Puvinys vaisiui – šaukštas deguto

Greta Vanagienė
2019-07-18
Pintinėje nokstantys vaisiai karštomis dienomis itin greitai ima gesti, todėl mitybos specialistai įspėja pradėjusių pūti vaisių nebevalgyti. Net ir pašalinus sugedusią vaisiaus dalį, jis laikomas nekokybišku bei gali sukelti sveikatos bėdų. Taigi, kaip šauktas deguto sugadina statinę medaus, taip ir pradėjęs pūti vaisius yra užnuodytas bakterijų.
Puvinys vaisiui – šaukštas deguto
„Puvinys yra bakterinės kilmės procesas, todėl net jei jis ir mažas, produktas laikomas nekokybišku“, - sako gydytoja dietologė, docentė Edita Gavelienė, pabrėždama, jog lygiai taip pat kaip sugedusią mėsą, taip ir pradėjusį pūti vaisių būtina tuoj pat išmesti.

Išpjovimas nepadės
Anot Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos Hepatologijos, gastroenterologijos ir dietologijos centro gydytojos dietologės, docentės Editos Gavelienės, pacientams, kurie serga virškinimo, kepenų sistemos ligomis, taip pat tiems, kuriems taikomas imunosupresinis gydymas, pradėjusių pūti vaisių valgyti nerekomenduojama, net jei puvinys visai mažas. Mat tai gali sukelti dar didesnių sveikatos pablogėjimų.

 

„Puvinys yra bakterinės kilmės procesas, todėl net jei jis ir mažas, produktas laikomas nekokybišku. Nors pradėjusių gesti vaisių nepatartina valgyti niekam, ypač tokio maisto turėtų vengti jautriausia pacientų grupė, kuriems reikalingi aukščiausios kokybės produktai“, - sako gydytoja dietologė, docentė Edita Gavelienė pabrėždama, jog lygiai taip pat kaip sugedusią mėsą, taip ir pradėjusį pūti vaisių būtina tuoj pat išmesti.

 
Sugedęs ar sunokęs?
Kita vertus, kartais gali būti sunku atskirti, ar vaisius yra tik pernokęs, ar jau sugedęs. Tarkime, banano pajuodavimas ne tas pats kaip obuolio puvinys. Gydytoja E.Gavelienė pataria bananą vertinti ne pagal jo žievelės spalvą, o pagal jo vidų – nuluptas vaisius turėtų būti sveikas, nepatamsėjęs.

 
Verta žinoti
Norėdami ilgiau išlaikyti morkas šviežias, nupjaukite jų viršūnėles – tai neleis morkoms greitai suvysti. Jei šios daržovės jau pradėjo vysti, nupjaukite jų viršūnėles ir sustatykite į šaltą vandenį. Taip jos taps traškesnės.

Jeigu jums reikalinga tik pusė svogūno, sunaudokite viršutinę pusę – svogūno dalis šalia šaknies ilgiau išliks šviežia.
 
Laikykite žalumynus šaldytuve, nedideliais ryšeliais suvyniotus į popierinius rankšluosčius ir įdėtus į plastikinius maišelius. Prieš užrišdami šiuos maišelius, išspauskite iš jų orą. Taip laikomi žalumynai ilgiau išliks švieži ir traškūs.
Nelaikykite bulvių kartu ar netoli svogūnų. Dėl svogūnų bulvės greičiau ims pūti.
Kad neparuduotų kubeliais ar griežinėliais supjaustyti obuoliai, apšlakstykite juos citrinų sultimis. Taip pat obuoliai neparuduos, jei panardinsite juos į jų sultis.


lsveikata.lt „Facebook“. Būkime draugai! 
 
 

Komentuoti:

Vardas:
Komentaras:

  Gydytojas ir pacientas


  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Iki uždelstos ligos formos – keli mėnesiai

  Pasaulinę kovos su prostatos vėžiu dieną Nacionalinio vėžio instituto (NVI) sode surengtas jau penktą kartą organizuojamas renginy...
  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  „Augantis“ implantas sugrąžins judėjimo džiaugsmą

  Šešiametė Adrijana po kelerių metų vaikščiojimo tik su ramentais pagaliau lengviau atsikvėps. Vaikų ligoninėj...

  Budinti vaistinė


  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Farmacijos ateitis Lietuvoje: specialistai – be darbo vietų, o gyventojai – be vaistinių?

  Dažnesnis vaistinių durų varstymas – popandeminiame pasaulyje išryškėjusi tendencija, kuomet gyventojai sveika...
  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Gyventojams e.recepto kalio jodidui galiojimas jau baigiasi, o vaistinėse jo dar nėra

  Vaistinės sulaukia klientų klausimų, kada galės atsiimti Vilniaus miesto gyventojams skirtas nemokamas kalio jodido tabletes. Gyve...

  Sveika šeima


  Ryto rutina žvaliam rudeniui

  Daug žmonių skundžiasi, kad trumpėjant dienoms rytais sunku prasibudinti. O rudeniui įsibėgėjus tokių „apsnūdusių vyturių“ dar daugiau. Apie tai, kaip pradėti dieną žvaliems ir gerai nusiteikusiems, pasakoja asmeninis treneris ir „Priklausomi nuo sporto“ įkūrėjas Nojus Berlinskas.

  Sveikatos horoskopas


  Rugsėjo 14-20 d.

  Avi­nas
  Pirmadienį padarykite iškrovos dieną. Tre­čia­die­nis - pa­lan­ki die­na pra­dė­ti gy­dy­ti ner­vų sis­te­mos li­gas. Penktadienį saugokitės traumų. Šeš­ta­die­nį val­gy­ki­te tik leng­vai virš­ki­na­mą mais­tą. Ne­pa­dau­gin­ki­te stip­rių al­ko­ho­li­nių gė­ri­mų, galimas apsinuodijimas.

  Pakalbėkim apie tai


  Svetur


  A.Navalno kova už gyvybę dar nesibaigė

  Charite ligoninės Berlyne atstovai praneša, jog Aleksėjaus Navalno būklė gėrėja, tačiau taip pat yra įsitikinę, jog jo laukia labai ilgas kelias iki, kol visiškai pasveiks.

  Redakcijos skiltis


  Komentarai


  Kaip sustabdyti laiką?
  Henrikas Vaitiekūnas Kaip sustabdyti laiką?
  Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Agnė Bilotaitė Auksiniai Vyriausybės testai: valstybės išgrobstymas tęsiasi
  Arbata. Pirma dalis
  Henrikas Vaitiekūnas Arbata. Pirma dalis

  Naujas numeris


  Alergijos tyrimai ir konsultacijos - Allergomedica