Praėjusią savaitę Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje 186 rezidentai gavo diplomus ir galės pradėti savarankišką gydytojo praktiką. „Pastarųjų metų krizės leido geriau įvertini studijų metais įgytas žinias. Pademonstravote sugebėjimą prisitaikyti, mokytis neįtikėtinomis sąlygomis“, – absolventus sveikino Vilniaus universiteto rektorius profesorius Rimvydas Petrauskas.
Iššūkių kupinas laikotarpis
Rezidentų šventėje dalyvavusi sveikatos apsaugos ministrė Marija Jakubauskienė kalbėjo, kad rezidentūros studijos – tai ne tik žinių ir praktikos bagažas, o ir nuoseklus profesinis brendimas. Šiame studijų etape jauni žmonės išmoksta ne tik gydyti, bet ir išgirsti, jausti kitą žmogų, prisiimti atsakomybę.
„Šiandien man yra didelė garbė ir nepaprastas malonumas matyti jus ir sveikinti ypatingą, simbolinę dieną. Tai žymi ribą tarp perėjimo iš medicinos praktikos srities į visiškai savarankišką meistrystės kelią. Didžiuojuosi kaip buvusi dėstytoja, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto akademinės bendruomenės narė ir sveikatos apsaugos ministrė. Laukiame jūsų sveikatos sistemoje – jūs esate viltis, ramstis ir didžiulė jėga, kurios mums ypač reikia“, – sveikino M.Jakubauskienė.
„Pademonstravote sugebėjimą prisitaikyti, mokytis neįtikėtinomis sąlygomis. Šis laikotarpis parodė, kad galite sėkmingai adaptuotis ir dirbti, – žodį tarė VU rektorius R.Petrauskas. – Jūsų laukia dideli iššūkiai: prisitaikymas prie vis greičiau tobulėjančio dirbtinio intelekto ir kitų technologijų, ateities kūrimas geopolitinio neužtikrintumo akivaizdoje, esant situacijoms, kurios kinta taip greitai, kad žmogaus protas gali nebespėti aprėpti visos informacijos. Bet tikiu, kad būtent universitetas jus padarė stipriomis, drąsiomis, kūrybingomis asmenybėmis, kurios su užtikrintumu žiūri į pokyčius.“
Vadovai dairosi specialistų
„Atvykę į šventę žiūrime, kiek specialistų šiemet baigė mokslus, ypač didelis dėmesys šeimos gydytojams. Matome, kad absolventai vis dar euforijoje, bet jau pradeda ieškoti vietų, kur galėtų įsikurti ir sėkmingai dirbti“, – kalbėjo į šventę atvykęs Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis.
Jo vadovaujama įstaiga šiuo metu ieško įvairių medicinos specialistų, kuriems siūlomos itin palankios sąlygos. „Viena mergina baigė mūsų įstaigos finansuojamą programą ir gavo odontologo diplomą. Smagu, kad ji sugrįš dirbti į mūsų įstaigą. O mes ir patys siekiame visais būdais kurti kontaktą bei kviesti jaunuosius specialistus dirbti į didelį ir gražų miestą – Šiaulius, – šypsojosi M.Maželis. – Mūsų įstaigoje keičiasi kartos, todėl suprantama, kad specialistų, o ypač jaunų gydytojų, visada trūksta. Pažadame, kad rasime vietos įvairios specializacijos medikams: odontologams, šeimos gydytojams, rezidentams. Kaip tik pildėme vietas praktikoms, tad būsimiems specialistams norėčiau pažadėti – bandysime jums sudaryti kuo geriausias sąlygas.“
Jaunais specialistais pasipildė ir sostinės Centro poliklinika. „Jau vyko pokalbiai dėl darbo, aptartos visos sąlygos, pagal kiekvieno pageidavimus. Mūsų įstaiga – didelė, turime ne vieną padalinį, tad kiekvienam naujokui buvo parenkama kuo tinkamesnė darbo vieta. Laukiame tiek šeimos gydytojų, tiek gydytojų specialistų“, – sakė sostinės Centro poliklinikos direktorė Laima Skrickienė. Jos vadovaujama įstaiga daugiau nei dešimtmetį yra rezidentūros bazė. „Daugelis studijuojančių šeimos mediciną, tiek besiruošiantys tapti gydytojais specialistais, rezidentūros metu dirba mūsų įstaigoje atitinkamais krūviais. Nors šie nėra dideli, rezidentų indėlis, ypač išaugus susirgimų skaičiams, itin jaučiamas mūsų poliklinikoje“, – sakė įstaigos vadovė.
Rezidentai jaučiasi tvirtai
„Ši diena žymi svarbaus etapo pabaigą – baigėme rezidentūrą. Tai – ne tik formalumas, bet ir asmeninis virsmas, kuriam prireikė žinių, kantrybės ir ištvermės. Mūsų kelias buvo kupinas iššūkių, dažnai žengėme pirmyn ne dėl to, kad kas nors vedė už rankos, bet todėl, kad, nepaisant aplink mus klestinčio chaoso, ieškojome, klydome ir mokėmės. Dažnai tikėjomės struktūros, o radome nežinomybę, ieškojome mokytojų, o radome kolegas. Nepaisant kliūčių, žengėme pirmyn augdami ne tik kaip gydytojai, bet ir kaip žmonės“, – sakė kadenciją baigęs Rezidentų tarybos pirmininkas, neurologijos rezidentūros absolventas Mantas Jokubaitis.
Jaunasis gydytojas dalijosi prisiminimais: buvo akimirkų, kai studentai jautėsi nepastebėti, neįvertinti, kai pacientai abejodavo jų kompetencija vien dėl amžiaus: „Dabar, atsigręžę atgal, galime įvertinti, kokią naudingą patirtį sukaupėme. Nors ne viskas buvo lengva ir teisinga, tai padėjo mums augti. Šiandien tik nuo mūsų priklauso, ką iš to pasiimsime ir perduosime ateinančioms kartoms. Tikėkimės, kad naujuose etapuose rasime dar daugiau prasmės ir nuoširdumo.“
Užlipusi ant scenos kalbą sakė ir odontologijos krypties burnos chirurgijos rezidentūros absolventė Radvilė Raubaitė. „Per šiuos metus turėjome daug mokytojų, bet, manau, kiekvienas iš čia esančių sutiktų, jog vienas geriausių mūsų mokytojų yra diskomfortas. Nepatogus buvimas ugdo mūsų kantrybę, ištvermę ir valią tęsti pradėtą darbą. Tikroji stiprybė gimsta ne tada, kai viskas sekasi, o tada, kai viskas griūva, o tu vis tiek keliesi ir eini toliau, – kalbėjo jauna specialistė. – Mūsų pergalė šiandien yra visų pergalė.“
Šventė ir Kaune
Šiais metais LSMU Medicinos, Odontologijos, Farmacijos, Slaugos, Visuomenės sveikatos, Veterinarijos ir Gyvūnų mokslų fakultetus baigė 1134 specialistai, iš jų 20 pasiekė ypač puikių rezultatų moksle ir įvertinti ne tik diplomais su pagyrimu Magna Cum Laude, bet ir rėmėjų stipendijomis.
„Ši diena žymi svarbų mūsų absolventų gyvenimo momentą – kulminaciją sunkių ir disciplinuotų studijų, klinikinio įsitraukimo, akademinio ir asmeninio augimo bei brandos. Įvykdėte studijų programų reikalavimus, pademonstravote stiprybę ir sveikatos moksluose būtinas lyderio savybes“, – kalbėjo Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius profesorius Rimantas Benetis.
Jis pabrėžė, jog būtent šiuo metu, kai globalūs iššūkiai daro įtakos žmonių sveikatai, nemažėjanti socialinė atskirtis tampa milžinišku iššūkiu ir atsakomybe.
„Iš universiteto išsinešate ne tik akademinius baigimo ženklus, bet ir moralinius bei profesinės etikos standartus – tai, kas nusako mūsų garbingą profesiją. Jūsų darbas palies daugybę gyvenimų ir likimų – labai giliai ir ilgam“, – absolventams sėkmės linkėjo rektorius.
Komentarai
Veido ir žandikaulio chirurgas Dominykas Stankevičius:

- Ką tik gavau veido ir žandikaulių chirurgo rezidentūros diplomą. Ši specialybė yra šiek tiek nišinė, todėl ir studentų nėra daug – šiemet studijas baigėme dviese. Tačiau kartais nebūna nė vieno studento. Nors sprendžiant pagal pacientų srautus, Lietuvoje tikrai yra pastebimas šios specialybės poreikis. Darbą pavyko susirasti, lieku ten, kur ir pradėjau rezidentūrą – Žalgirio klinikoje. Vėliau spręsiu, ar verta keisti darbo vietą, bet tikrai žinau, kad liksiu Lietuvoje. Vis dėlto vasarą manęs nepamatysite – ilsiuosi, į darbus sugrįšiu nuo rugsėjo.
Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Laura Bilotaitė:

- Pabaigiau Fizinės medicinos ir reabilitacijos rezidentūrą. Šios studijos šiuo metu itin reikalingos, jaučiamas didelis trūkumas ir paklausa, ypač mažesniuose miesteliuose, pavyzdžiui, Palangoje ar Druskininkuose. Būtent tuose miestuose pastebimas didžiausias vyresnio amžiaus gydytojų, kurie jau visai netrukus išeis į pensiją, skaičius. Juos pakeisti turės jaunieji specialistai, kurių kol kas nėra tiek, kiek norėtųsi. O darbą susiradau nesunkiai. Gavau daug pasiūlymų, bet išsirinkau, mano manymu, geriausią variantą – Antakalnio ligoninę.
lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai!
Komentuoti: