aplinką, kuri mus supa. Puikus būdas ekologiškai, lengvai ir greitai papuošti kiaušinius – raišteliu pririšti surinktus gamtoje augalus tiesiai ant išvirto kiaušinio. Nors tokia dekoracija neišliks ilgam laikui, bet šventinių pietų metu ji sužavės jūsų svečius. Jei norite, kad dekoracija išliktų ilgesniam laikui, rinkitės džiovintas gėles arba spygliuočių šakeles.

 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Ričardas Daunoravičius: „Šiandien motinystė prilygsta sakramentui“

  Kone 45 metus gydytoju akušeriu dirbantis Ričardas Daunoravičius, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Akušerijos ir...
  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Jauna mergina: net menkiausias širdies permušimas keldavo paniką

  Įsivaizduokite situaciją, kai visu kūnu jaučiate, jog smarkiai sunegalavote ir skubiai reikalinga greitoji pagalba. Tačiau atvykę ...

  Budinti vaistinė


  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Nuo COVID-19 pradėti skiepyti šalies vaistininkai

  Pagrindinis šalies vaistinių tinklas „Eurovaistinė“ informuoja, kad įmonės darbuotojai jau pavieniais atvejais ...
  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Seimas įteisino didesnes vaistų kompensacijas nepasiturintiems

  Nuo kovo 1-osios valstybė kiek daugiau kompensuos už vaistus ir jų priemokas nepasiturintiems, neįgaliesiems ir pensininkams. ...

  Sveika šeima


  Jums tinkanti arbata gali atnešti daug naudos

  Arbata gaivina kūną, minkština širdį, budina mintį, sakė senovės persų gydytojas Avicenna. Kada kokią arbatą gerti, kaip ją paruošti, pasakoja prekybos tinklo „Skonis ir kvapas“ atstovas, arbatos žinovas Andrius Žilinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Gruodžio 14-20 d.

  Avi­nas
  Sap­nai, su­sap­nuo­ti pir­ma­die­nio nak­tį, pil­dy­sis ar­ti­miau­siu lai­ku. Penk­ta­die­nį jau­si­te ener­gi­jos ir ge­ros nuo­tai­kos ant­plū­dį. Sa­vait­ga­lį eu­fo­ri­ja kiek nu­slūgs, ta­čiau nu­si­min­ti ne­ver­ta - ūpas pa­kils, jei at­si­pa­lai­duo­si­te namie su knyga ar karštoje vonioje.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  PAR virusas griebė už gerklės

  Statistiniais duomenimis, apie COVID-19 plitimą pasaulyje besidalijanti informacinė svetainė „Worldometers“ skelbia, jog Pietų Afrikos Respublika (PAR) pašoko į 15 vietą ir susirgimų skaičiumi toliau vejasi tokias šalis kaip Lenkija, Meksika bei Argentina. Panašu, jog ir vakcinacijos procesai šalyje klimpsta, o ligoninės nebes...

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Informacijos disbalansas
  Henrikas Vaitiekūnas Informacijos disbalansas
  Ketsuekigata nani gata?
  Henrikas Vaitiekūnas Ketsuekigata nani gata?
  Tema ir būsimos potemės
  Henrikas Vaitiekūnas Tema ir būsimos potemės

  Naujas numeris

  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica